YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ש' אפריל 20, 2024 4:54 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1023 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' אוקטובר 18, 2010 7:48 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

טוב שמביאים את דברי הבלע של האדם המסוכן הזה אל האור אבל לדעתי אין צורך אפילו להתייחס אליו.
אני זוכר את השערוריות שהוא היה פולט לקראת סוף ה"שירות" שלו כשעוד הייתי בצבא, התביישתי לקרוא לעצמי חייל כשראיתי שאלה האנשים שמובילים את הגוף ששירתתי
למרות שאני חילוני אתאיסט ואין לי קשר לרבצ"ר...הוא קיצוני מטורלל אינטרסנט ועוד הרבה סופרלטיבים שליליים - והוא עושה עבודה מעולה בלקעקע את עצמו ככזה - אין צורך להתייחס לדברים שלו
רק להביא אותם אל האור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 21, 2010 3:28 pm 
דרימיסט-על

"קווי מהדרין" הולכים לקבל אישור והכרה מהמדינה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973023,00.html

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 21, 2010 10:23 pm 
בריל!
סמל אישי של המשתמש

liordavidlior כתב:
"קווי מהדרין" הולכים לקבל אישור והכרה מהמדינה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973023,00.html

כן מה, החרדים מקבלים את מה שהם רוצים, כמה מפתיע :whistle:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 29, 2010 7:32 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

השם של האשכול מתאים לקליפ הזה.
הייתי מפרסם בפייס אבל אני לא רוצה לזהם את הפרופיל שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 17, 2010 8:31 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

תהייה שעלתה במוחי אתמול: מתי הפכה היהדות לדת יהירה?
בקורס שכתבתי עליו באשכול הליטרטורה, למדתי על פילו שהיה פילוסוף הלניסטי-יהודי קצת לפני ובתקופה של ישו וניסה לשלב בין הפילוסופיה היוונית דת היהודית. קלטתי בזמן שהקשבתי להרצאה שיש לי bias שלילי כנגד שעובדה שהוא היה יהודי וחשבתי עליו כמישהו עם יהירות ושחצנות למרות שזה לא צויין בהרצאה. ואז קלטתי (לאכזבתי האמת) שיש לי את הראייה הזאת (מוצדקת או לא) על היהדות כדת יהירה. אני יודע שזה התעצב בגלל מה שאני רואה בארץ אבל אני אולי טועה בזה שאני משליך את זה על אנשים שחיו לפני 2000 שנה.
ומכאן באה השאלה שלי... האם ומתי הפכה היהדות לדת שחצנית ויהירה? (ואני מודה לעובדה שבכל דת מטבעם של דתות יש מן היהירות)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philo

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 18, 2010 11:32 am 
דרימיסט-על

במקרה יש לי קורס סמינריוני על היהדות ההלניסטית. יהודי אלכסנדריה של מצרים באותה תקופה היו הקהילה היהודית העשירה ביותר בעולם המוכר. הם היו מעורים מאוד בתרבות הגויים שמסביבם תוך שמירת ייחודיות יהודית, מה שהתבטא בקשר אמיץ עם הכתבים היהודיים ותרומות גדולות לעם היושב בציון (בדיוק כמו היהודים האמריקאים של היום). כחלק ממעמד ייחודי, הייתה ניכרת אצלם משיכה ורצון להיחשב כאחד עם התרבות היוונית/רומית השלטת עם שמירה על הייחודיות היהודים והבלטת הנקודות החיוביות שבה, לעתים בצורה אפולוגטית (מה שעשה פילון). הדבר התבטא ביהירות כלפי העמים המצריים הכבושים באזור. באותם זמנים עד המהפכה הפילוסופית הרציונאליסטית החדשה (דקארט, שפינוזה, קאנט) וכן המהפכה המדעית, מעמד של עם מסויים לעומת נחיתותו של האחר היה עניין מקובל וברור מאליו, והוא התבטא בכתבים יהודיים ולועזיים כאחד: היהירות המוסלמית בתקופת תור הזהב של החליפים הראשונים לעומת אירופה הנוצרית הנחשלת, היהירות הרומית כלפי עמי הסהר הפורה הפרימיטיביים עובדי האלילים - הדברים אפילו עוגנו בתיאוריות יווניות קלאסיות כמו "תורת האקלימים" - תורה שטענה שטיבו של הגזע נקבע על ידי מאפיינים גיאולוגיים-חקלאיים-אקלימיים של ארץ מוצאו. כמובן שבתקופת היוונים הארץ המשובחת נחשבה יוון, בתקופת הרומאים רומא וכו'. היהודים, שבתקופת ימי הביניים, בארצות המוסלמיות לפחות, ראו כמו כולם את התיאוריות הללו כאמת "מדעית" וניסו לקבע את עצמם כחלק מהגזע השולט. באירופה העניין היה קצת אחרת; הטענה הנוצרית הנצחית הייתה שמכיוון שהאל מתערב בהיסטוריה והיהודים נחותים עובדתית, סימן שהאל החליט שהנצרות היא הנכונה והיהודים סובלים על קשיות ערפם בקבלת האמונה הנוצרית. דבר שהיה פתח לפרעות ושמדות לאין מספר, מה שהוליד תגובת נגד אנטגוניסטית של שנאה תהומית לנצרות (דבר שהתבטא בצורה חריפה בקבלה שהתפתחה באותם שנים). יש לזכור, כי בימי טרום החילוניות לא היה זיהוי דתי וזיהוי לאומי, הזיהוי הדתי היה דבוק ללאומי באין מפריד: אם אתה לא יהודי אתה בהכרח נוצרי. האידאה הנוצרית היא להמיר את דתם של היהודים, בעוד היהודי לא ביקש להשפיע על איש אלא לחיות את חייו על פי מנהגו.
עם פרוץ העת החדשה, ואיתה האמנסיפציה והשחרור הדתי דברים החלו להשתפר, אך היהירות לא פסה מן העולם אלא רק שינתה צורה. עדות של מקס נורדאו, תלמיד החבר של הרצל אומרת (ערב מלחה"ע הראשונה) ששוויון הזכויות באירופה הוא כמו פסנתר מפואר בבית אירופאי ממוצע, הוא פריט חובה שמקשט יפה את חדר המגורים, אבל אף אחד לא באמת מנגן עליו. היהירות הפוליטית תפסה את מקומה בקרבות בין מחנות קומוניסטים לסוציאליסטים, בין עם קולוניאלי זה לאחר, ובאה לידי ביטוי בצורה כעורה במיוחד ביוגניקה: "מדע" שנתן הגדרות אנטומיות להבדלי המעמדות בין הגזעים השונים - גם בין גזעים בתוך אירופה, ואפילו בתוך אותה מדינה עצמה (עירוניים מול כפריים). כולם יודעים מה יצא מתורת הגזע הזאת, כאשר שואת היהודים הייתה רק שואה אחת מיני שואות רבות באותו עידן (שואת האבוריג'ינים, ההודים והאפריקאים). את היהודים האשימו ביהירות לאורך כל השנים מחמת ההתבדלות המופלגת ממנהגי המדינה. עתה, גם לאחר המרות דת, היתחלנות מסיבית והשתלבות מרשימה בתוך החברה-האם, הם נדחים שנית על בסיס גזעי - שהיהירות היא רק סימפטום לו.

ואפשר לראות את זה גם אחרת.

העברים בתקופה הקדומה (ואני בטוח שאתה מבין בזה הרבה יותר ממני, ניר) היו עוף מוזר. בתקופה פגאנית-פוליתאיסטית לכל אזור היה אל משלו ואדם שהיה עוקר ממקומו למקום אחר היה עובד את האל של אותו מקום. לא כן העברים: הם טענו בתקיפות שהאל שלהם הוא היחיד השולט על כל, קביעה שבחובה דה-לגיטימציה של כל אל וכך עם אחר. מצוות מפורשות קובעות שיש ל"הוריש" את עמי האזור - להשמידם, להרוס את כל צורות הפולחן שלהם ולעיתים אפילו לבזוז אותם מנכסיהם ונשותיהם.
הרעיון המתבדל של עם אקסלוסיבי שנבחר לבדו על ידי השליט המוחלט של המציאות, היה מאז לאחד מסימני ההיכר המובהקים של היהדות. דבר שבא לידי ביטוי בחוקי גיור נוקשים, קביעות תיאולוגיות קשות כלפי כל אינו-יהודי, דבר שהוא מתכון מנוסה ליהירות גזעית קשה לפיצוח - הרי המניע שלה הוא בורא עולם. באופן פרדוקסלי ככל שעינו אותם, כן רבתה היהירות היהודית ופרצה לגבהים חדשים, בעיקר באירופה, בעיקר בקבלה; עד לקביעה של הזוהר: "אתם קרויים אדם ואין אומות העולם קרויים אדם". אמת, בעולם המוסלמי הנאור של תור הזהב, תקופת פריחת הפילוסופיה והמדעים גם בקרב היהודים המגמה היתה אוניברסליסטית ביותר, אך זו הייתה תקופה יוצאת דופן שנגמרה באחת עם מסעות הצלב וגירוש ספרד. בעת החדשה, הוגים (יהודים) רבים ניסו לתרץ ולהקהות את חודה של אותה יהירות גזעית בתואנות דחוקות שטוענות שהעם הוא רק שליח של האנושות ואמור להוות מודל בלבד, בעוד האל היהודי הוא אוניברסלי ופלורליסטי, טענה שאינה פותרת הרבה ודי מתעלמת מהיסטוריה רצופת התנשאות עד כדי שטנה לאחר.
היהודים תמיד התבדלו מזולתם ותמיד קראו לעצמם עם סגולה וברכו "אשר בחרת בנו מכל העמים", גאוות יחידה שגרמה לשנאה חיצונית עצומה אליהם וגם עודדה את רוחם בתקופות קשות, במקביל; תפיסה שהזינה את העוינות של הגוי יחד עם היכולת להתמודד איתה של היהודי. אז נכון שיהודים מעולם לא ביקשו להמיר את דת זולתם, ובמקרים רבו אחזו במשרות רמות מעלה בציבור ונחשבו משכילים ומתקדמים, אך מי אוהב את הילד המצליח של הכיתה, במיוחד כשהוא אומר לך שאתה נחות לעומתו. מאות שנים של התבדלות יצרו תודעה הציבורית האירופאית שנאה יוקדת לכל דבר יהודי, שנאה שרק לבשה צורה שונה בעת החדשה עם הגזענות והנאציזם. אל תטעו, אני לא אומר שהיהודים אשמים בשואתם שלהם, אבל בינינו, אי אפשר לנקות אותם מכל אחריות.
ועתה, לאחר הפיצוץ והמכה האיומה, כשהגיעה עת הרצון לבנות יהודי חדש בארץ חדשה, הנקודה הזאת רק מתחדדת יותר ויותר. היהדות בנויה על יהירות ובדלנות, ועתה גם מקצים לה מדינה משלה? יחד עם דת שעולה וומשתלטת וממשלה שהופכת יותר ויותר ימנית, אל תתפלאו שצצים להם איתמר בן גבירים וברוך מרזלים למיניהם.

ואחרי שהלכו לי הידיים, אני רק אצטט אמרה אחת של מרטין בובר, אחד היהודים הנאורים והמשכילים ביותר בעת החדשה, ואחד הפילוסופים המוערכים בעולם בכלל, שגדל בבית דתי והיה ציוני שתמך עוד בתש"ח בפתרון 2 מדינות:
"רצוננו הלאומי הזה אינו מופנה נגד אומה אחרת. העם היהודי, שזה אלפיים שנה הוא מיעוט נרדף בכל הארצות... פונה עורף בשאט נפש לשיטת הלאומיות העריצה, אשר הוא עצמו היה קורבנה במשך זמן כה רב. הננו שואפים לחזור לארץ ישראל, אליה אנו קשורים בקשרי היסטורי הרוח נצחיים, לא על מנת לדחוק את רגליו של עם אחר או להשתלט עליו... איננה מתכוונת לקפח את זכותו של מישהו... אין מטרתה ניצול קפיטליסטי של שטח ואין היא משמשת לשום תכלית אימפריאליסטית." (ספטמבר 1929.)
אם תרצו אין זו אגדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 18, 2010 1:07 pm 
בריל!
סמל אישי של המשתמש

פששש אפילו קראתי הכל :cheers:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 19, 2010 2:22 pm 
דרימיסט מתקדם

ליאור, אחלה פוסט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 19, 2010 3:22 pm 
דרימיסט שרוף

באמת יפה, למדתי.

רק המשפט לגבי השואה שהייתה אחת מיני רבות, שאיתו אני לא מסכים כל כך...אכן היו אבל לא קרוב ברמתן למה שקרה בשואה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 04, 2010 4:07 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

לא ייאמן, אבל הבנאדם הזה גורם לי לחבב לאומנות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 23, 2010 7:32 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

פוסט של קונדל שיעצבן במיוחד אנשים דתיים:

נקודה אחת שאני מסכים איתה במיוחד הוא שדת זוכה להרבה יותר מדי כבוד בעולם ללא שום נתינת כבוד בחזרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' דצמבר 23, 2010 3:05 pm 
דרימיסט-על

^ לא שאני לא מסכים עם כמה דברים שהוא אמר, זה אחד הקטעים הפחות מושחזים שלו. די תוקפני ללא בסיס משמעותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 27, 2010 9:49 pm 
דרימיסט-על

תמונה אדירה שראיתי בפייסבוק, צוירה ע"י ליאור הלפרין:

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 27, 2010 10:05 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

:haha:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 14, 2011 4:22 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

http://www.calcalist.co.il/local/articl ... 23,00.html

ממליץ מאוד(!) לקרוא את המאמר הזה!
אחרי הקריאה, תקראו את תגובה 13 ו- 31.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 14, 2011 5:34 pm 
דרימיסט-על

^ חחחח תגובות אדירות!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 14, 2011 8:42 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

קראתי את הכל, באמת היו שם דברים מאוד מעניינים! והתגובות חזקות :haha: :haha:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 25, 2011 6:27 pm 
דרימיסט-על

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340, ... 67,00.html

לא החלטתי אם זה יותר מצחיק או עצוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ינואר 26, 2011 4:39 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 08, 2011 12:35 pm 
דרימיסט-על

לאור הזימון לחקירה של הרב דב ליאור שכתב הסכמה לספר "תורת המלך" המתיר להרוג לא-יהודים, הנה צילום של עמוד מטריד במיוחד מהספר:
http://www.scribd.com/doc/44959913/%D7% ... 7%99%D7%9D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1023 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 28 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.