YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ג' מרץ 19, 2024 6:19 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5494 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: אשכולילה
הודעהפורסם: ב' אוגוסט 20, 2012 5:26 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

וואי בטוח יהיה עירום ברחוב חחחחחחחחחחחחח

רשימת הסרטים האהובים עליי
(לא כל כך מסודר אז לא כל כך משקף, אבל בערך..)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 20, 2012 5:35 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ושלוליות קיא בכל מקום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 20, 2012 6:12 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

מגניב ה 21 לדצמבר זה יום שישי, ככה שיום אחרי זה יום שבת, תהיה הזדמנות להסתובב בעיר לראות דברים מוזרים ברחוב..
למרות שזאת עפולה אז בטח לא יהיה כלום ברחוב.. ועוד ביום שבת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 20, 2012 6:25 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ימי שישי ממילא מרגישים כמו סוף העולם, סביר להניח שזה פשוט יחליק לנו מעל הראש.

כל פעם שאני חושב על זה אני נזכר באיזה חוף ממש קטן מתחת למצוק שהיינו בו בברגן בנורווגיה והיה שם שפל רציני אז היו מלא אצות מתות כאלו על החוף והכל נראה מת והייתה שקיעה כזאת מדכאת ושתי ילדות ישבו בין הסלעים ושיחקו במסיבת תה עם הבובות שלהן, נשבע לכם שאני עדיין לא יודע מה הלך שם. אמרתי לחברים שלי שכנראה ככה נראה סוף העולם. כמו סצנה משיר של פורקיופיין טרי... אני מנחש שסוף העולם יהיה די כמו שיר שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 12:22 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

הפרוג מטאל היא סצנה מתה, מסכימים או לא?

אם כן מה צריך כדי לעורר אותה שוב? האם קיים דבר כזה בכלל? האם אי פעם תהיה להקת פרוג בגודל של דרים ת'יאטר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 1:10 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

אני חושב על זה די הרבה בזמן האחרון, אני לא מכיר הרבה להקות בכלל, אבל ממה שאני מכיר באמת הכל דועך..
לדעתי הגיע הזמן של להקות חדשות וצעירות להתפתח ולגדול, אולי יש עוד כמה להקות כמו לפרוס (אני יודע שחפרתי עליהם אני נמצא בתקופה שאני חולה עליהם) שצצו לאחרונה או מתחילות לצוץ..
דרך אגב, אני בטוח שיש קצת להקות שלא מתו.. BTBAM אולי? (אני לא אוהב אותם אבל חברים שלי כן..)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 2:53 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

הפרוג מטאל לדעתי אף פעם לא הייתה סצנה.. מה שכן בטוח זה שהז'אנר הזה חייב להתפתח לדעתי, פעם כמעט כל הלהקות פרוג מטאל היו מלודיות ונשמעו פחות או יותר כמו גירסה חיוורת של דרים והיום הז'אנר הרבה יותר מגוון. כל להקת מטאל שנייה מסווגת כפרוג מטאל בין היתר, מה שמרחיב עוד יותר את הגבולות שהז'אנר יכול להמתח אליהם. BTBAM, סימפוני, דרים, אופת', מסטודון, דווין טאונסנד, פיין אוף סאלביישן, דה מארס וולטה, פורקיופיין טרי ועוד המון להקות, עושות פרוג מטאל שונה אבל מעניין ועדיין הן פרוג מטאל מובהק. אני מאמין ומקווה שבשנים הקרובות רוב הלהקות המלודיות והבנאליות יכשלו והלהקות הניסיוניות יותר כמו ביטווין וכו' יצליחו יותר. והאלבום האחרון של לפרוס באמת להיט, טל (בורכו או רודס, לא משנה) - אתה יכול להמליץ לי על האלבומים הקודמים שלהם? או שהם לא שווים שמיעה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 3:24 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

בטח - אין להם הרבה בכלל, יש את Tall Poppy Syndrome מ 2009, בינתיים שמעתי רק אותו ואת בילאטרל, אבל זה אלבום אדיר שלדעתי אפילו יכול להשתוות לבילאטרל, את זה אני אוכל לדעת עוד כמה שמיעות כי לא חרשתי אותו לגמרי.
הוא יותר אפל מבילאטרל לדעתי, קצת יותר שונה, אבל גם אלבום אדיר.
יש גם את Aeolia מ 2006 אבל אותו לא שמעתי, ויש עוד EP מ 2004 בשם Silent Waters שגם אותו לא שמעתי, מתישהו בקרוב אני אשמע את שניהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 28, 2012 3:34 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אחת הסיבות שבגללן החלטתי די "לנטוש" את הפרוג (לא נטשתי אבל אני מוצא הרבה יותר עניין בז'אנרים אחרים, בעיקר כשזה נוגע למטאל) היא שאני מרגיש שהוא די תקוע... אני מתכוון, יש היום הרבה להקות מדהימות בפרוג מטאל, אבל בהשוואה לז'אנרים אחרים במטאל כמו סלאדג', בלאק, אוונגרד מטאל, אינדסטריאל מטאל, דום על כל גווניו או דת' מטאל, הפרוג מטאל באמת די נשאר מאחור ולא מתפתח (כמובן שיש הרבה להקות שכן לוקחות את הז'אנר כמה צעדים קדימה עם רצון ליצור משהו משלהם, אבל יחסית לז'אנרים אחרים... הן די מעטות לצערי).
לחכות ללהקת פרוג מטאל בגודל של דרים זה די מטופש... הרי זה לא משנה עד כמה הלהקה מוערכת ומוכרת, העיקר שאתה אוהב אותם, אתה מסכים איתי?
הייתי נזהר יותר עם ההגדרות, מארס וולטה הם לא בדיוק פרוג (וגם ממש לא מטאל), תלוי באיזה אלבום מדובר... אותו דבר לגבי פורקיופיין וביטווין או אפילו מסטודון.. מה שאפשר להבין מזה זה שגם הלהקות המוערכות כיום בז'אנר הן לא בדיוק פרוג מטאל טהור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 06, 2012 2:25 pm 
דרימיסט-על

תהיתם פעם אם הניסיון להגדיר ז'אנר ספיציפי לכל להקה, או להסתכל על המוזיקה שלכם דרך פריזמה של ז'אנר הוא קצת ארכאי (מיושן)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 06, 2012 2:28 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

תסביר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 06, 2012 4:23 pm 
דרימיסט-על

כל כך הרבה ז'אנרים ותתי-ז'אנרים, ויכוחים על האם הלהקה הזו היא בתת ז'אנר הזה או הזה, האם זה בעצם ז'אנר חדש או הסתעפות של ז'אנר ישן... כל הדיונים האלה לפעמים נראים לי חסרי כיוון ותכלית. יש היום מליון להקות שמחפשות ומצליחות לחדש, לשלב בין סגנונות, להמציא מוזיקה חדשה, כל כך הרבה להקות שונות אחת מהשניה, שלפעמים הלהגדיר הזה נראה לי קצת קטנוני ולא נחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 06, 2012 4:53 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

לא הבנת אותי...
הנקודה שלי הייתה שהלהקות שכן עושות דברים מעניינים הן אלה שמצליחות לחדש ולהביא רעיונות מקוריים ועופרי ציין להקות שמשלבות בין ז'אנרים ולא עושות פרוג מטאל טהור כמו שהוא אמר.
קטנוניות זה לא היה העניין, זה רק כדי להעביר את הנקודה שלי, שנכונה לגבי כל ז'אנר. תקרא שוב את ההודעה הקודמת שלי בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 06, 2012 5:41 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

תכל'ס העיסוק בז'אנרים זה משהו שאני נכשל בו כי זה פשוט קל לקצר תהליכים ולדעת מה הכיוון והאם שווה להשקיע באותה פיסת מוזיקה , אבל בעולם רדוד ושטוח כשלנו - זה בהחלט נראה לא נחוץ .. you've got a point LiO)))r

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 06, 2012 6:26 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

לא מבין מה כלכך "לא נחוץ" במה שאמרתי... השתמשתי בדוגמאות שעופרי נתן כדי להבהיר את הנקודה שלי, מה הבעיה?
חוץ מזה, שלפי דעתי צריך גם להבין מה אתה שומע לא רק ליהנות מזה כי זה נשמע לך יפה (והלמידה וההבנה של מה שאתה שומע היא גם חלק מההנאה במוזיקה לפי דעתי. ולא רק במוזיקה, בכל תחום עיסוק אחר). וכן, אם אתה מחשיב את עצמך כאוהב ז'אנר מסויים אתה צריך לדעת מאיפה הוא התפתח ולאן הוא התפתח, איזה להקות תרמו, חידשו... זה מעניין מאוד. לאנשים פשוט קשה קצת לפתוח אינטרנט ולקרוא אז הם אומרים שזה לא נחוץ.
ז'אנרים ותתי-ז'אנרים זה נושא מאוד מעניין לפי דעתי... אם אתה באמת אוהב את הז'אנר אתה אמור קצת להתעניין בהיסטוריה שלו ובהתפתחות שלו, אם זה לא מעניין אותך ואתה אוהב סתם להקשיב בלי להבין כלום... זה רדוד.
אני לא אומר שאתה צריך להתחיל לחפור ולחקור בכל ז'אנר וללמוד על ההתפתחות שלו (למרות שזה אחד הדברים הכי מעניינים במוזיקה לפי דעתי), אבל אם אתה מחשיב את עצמך כאחד ששומע מוזיקה בצורה קצת יותר רצינית משאר האנשים אתה לא יכול להסתכל על המוזיקה בצורה שטחית. ואיך אתה נהנה ממשהו שאתה לא נהנה ללמוד עליו?
ז'אנרים זה גם נושא אינסופי, גם בגלל שלרוב זה לא מבוסס על עובדות וגם בגלל שיש באמת אינסוף ז'אנרים ותתי-ז'אנרים ואינסוף להקות שמחדשות וממציאות ז'אנרים וז'אנרים שמתפתחים ומשתנים עם הזמן. כמובן שיש הרבה פעמים הסכמה כללית על ז'אנר של להקה מסויימת וכמובן גם שיש להקות שנותנות למוזיקה שלהן הגדרה ספציפית שלפעמים זה מקבל הכרה של ז'אנר ולפעמים פשוט לוקח זמן עד שזה תופס, כמו למשל הלהקה הישראלית the astroglides שהגדירו את עצמם כ-surf-core, אין באמת ז'אנר כזה (זה המצאה שלהם הרי), אבל יכול להיות שבעוד כמה שנים זה יתפתח ויקבל הכרה של ז'אנר. יש אינסוף להקות שממציאות ז'אנרים, בגלל זה זה נושא אינסופי.

liordavidlior כתב:
יש היום מליון להקות שמחפשות ומצליחות לחדש, לשלב בין סגנונות, להמציא מוזיקה חדשה, כל כך הרבה להקות שונות אחת מהשניה, שלפעמים הלהגדיר הזה נראה לי קצת קטנוני ולא נחוץ.

זה מצחיק שנתת את כל הסיבות למה להגדיר ז'אנר זה קשה ואז פשוט שינית מ-קשה ל-לא נחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 10:35 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

מסכים עם ליאור שזה לא נחוץ בקטע שזה לא תורם יותר מדי... נגיד יש להקה שאתה אוהב, ונגיד היא גם סלט של ז'אנרים שקשה להגדיר מה זה. זה באמת משנה איזה ז'אנר זה?
מה שמשנה זה שאתה נהנה מהמוזיקה.
מצד שני בוודאי שיש שימוש להגדיר דברים ע"פ ז'אנרים, שזה אותה סיבה שתמיד היתה ושקיימת גם במלא תחומים אחרים בחיים- בשביל שיהיה אפשר להתייחס לנושא ושבמהלך שיחה תוכל להבהיר על מה אתה מדבר ולהבין על מה הבנאדם השני מדבר, בלי שתצטרכו להיכנס לתיאורים רחבים וכלליים שקשה להבין.
וכמובן בשביל שתוכל לדעת אם זו להקה שתוכל לאהוב או לא (ע"פ השיוך לז'אנר שלה).

(]/|\[)

Some of us choose to live gracefully
Some can get caught in the maze
And lose their way home
This is the life we belong to
Our gift divine

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 10:52 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ברור שמה שמשנה זה שאתה נהנה מהמוזיקה... אבל כמו שאמרתי מקודם, איך אתה נהנה ממשהו שאתה לא נהנה ללמוד עליו?
הנקודה היא שאם אתה נהנה מהמוזיקה אתה נהנה גם ללמוד עליה, על ההשפעות שלה, מאיפה התפתחה, איפה הלהקה שאתה אוהב עומדת ביחס ללהקות האחרות בז'אנר וכמה היא תרמה והשפיעה על התפתחות הז'אנר. זה אמור לעניין אותך.... אם זה לא מעניין אותך, זה נקרא להסתכל על המוזיקה שאתה אוהב בצורה שטחית וסתם לשמוע אותה בלי להבין באמת ממה היא הושפעה ומה חשיבותה ודברים כאלה.
אני לא אומר שכל אלבום שאתה שומע אתה צריך ישר לחרוש את כל האינטרנט כדי לפתח את הגדרת הז'אנר המדויקת של כל שיר ושיר... וגם לא צריך כל להקה ישר לתייג או לחפש תיוגי ז'אנרים. פשוט לפי דעתי, אם זו להקה שאתה אוהב, אתה תהנה מאוד לחפור בז'אנר הכללי שלה, לראות איפה הלהקה עומדת, השפעות ודברים כאלה... זה מאוד מאוד מעשיר את הידע, אתה נחשף לאינסוף להקות חדשות ומוצא אינסוף ז'אנרים שלא ידעת על קיומם, ובאמת שהאינטרנט זה מקור מידע עצום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:07 pm 
דרימיסט-על

יופי, אז אני רואה שהדיוף משתייף לכדי הסכמה. הכוונה שלי לא הייתה חלילה, לא להבין את השורשים של המוזיקה, ממי הושפעה להקה מסויימת, מה מיוחד במוזיקה שלה וכו'. הכוונה שלי הייתה, שבניגוד לפעם, אז ז'אנר היה כוללני ומוגדר, היום במטאל יש כל כך הרבה חידושים ושילובים עד שהגדרות ז'אנריות הופעות לתתי-תתי-ז'אנרים, שמסועפים באופן קיצוני מההגדרות של פעם. הסתעפות כזו, וההקפדה למצוא ז'אנר ספציפי לכל להקה הוא לדעתי טורח שאין לו צרך וטעם. בקיצור: לימוד ודיון על מקורות, השפעות, שילובים וחידושים - מבורך; התקטננות על מציאת מיקרו-תת-ז'אנר לכל להקה - מיותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 12:41 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

תיקון: הסכמה חלקית, אני עדיין באותה דעה שזה חשוב מאוד ללמוד על כל ההשפעות והז'אנרים והתתי-ז'אנרים וזה גם מאוד מהנה (לא אומר מיקרו-תתי-ז'אנרים, והקפדה על ז'אנר ספציפי לכל להקה... לא אמרתי את זה גם מקודם).... ובמה שאמרתי מקודם לגבי הלהקות שעופרי ציין לא הייתה התקטננות ואפילו לא ציינתי שם אחד של ז'אנר, רק אמרתי שהן לא פרוג מטאל טהור, אין בזה שום דבר קיצוני.

liordavidlior כתב:
בקיצור: לימוד ודיון על מקורות, השפעות, שילובים וחידושים - מבורך; התקטננות על מציאת מיקרו-תת-ז'אנר לכל להקה - מיותר.

זה בדיוק מה שאמרתי. :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 07, 2012 1:11 pm 
דרימיסט-על

אל תראה את הדברים שלי כפניה ישירה אליך, זו גם הסיבה שלא הצגתי אותם ככה מלכתחילה. הדיון הזה פשוט הזכיר לי דיונים עייפים ועמוסים של ויכוחים מטומטים על להקות. ואגב, ה surf-core הזה שהזכרת הוא בדיוק דוגמה לגיחוך של העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5494 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.