YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 6:29 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' פברואר 19, 2009 3:16 pm 
דרימיסט מתקדם

אז ככה, בגיל 26 החלטתי שהגיע הזמן סוף סוף לעשות שימוש בגיטרה החשמלית שלי בצורה קצת יותר רצינית מלעשות אקורדים ולשחק אותה שאני יודע לעשות סולואים וכאלה. בתכלס, רמת הנגינה שלי מבחינת טכניקה, ידע, וכו' שווים בערך למישהו שמנגן חצי שנה. אני נמצא בשלב שקשה לי לעשות alternate picking ביותר ממיתר אחד, בלי ללכלך את הצליל על-ידי נגיעה במיתרים אחרים...

יש למישהו המלצות על וידאו הדרכה טוב שאפשר לראות בחינם/להוריד שיכול לעזור לי לעבור את השלבים בדרך להיות מפלצת גיטרה בסופו של דבר?

מורה לא יעזור לי כרגע כי אין לי באמת זמן קבוע שאני יכול לשבת, אבל יש לי נכונות, אמביציה, ובעיקר גיטרה שעלתה לי הון וחבל שהיא יושבת סתם, וחלום לנגן ברמה קצת יותר גבוהה מנגני קומזיץ למיניהם.

תודה מראש על התגובות,
ראובן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 19, 2009 7:15 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ראובן , שאלת שאלה טובה מאוד , שאם יענו לך עליה יעזרו גם לי .
זו בעיה שגם לי קורה הרבה .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' פברואר 19, 2009 11:34 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אני באמת לא מכיר סרטוני הדרכה חינמיים למיניהם, אבל יש לי עיצה לתת לך.
אם אתה באמת רוצה להתקדם ולראות תוצאות, אל תתקמצן. צריך לעבוד קשה ולהשקיע בשביל להגיע למקומות (ששווה להגיע אליהם).
גם אם אין לך זמן למורה אז יש כמה אתרי לימוד בתשלום (לא ממש גבוה) די טובים.

(]/|\[)

Some of us choose to live gracefully
Some can get caught in the maze
And lose their way home
This is the life we belong to
Our gift divine

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 20, 2009 1:24 am 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

בסופו של יום מניסיוני וממה שאני רואה אצל גיטריסטים אחרים, אין מנוס, ואין תחליף למורה טוב שיודע לבקר ולהעביר את הידע שלו בצורה טובה.

יש המון ספרים והמון אתרים והמון וידאוים, אבל אף אחד מהם לא יחליף מורה טוב.

אין סיבה שלא תמצא מורה פרטי שגמיש בזמנים, שאתה יכול אליו גם פעם ב3 שבועות שיפיל עליך ערימה של תרגילים, יעקב אחרי ההתקדמות שלך ויעיר ויתקן במידת הצורך, אחרי זה תלך להתאמן על הכל במשך כמה שבועות בזמנך הפנוי וכשתרגיש שמיצית ושיש לך זמן לעוד שיעור, שתרים לו טלפון ותקבעו עוד אחד.

מן הסתם זה לא יהיה יעיל כמו שיעורים שבועיים קבועים, אבל זה גם משהו.

תמונות וקליפים של הגיטרות שלי.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 20, 2009 6:55 am 
תמרי!
סמל אישי של המשתמש

+1

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 10:17 am 
דרימיסט מתקדם

Plaschkes כתב:
בסופו של יום מניסיוני וממה שאני רואה אצל גיטריסטים אחרים, אין מנוס, ואין תחליף למורה טוב שיודע לבקר ולהעביר את הידע שלו בצורה טובה.

יש המון ספרים והמון אתרים והמון וידאוים, אבל אף אחד מהם לא יחליף מורה טוב.

אין סיבה שלא תמצא מורה פרטי שגמיש בזמנים, שאתה יכול אליו גם פעם ב3 שבועות שיפיל עליך ערימה של תרגילים, יעקב אחרי ההתקדמות שלך ויעיר ויתקן במידת הצורך, אחרי זה תלך להתאמן על הכל במשך כמה שבועות בזמנך הפנוי וכשתרגיש שמיצית ושיש לך זמן לעוד שיעור, שתרים לו טלפון ותקבעו עוד אחד.

מן הסתם זה לא יהיה יעיל כמו שיעורים שבועיים קבועים, אבל זה גם משהו.

יש פשרה, חבר טוב שמנגן ונותן לך ביקורת.
הדבר החשוב לטעמי זה לא המורה אלא ההשקעה שלך. אם תשב כל יום ותקרע את התחת תראה תוצאות, בין אם זה עם מורה או בלי, כאשר טוב מאד כשיש אדם שבוחן את ההתקדמות שלך ויודע להעיר הערות בונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 3:13 pm 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

אם יש לך חבר שיודע ללמד, אדרבה, אבל לא משנה כמה אנשים ביקשו ממני להסביר להם דברים, אני פשוט אומר להם שאני לא מוכן כי אני לא מורה, אין לי את הכלים שצריך בשביל להעביר ידע כמו שצריך. יש סיבה שיש מורים (מורים אמיתיים ולא חאפרים ב50 שקל לשעה בבית שלך).

בקשר למשפט השני שלך אני מסכים, אבל עם רמת ההשקעה שלך היא גבוהה אין סיבה שלא תוכל ללמוד משהו חדש כל שבוע ולעבוד עליו. שבוע זו תקופה מצוינת בשביל להתאמן על משהו חדש.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 5:39 pm 
דרימיסט מתקדם

Plaschkes כתב:
אם יש לך חבר שיודע ללמד, אדרבה, אבל לא משנה כמה אנשים ביקשו ממני להסביר להם דברים, אני פשוט אומר להם שאני לא מוכן כי אני לא מורה, אין לי את הכלים שצריך בשביל להעביר ידע כמו שצריך. יש סיבה שיש מורים (מורים אמיתיים ולא חאפרים ב50 שקל לשעה בבית שלך).

בקשר למשפט השני שלך אני מסכים, אבל עם רמת ההשקעה שלך היא גבוהה אין סיבה שלא תוכל ללמוד משהו חדש כל שבוע ולעבוד עליו. שבוע זו תקופה מצוינת בשביל להתאמן על משהו חדש.

מה שהזכרת לגבי הכסף זו בדיוק הבעיה. מורים טובים עולים המון כסף.
אני מעולם לא למדתי עם מורה בדיוק מהסיבה הזו, ואני יכול להגיד על עצמי שאני מנגן טוב.
אני גם יודע שרוב המוסיקאים שונאים את זה שאנשים מנסים לנגן בלי ללמוד, אבל אני יודע שאם אני אהיה מורה לגיטרה מתישהו אני לא אקח על זה כל כך הרבה כסף, כדי שבאמת אנשים יוכלו ללמוד בלי לעשות צום בשביל זה. אם הייתי מוצא מורה שיעשה את זה בשבילי, כנראה שהייתי הרבה יותר טוב ממה שאני היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 5:49 pm 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

שמע, אני לא מכיר אותך ולא יודע איך אתה מנגן, אבל רוב האנשים שאני מכיר שלמדו בלי מורה, גם אם הם מנגנים טוב, הרבה פעמים קורה או שיש להם טכניקה "שגויה" שעלולה לגרום לנזקים או להגביל בעתיד, או שהידע התיאורטי שלהם שואף לאפס, או ששילוב של שניהם, כי רוב האנשים לא יודעים בכלל מה זה תיאוריה כשהם מרימים גיטרה ולא יודעים למה זה חשוב, ולא חושבים על באיזו צורה יד ימין שלהם יושבת על הגשר ואיך הם מחזיקים את המפרט כי הם לא יודעים מה תהיה ההשפעה של זה. בשביל באמת להתחיל ללמוד לבד אתה צריך להבין בתחום ולדעת למה אתה נכנס.

למורים ממוצעים, בד"כ, יש פחות או יותר את אותן בעיות, אז גם אם הם לימדו הרבה אנשים ויודעים איך להעביר חומר מצוין, הם יכולים פשוט להעביר לך חומר שגוי או לא ללמד אותך בגלל שהם פשוט לא יודעים בעצמם.

נכון, מורים עולים הרבה כסף, אבל גם ללכת לאוניברסיטה, וגם לצאת ביום שישי לת"א, ועוד המון דברים.

אם זה מה שחשוב לך, תשקיע בזה, בין אם זו השקעה כספית או השקעה של זמן במחקר ולמידה עצמית. אם לא, אז אל.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 7:17 pm 
דרימיסט מתקדם

אני מסכים איתך לגמרי, בגלל זה עדיין כשאנשים שואלים אותי אם ללמוד עם מורה או לא אני אומר שכן. הורים תמיד מנסים להביא אותי כדוגמא לילד שלא יקח מורה כי זה עולה כסף, ותמיד אני אומר להם שכדאי להם לקחת מורה.

אבל מצד שני, זה לא בלתי אפשרי. אני לא יכול לומר לך שהטכניקה שלי מושלמת (כי היא לא) ושאני אלוף בתאוריה (יש כל כך הרבה תאוריה שגם אם אני אלמד עם מורה 3 שנים עכשיו זה עדיין ישאף ל0). אני כן יכול לומר לך שחקרתי ואני חוקר כמה שאני יכול, גם את ההיבטים הפיזיים שציינת וגם את התאוריה. אם בא לך לשמוע איך אז תגיד, פשוט לא נראה לי שזה מעניין
ללכת לאוניברסיטה עולה הרבה יותר ממה שזה צריך לעלות (בגרמניה זה לא עולה בכלל) ואני לא מוציא כסף על יציאות (אני גם גר בתל אביב אז זו בכלל לא בעיה).

בקיצור, בעיקרון אנחנו באותה דעה. אני השקעתי המון זמן בזה (כמה שעות ביום במשך יותר משנתיים), כמו שאמרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 5:58 pm 
דרימיסט מתקדם

הנה תרגיל נחמד, אפשר לקרוא לו "תרגיל העכביש".
אתה צריך לנגן את זה בשני אופנים:
פעם אחת, כשהמפרט נמצא מחוץ למיתרים ולנגן את זה (זה אומר, מיתר רביעי פריטה למטה ושלישי פריטה למעלה)
פעם אחרת, כשהמפרט נמצא בין שני המיתרים ולנגן את זה (זה אומר, מיתר רביעי פריטה למעלה ושלישי פריטה למטה)
אני נותן דוגמא על שני מיתרים ומקום מסויים, אבל אתה חופשי להעביר את זה לאיזה מקום שאתה רוצה בגיטרה.
המספרים לפני הנקודותיים זה המיתר, והמספרים אחרי זה הם הטאבים:
[לקרוא מימין לשמאל]

3:-----6----7----4-----5-----6-----7-----5-----6
4: 4-----5----6-----7-----4-----5-----6-----7
וחוזר ואז תעלה לסריגים הבאים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2009 3:18 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

פלשקס, בנוגע למה שאמרת, אני מנגן כמה שנים אבל ניגנתי עד עכשיו עם מורה חאפר שלא עזר לי כל כך. לכן אני שואל זאת ואשמח אם תענה ובהרחבה:

1) איפה בדיוק היד יושבת על הגשר? על הפינה עליונה שם על המעין מתקן איפה שמתחברים המיתרים? או ממש על נקודת החיבור?
2) אני רואה מלא נגנים שמחזיקים מפרטים בצורות שונות, השאלה שלי היא אם זה עניין של נוחות, או שיש החזקה מסוימת של המפרט שממנה אפשר להשיג הרבה. ראיתי שאמנים רבים מחזיקים את המפרט בצורה שהאגודל ממש בחוץ, יענו חצי אגודל על המפרט וחצי בחוץ.

שאלות קיטבג שיעזרו לי מאוד. לפחות לוודא שהטכניקה שלי נכונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2009 4:44 pm 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

כמו שאמרתי, אני לא מורה. :) :zipped:

ובמה שכתבתי התכוונתי יותר לזווית שבה יד ימין מגיעה לגשר, לא ממש לאיפה שהיא יושבת עליו כי זה משתנה לפי הסאונד שאתה מחפש (פתוח, מיוט, ביניהם) ולגבי המפרט גם דיברתי יותר בקטע של זוית ותנוחת כף היד.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 19, 2009 9:44 am 
תמרי!
סמל אישי של המשתמש

Gurke כתב:
אני מסכים איתך לגמרי, בגלל זה עדיין כשאנשים שואלים אותי אם ללמוד עם מורה או לא אני אומר שכן. הורים תמיד מנסים להביא אותי כדוגמא לילד שלא יקח מורה כי זה עולה כסף, ותמיד אני אומר להם שכדאי להם לקחת מורה.

אבל מצד שני, זה לא בלתי אפשרי. אני לא יכול לומר לך שהטכניקה שלי מושלמת (כי היא לא) ושאני אלוף בתאוריה (יש כל כך הרבה תאוריה שגם אם אני אלמד עם מורה 3 שנים עכשיו זה עדיין ישאף ל0). אני כן יכול לומר לך שחקרתי ואני חוקר כמה שאני יכול, גם את ההיבטים הפיזיים שציינת וגם את התאוריה. אם בא לך לשמוע איך אז תגיד, פשוט לא נראה לי שזה מעניין
ללכת לאוניברסיטה עולה הרבה יותר ממה שזה צריך לעלות (בגרמניה זה לא עולה בכלל) ואני לא מוציא כסף על יציאות (אני גם גר בתל אביב אז זו בכלל לא בעיה).

בקיצור, בעיקרון אנחנו באותה דעה. אני השקעתי המון זמן בזה (כמה שעות ביום במשך יותר משנתיים), כמו שאמרת.

אפשרות נוספת היא לעשות מה שאני עשיתי. הלכתי להרצאות של האקדמיה למוסיקה באוני' ת"א , :doh: הקשבתי ולמדתי בחינם... לא שילמתי ולא נבחנתי על כלום (זה שתיהיה לי תעודה לא תהפוך אותי לנגן טוב יותר)...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 26, 2009 10:46 pm 
דרימיסט מתקדם

בחיים שלי לא חשבתי על זה. רעיון מעולה, רק שצריך זמן ומשמעת עצמית רצינית בשביל לעשות את זה.

תוכל לפרט יותר? הלכת ממש לכל הרצאה או שהלכת למעניינות שרצית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 27, 2009 7:38 am 
תמרי!
סמל אישי של המשתמש

ברור שלמעניינות....
למה ללכת למשהו לא מעניין? :)
תראה את עצמך שר סולפג'... :haha:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 27, 2009 8:14 am 
דרימיסט מתקדם

דווקא לשיר סולפג' מעניין אותי מאד (קצת קשה לי עם זה, תמיד שאני שר אני זוכר את התווים בעל פה) :haha:

אני אבדוק את העניין :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 29, 2009 6:36 am 
תמרי!
סמל אישי של המשתמש

ת'שמע
אחרי תואר בביוטכנולוגיה...מעבדות פיסיקה,חדו"א, ביולוגיה מולקולרית קלינית, וירולוגיה וכדומה למצוא את עצמך שר כחלק מהרצאה או מנתח קורלים של באך...זה נראה כ"כ קטן עליך ומשעשע... :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 29, 2009 5:23 pm 
דרימיסט מתקדם

בקיצור, יש לי עוד הרבה מה לעבור :whistle:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.