YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 5:05 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3853 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 193  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ספטמבר 19, 2011 10:25 am 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

וידאו מבחיל תוצרת הייל ליברמן פרודקשיינס

זברה,ניר וכל מי שגר/מתכנן לגור בחו"ל, לדעתי הוידאו הזה רק מצדיק למה לא לגור בישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 19, 2011 5:36 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

כן ואז הa-team נכנסים דרך הדלת, יורים בבחור ההוא ולוקחים אותה ליד ושם ואחרי סיור שעושה לך כל כך הרבה רגשי אשמה היא מבינה כמה היא טעתה כשהיא רצתה פרנסה נורמלית וחופש להיות כל מה שהיא יכולה להיות. זו הייתה הטעות שלה, היא ישראלית, כל הדברים האלו הם לא בשבילה. היא חוזרת לארץ, עושה תואר ראשון דרך עבודה בזנות, מרוויחה 4300 שקל נהדרים בחודש, מגרדת את המינוס מלמטה, דתיים מגדפים אותה כשהיא עוברת ברחוב והממשלה שלה רוכבת עליה כמו על סוס פוני שמנסה לסחוב ילד שמן בצורה חולנית אבל מה, היא ישראלית. הייל. סליחה, הידד.

:puke:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' ספטמבר 19, 2011 6:27 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

:-)

והנה עוד אחד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2011 4:32 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

I lol'd

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2011 6:16 pm 
דרימיסט-על

אני יכול להבין את הסרטון הראשון, לגמרי. אבל השני - משרד החוץ מנכס אליו ערכים יהודיים? אחד המקומות שמתעניינים הכי פחות ביהדות, זהות יהודית ותרבות יהודית זה פה! אני, שלומד יהדות רואה יום-יום את תעודת העניות: התחום הזה גווע בארץ, כשבארצות הברית, קנדה, אנגליה וגרמניה הוא פורח, פשוט לא ייאמן. אזרחי ישראל, לידיעתכם: אם אתם רוצים חינוך יהודי פלורליסטי אמיתי, של תרבות והווי יהודיים ערכיים, שלא רואה את הדת (במיוחד החרדית) כאפוטרופוס לו אלא כנלווה, עברו לחו"ל. אז גם הילדים שלכם יכירו דתות אחרות על הדרך ולא יחשבו שכולם אנטישמים, 2 ציפורים במכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2011 8:16 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

Very true
Judaism is 'practiced' in a much more true and pure way (if I as an atheist can say that) abroad than in Israel.
The reason being that there here there are no evil (aka black) forces to corrupt and antagonize it as there are in Israel.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2011 8:32 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

יפה אמרת ניר! :)
האמת שאף פעם לא יצא לי לחשוב על זה ככה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 22, 2011 9:47 am 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

האמת שאני נהנה יותר לחגוג את החגים בחו"ל מאשר בארץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 22, 2011 4:47 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

כן כי החגים של הנוצרים וספיציפית האמריקאים מתמקדים בחיים ולא במוות... אני יודע שאין עם מי להתווכח אבל החגים היהודים כל כך מלאים במוות וסיפורי זוועה שהם מרגישים כולם כמו ימי אבל אבל ממילא להיות ישראלי זה באסה במשרה מלאה 365 ימים בשנה שזה לא משנה כבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2011 12:06 pm 
דרימיסט-על

על מה אתה מדבר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2011 12:22 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

purim - escaped a last minute genocide
passover - escaped a last minute genocide
hannuka - you get the point.

while on the other side christmas is about birth (bullshit, yahh, but it's not about death), thanksgiving...

i'm sorry, i know i'm a not a dr. in the subject and i may not be the greatest mind in the universe as an understatement but i have slapped so hard with being a jew in my face all of my life that i've had enough, i don't care for it, i'm not jewish as far as i'm concerned, i hate being told who and what i am and what i should do, i can't stand it, i've had so much more jewish self hate then i can put up with, i don't want anything to do with it, i want a better way, no religion, just a quiet life.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2011 12:51 pm 
דרימיסט שרוף

thanksgiving זה חג אמריקאי ולא נוצרי..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2011 4:04 pm 
דרימיסט-על

sentient, אני מבין את המקום שאתה בא ממנו, ואני גם מבין שאנטגוניזם שפיתחת כלפי היהדות הוא בדיוק מהסיבות שדיברתי עליהם: היהדות בארץ לאדם חילוני שהוא כמו "משקיף מהצד" ולא מעורה בקרביה מוצגת, בהתאם לנרטיב ההישרדות הישראלי והטראומה הלאומית שמוטמעת בך בכל שיח ציבורי כמעט עד למסעות תלמידים למחנות ההשמדה, נראית כדת אובדנית, הזויה שמקדשת את הכל חוץ מהחיים. כמובן שביהדות יש צד רווי רגשות אשם, ויש עיסוק מסוים במוות כמו בכל תרבות אנושית, אבל תאמין לי שליהדות יש חלק גדול (לא כולה, אני מסייג) שהוא בריא, בונה, מתוחכם מאוד ומלא השראה. לא אתחיל להרצות לך, אבל צריך להכיר אותה מבפנים בשביל להבין, אם כי חשוב גם כאן לדעת לשמור על ראש ביקורתי כי יש כאן הרבה רפש שמעורבב בזהב טהור. ככה אני רואה את זה.

אגב, בפסח לא נמלטנו מרצח-עם אלא משעבוד, בחנוכה ניצלנו משעבוד פוליטי ודתי (אפילו לא פיזי) של מעצמה עולמית, ואל תשכח את שבועות, סוכות, שמחת תורה וראש השנה שהם חגים יפהפיים ומלאי שמחה, בנייה והתחדשות. גם יום כיפור, גם אם הוא קצת מבעס אנשים בגלל הצום והשקט. לגבי פורים - מודה באשמה ;)
לעומתה יש את הנצרות שהסמל שלה, אותו עונדים על צווארם מליוני אנשים בעולם, הוא מכשיר העינויים בו הוצא להורג המכונן של הדת, אירוע היסטורי שולי שגרר אחריו אלפי שנים של שנאת דת ועם, ואלפים רבים של נרצחים שבמקרה השתייכו לעם שאולי הוציא אותו להורג. אני לא מנסה לקבוע איזו דת יותר "שווה", רק להכניס דברים לפרופורציות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2011 4:55 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

good point about the cross, it's kind of a twisted things on theyre behelf.

i have yet to meet the purity and bliss but i dont care for it anymore, it may be the greatest thing ever but i want it out of my life. i respect the buddheists alot but when my friend who prectises it asked me to come to a lecture because he believes that my POV of the universe is close to some of buddah's teachings or something i sayed no way. i don't care if it's more of a philosophy then religion, i'm not going near it. this is me against religion period, as far as i'm conserend it's all poison.
sorry about the english and i'll finish with a joke!

how do you call a tibetian metal legend? buddah's priest!

thank you.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 24, 2011 3:00 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

Sentient 6 כתב:
כן כי החגים של הנוצרים וספיציפית האמריקאים מתמקדים בחיים ולא במוות... אני יודע שאין עם מי להתווכח אבל החגים היהודים כל כך מלאים במוות וסיפורי זוועה שהם מרגישים כולם כמו ימי אבל אבל ממילא להיות ישראלי זה באסה במשרה מלאה 365 ימים בשנה שזה לא משנה כבר.

התכוונתי שאני נהנה לחגוג את החגים היהודיים בחו"ל יותר מאשר בארץ. את החגים האחרים פרט לכריסמס אני לא ממש חוגג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 24, 2011 3:54 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

liordavidlior כתב:
sentient, אני מבין את המקום שאתה בא ממנו, ואני גם מבין שאנטגוניזם שפיתחת כלפי היהדות הוא בדיוק מהסיבות שדיברתי עליהם: היהדות בארץ לאדם חילוני שהוא כמו "משקיף מהצד" ולא מעורה בקרביה מוצגת, בהתאם לנרטיב ההישרדות הישראלי והטראומה הלאומית שמוטמעת בך בכל שיח ציבורי כמעט עד למסעות תלמידים למחנות ההשמדה, נראית כדת אובדנית, הזויה שמקדשת את הכל חוץ מהחיים. כמובן שביהדות יש צד רווי רגשות אשם, ויש עיסוק מסוים במוות כמו בכל תרבות אנושית, אבל תאמין לי שליהדות יש חלק גדול (לא כולה, אני מסייג) שהוא בריא, בונה, מתוחכם מאוד ומלא השראה. לא אתחיל להרצות לך, אבל צריך להכיר אותה מבפנים בשביל להבין, אם כי חשוב גם כאן לדעת לשמור על ראש ביקורתי כי יש כאן הרבה רפש שמעורבב בזהב טהור. ככה אני רואה את זה.

אגב, בפסח לא נמלטנו מרצח-עם אלא משעבוד, בחנוכה ניצלנו משעבוד פוליטי ודתי (אפילו לא פיזי) של מעצמה עולמית, ואל תשכח את שבועות, סוכות, שמחת תורה וראש השנה שהם חגים יפהפיים ומלאי שמחה, בנייה והתחדשות. גם יום כיפור, גם אם הוא קצת מבעס אנשים בגלל הצום והשקט. לגבי פורים - מודה באשמה ;)
לעומתה יש את הנצרות שהסמל שלה, אותו עונדים על צווארם מליוני אנשים בעולם, הוא מכשיר העינויים בו הוצא להורג המכונן של הדת, אירוע היסטורי שולי שגרר אחריו אלפי שנים של שנאת דת ועם, ואלפים רבים של נרצחים שבמקרה השתייכו לעם שאולי הוציא אותו להורג. אני לא מנסה לקבוע איזו דת יותר "שווה", רק להכניס דברים לפרופורציות.

יפה אמרת ליאור.
אני חייב להוסיף שצריך לשים לב שכל החגים ה"מקוריים" (קרי - מהתנ"ך) לא קשורים כלל למוות, אלא יותר לאירועים מכוננים של עם ישראל כעם, או סמלים רוחניים כמו יום כיפור, ראש השנה, סוכות וכ"ו.

החגים ה"גלותיים" הם אלו שהביאו את קו החשיבה של "ניסו להרוג אותנו -> היה נס -> בואו נאכל!"
חורבן בית ראשון וגלות פרס = פורים, צום גדליה, צום עשרה בטבת ותשעה באב כמובן.
חורבן בית שני = חנוכה, צום י"ז בתמוז (ושוב פעם - תשעה באב).

ההגדה של פסח נכתבה ככל הנראה לפני כשמונה מאות שנה, ואפילו לשם השתרבבה לא מעט מהתפיסה הזאת. ("בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו...")

הישראליות היא תוצר של אותו תהליך * פאקטור רציני בעקבות השואה.

וכבר אמרו מזמן: אתה יכול להוציא את היהודי מהגלות, אבל אתה לא יכול להוציא את הגלות מהיהודי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 24, 2011 5:27 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

טל רודס כתב:
Sentient 6 כתב:

התכוונתי שאני נהנה לחגוג את החגים היהודיים בחו"ל יותר מאשר בארץ. את החגים האחרים פרט לכריסמס אני לא ממש חוגג.

misunderstanding on my behalf.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 24, 2011 7:27 pm 
דרימיסט-על

שוקרון, בחנוכה לא עמדו עלינו לכלותינו. וחנוכה היה אחד החגים החשובים ביותר כשעוד בית שני עמד על תילו, הדברים ניכרים במיוחד בכתבי הברית החדשה שמתארים אותו כמועד עליה לרגל חשוב ביותר. דווקא חז"ל עמעמו אותו קצת מפני שהוא היה יותר מדי מיליטנטי, והיווה רוח גבית לפטריוטיות ההרסנית של העם בין חורבן הבית לחורבן ביתר.
לידעתכם (את מי שזה מעניין) - נס פך השמן הוזכר לראשונה בתלמוד הבבלי, שנחתם בסוף המאה ה4 לספירה בערך. הספר החיצוני "מקבים א" שהיה התיעוד ההיסטורי הכי קרוב לזמן המרד (המאה ה-2 לפני הספירה) לא כותב על הנס הזה מילה. במחקר מאמינים שחז"ל פיתחו מיתוס על-טבעי, שהוא תמצית הדיון על חנוכה בתלמוד, בכדי להניא את העם מיצר המרד ההרסני שהנרטיב החשמונאי טבע בו כל כך חזק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 24, 2011 8:44 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

תסלחו לי על האינפוט הלא-קשור... אבל ט"ו בשבט, שאינו מצויין בתנ"ך, הוא אחד החגים הכי יפים בעולם (!!) וגם הנסיבות שהובילו להיווסדו מעניינות:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%22% ... 7%A2%D7%93)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 27, 2011 5:37 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

http://news.walla.co.il/?w=/13/1864441

הייתי אומר "אוי כן בבקשה תעשו את זה!" אם לא הייתי בטוח שזה יגמר תוך פחות מ-60 שניות. ברצינות מה הם מאיימים על ארה"ב עם עוד פארל הרבור כי הם חושבים שזה יגרום להם לצאת מהאשתונות ולהכריז מלחמה!? מה??

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3853 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 193  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 140 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.