YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 10:33 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 105 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוקטובר 28, 2011 8:38 am 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

liordavidlior כתב:
אז כמו שרובכם ודאי זוכרים, אני יוצא בקרוב לטיול ארוך במיוחד. לאחרונה נכנסתי לשנתי ה-26, סיימתי את התואר (תודה, תודה) ואפילו אחי מתחתן בתחילת נובמבר; כך שהכל הולך להיות סגור, מאופסן ומושעה לטובת הטיול של חיי, שאני מחכה לו כבר 6 שנים בערך. נפלה בחלקכם הזכות או העול, תלוי בכם, לראות את הפלט של הטיול שלי מרצד לכם על הפורום. לא מבטיח, אבל אנסה לעדכן פה ושם לגבי חוויות מהטיול: אם זה יהיה בלוג עשיר, אנקדוטות נדירות או התעלמות בוטה, ימים יגידו. אם ציפיתים להגיגים פילוסופים על למה אני יוצא לטיול, אחסוך מכם וגם את צרור הקלישאות שאני מטיח בפני אנשים כששואלים אותי למה אני מבזבז את החיים שלי. בואו נסכים על כך שכשאחזור זה יהיה יותר ברור, אבל בכל מקרה, לא יהיה רע (אני מקווה).

אז מה התכנון? את ההגדרה הראשונית אני יכול לתאר בגסות כ"לא אירופה". טיול כמה שפחות מצוולזץ (מלשון ציוויליזציה כמובן), לפחות במובן של מערביות קלאסית, מה שבא לידי ביטוי בחווית ההיחשפות והגילוי בטיול, ובואו נהיה כנים, לרוב גם בכיס. הדילמה הייתה האם להתחיל בהודו ולהזריח, או בדרום אמריקה ולהצפין (אפריקה קצת הארדקור כרגע בשבילי), כאשר הפור נפל על דרום אמריקה (להלן דרא"מ) פשוט בגלל התנאים האקלימיים הנוחים בתאריכי הטיול. אז התכנון הראשוני היה לנחות בדרא"מ, שרובה כידוע, תת-משוונית, כלומר שהקיץ שם חל בחודשי החורף אצלנו. נובמבר הוא חודש מעולה להתחיל, כאשר הכוונה היא לרדת לקצה היבשת הדרומי והכמעט-ארקטי שטיול בחודשי החורף בו מצריך משלחת הימלאיית משומנת היטב, אך בקיץ גם משלחת-ליאור מסוגלת. המסלול נקרא "גל עולה" בישראלית, בניגוד ל"גל היורד", שאתם יכולים להבין למה הוא מתייחס, הכל בגלל שמי שרוצה ליהנות מטרקים בחבל הארץ היפהפה הזה, אולי היפה ביותר בדרא"מ, חייב לתכנן את כל הטיול כך שהוא ישהה שם בקיץ.

אני מקווה שעוד לא התעייפתם, אבל למיטיבי הלכת שביניכם, אמשיך. הכוונה בגדול הייתה להצפין ביבשת, להמשיך למרכז אמריקה, ארה"ב וקנדה. בארה"ב אני חולם כבר זמן רב לעשות טיול אופניים לרוחב המדינה הדרומי, ולחוות אמריקנה בוסרית, מחוספסת ובעלת מבטא כבד, נו מור שופינג באל-איי. החלום נגדע עם סירוב השגרירות להעניק לי ויזה. גם בקנדה התכנון היה טיולי טבע בעיקר והתרחקות מהערים הגדולות. מכיוון שאין לי מושג ותכנון מתי אחזור, דבר שיהיה תלוי בעיקר בכסף שחסכתי ב3 השנים האחרונות (וטפו טפו טפו, חסכתי) הגשתי בקשה לויזה לאוסטרליה, ולמרבה ההפתעה קיבלתי ויזה ל6 חודשים. מכיוון שהעונה האוסטרלית ברובה גם היא הפוכה מאתנו, ושיתנקש בי קנגורו אם אני אעשה את הארץ שטופת השמש והחופים הזאת בעונה קרה, הבנתי שאני חייב לנצל את הויזה ולקפוץ למושבת העונשים החלומית הזאת עוד לפני פסח (למניינינו). אז התכנון השתנה מעט: דרום אמריקה הדרומית מנובמבר עד סוף ינואר, במסלול מעגלי מסאו פאולו שבברזיל דרך ארגנטינה וצ'ילה, לא בהכרח בסדר הזה, בחזרה לסאו פאולו, ומשם כרטיס הלוך-חזור ל3 חודשים לאוסטרליה, לתקופת פברואר- סוף מאי. כך אני אמנם אגלח שם את הסתיו אבל הדיוידנדים, הדיוידנדים. סוף מאי מאוסטרליה לסאו פאולו ומשם צפונה כרגיל, תוך שריקה תמימה כאילו כלום לא קרה.

ומה אחרי צפון אמריקה? לא יודע, וקצת רחוק לי לתכנן. יכול להיות שאחליט להמשיך בניו זילנד ואסיה, יכול להיות שאחליט לחזור לארץ, יכול להיות שאחליט להשתקע איפשהו. בינתיים יש לי מספיק תכניות למלא כמה עונות, כשגם התכנון שיש מאוד אמורפי ופתוח לשינויים. ונסיים בשיר: תזרום היא אמרה לי, תזרום.

אפשר לתת לך עצה? אתה לא חייב לקבל.

תחתוך קצת או אפילו וותר לגמרי על אוסטרליה ולך על ניו זילנד. לדעתי ויזה לאוסטרליה גם מסדרת לך כניסה לניו זילנד או לפחות ויזה בקלות.

בתור מי שהיה בשתיהן וזמן לא מבוטל אני יכול לאמר לך כשידי על הספר הקדוש - אוסטרליה מהממת אבל ניו זילנד....ניו זילנד יותר.

יותר יפה, יותר פראית, יותר בראשיתית, יותר עוצרת נשימה, יותר אישית, יותר אנושית, יותר יותר יותר....

את ששת החודשים היפים ביותר של חיי ביליתי שם עם אהובתי (אשתי כיום) וכמה שאוסטרליה מיוחדת יש תמימות דעים בינינו ש- NZ היא מקום מיוחד שאין כמותו בעולם. מבחינת נוף, מבחינת אנשים ומבחינת הכל. אני אוהב את ישראל ואת ישראלותי אהבה אמיתית אבל NZ היה המקום היחיד שהייתי בו עד כה (ויצא לי להסתובב, כולל בדרא"מ) שבו ביררתי ברצינות גמורה על האפשרות להגר.

בכל מקרה תבלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 28, 2011 12:41 pm 
דרימיסט-על

תודה על העצה, ואני מודע טוב מאוד לייחודיות של ניו זילנד. הסיבה שלא בחרתי לטייל בה בשנה הקרובה היא שלשם לא צריך ויזה, ומשום שהעונה שלה היא אותה עונה כמו בדרא"מ ואוסטרליה, ומכיוון שלא אספיק את כולן, אני מעדיף להקדיש לה טיול נפרד, מאוחר יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 28, 2011 5:39 pm 
דרימיסט-על

...

נערך לאחרונה על ידי liordavidlior בתאריך ד' אוקטובר 19, 2016 5:18 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 28, 2011 6:31 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

I'm completing my shopping to New Zealand. Two and a half more weeks
Backpack, walking shoes, sport sandals - check!
First night hotel - check!
Rental Car - check!
Itinerary - in progress

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 31, 2011 10:09 am 
דרימיסט-על

...

נערך לאחרונה על ידי liordavidlior בתאריך ד' אוקטובר 19, 2016 5:19 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 31, 2011 1:24 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

DivineComedy כתב:
I'm completing my shopping to New Zealand. Two and a half more weeks
Backpack, walking shoes, sport sandals - check!
First night hotel - check!
Rental Car - check!
Itinerary - in progress

מה מתוכנן? צפוני? דרומי? שניהם?

כמה זמן?

תפרט. אל תקמצן. Let me live vicariously :P

תן לשחזר את הימים הישנים והטובים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 31, 2011 8:58 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

Originally I planned for 6 weeks but now I changed it for a month (30 days), because I have a total of 6 weeks off and I also wanted to spend some time with my girlfriend here who is not coming to NZ. So it will be more of a taste of NZ :) I know it won't be my last time visiting there
I'm going to spend around 5 days in the north Island and the rest in the south. I am renting a car but I will do multi day treks too, at least two of them.
After I took a big backpack to my south east asia trip, this time I decided to challenge my packing skills, I'm only taking a 48 L pack and a smaller day pack.
I still need to buy some stuff that Lior also mentioned in his post

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 13, 2011 11:59 am 
דרימיסט-על

...

נערך לאחרונה על ידי liordavidlior בתאריך ד' אוקטובר 19, 2016 5:20 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 13, 2011 4:04 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

חחחח מטרופאקינגפולין :haha:
כתיבה יפה אגב, סחטיין על ההשקעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2011 8:12 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

After 6 days in the north island, I'm on the ferry now to the south island
Yesterday was a crazy day, I started with skydiving on the morning, then in the afternoon bungy jumping and canyon swinging. Doesn't matter how, the feeling of freefall is totally addicting.
These 6 days were the most packed days I had in my life, driving, hiking, jumping, caving, I did everything and there is so much more to do. New Zealand is beautiful.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2011 9:16 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

פששש סחטיין ניר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2011 10:48 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

i should start a drum circle in nir's back yard.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2011 7:22 am 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

DivineComedy כתב:
After 6 days in the north island, I'm on the ferry now to the south island
Yesterday was a crazy day, I started with skydiving on the morning, then in the afternoon bungy jumping and canyon swinging. Doesn't matter how, the feeling of freefall is totally addicting.
These 6 days were the most packed days I had in my life, driving, hiking, jumping, caving, I did everything and there is so much more to do. New Zealand is beautiful.

כמה שאני מקנא בך!!!!!!!!! אלוהים אדירים.

וזה עוד בצפוני, שמדהים ככל שיהיה, פחות מרשים (בעיני לפחות) מהדרומי.

ד"א - נשמע שמישהו הפך לאנדרנלין ג'נקי. אבל אל חשש זה קורה לכולם. אני בעקבות הצניחה החופשית (טנדם = קשור למדריך) והבנג' לקחתי שם קורס בצניחה חופשית וצנחתי לבד. הבעיה היתה שזה פשוט שתה לי את הכסף בהיסטריה ואמרו לי שאני יכול להמשיך את הקורס בארץ כל עוד אני שומר את הלוגבוק (which I did...to this day).

הבעיה היתה שכשהגעתי לארץ ההתמכרות לאנדרלנלין התחלפה בפחדנות מבישה ומאז...בעצם עד היום - תשלמו לי אני לא קופץ from a perfectly good, working airplane. :rip: לפחות יש לי את הלוגבוק וכמה קלטות וידאו שמנציחות אותי כשהייתי טיפש אה סליחה אמיץ ;)

בכל מקרה ניר ספר איך היה באי הדרומי. יש שם כמה טרקים עוצרי נשימה שפשוט גורמים לך לרצות לעזוב הכל ולגור בתוך כל הטבע הטהור הזה.

אי ניו זילנד ניו זילנד, עוד אשוב אליך שנית (אם כי אז בטח יהיו לי כבר שיניים תותבות).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2011 7:50 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

I'm surprised that AFTER you jumped, you got scared and wouldn't jump more.
The next adrenaline infusion that I'm waiting for is the giant swing near Queenstown. I'm pretty sure I'm going to do several jumps there

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2011 10:11 am 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

DivineComedy כתב:
I'm surprised that AFTER you jumped, you got scared and wouldn't jump more.
The next adrenaline infusion that I'm waiting for is the giant swing near Queenstown. I'm pretty sure I'm going to do several jumps there

קודם כל - הגיון רגשי ומחשבתי ואני...טוב בוא נאמר שלא תמיד אנחנו יד ביד.

אבל - לא זה מה שאמרתי. קפצתי פעם ראשונה טנדם וזו היתה אחת החוויות המרגשות ביותר.
כ"כ שהחלטתי לעשות קורס ואכן צנחתי עוד 4 צניחות לבד (למעשה לא בדיוק אתה קופץ לבד עם מצנח שלך אבל בזמן הנפילה אוחזים אותך ומשחררים מדי פעם שתלמד להחזיק לבד, לפנות וכיו"ב). אז לא פחדתי - להיפך. אבל הכסף נגמר אז אמרו לי שמה שצנחתי ישאר בלוגבוק ואת השאר אשלים בארץ.

כשהגעתי לארץ - מפה ומשם היו לי דברים חשובים יותר לעשות אבל כשרציתי לגשת לזה שוב פשוט הבנתי שאת יצר ההרפתקנות והאומץ כנראה השארתי בניו זילנד. Must be something in the air :)

ה- swing שאתה מדבר עליו לא היה בזמני וחבל כי הייתי מאוד רוצה לעשות אותו.

תמשיך לבלות !!!!!!!!!!!!!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2011 6:09 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

אני כל כך פחדן לעשות את הדברים האלה חבר'ה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 27, 2011 11:54 pm 
דרימיסט-על

...

נערך לאחרונה על ידי liordavidlior בתאריך ד' אוקטובר 19, 2016 5:20 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 28, 2011 7:52 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

לא פגשת את מרקו בקורדובה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 29, 2011 12:13 am 
דרימיסט-על

פגשתי. הוא נראה מבוגר בעשר שנים לפחות לגילו, שיכור מת ורודף שמלות חסר תקנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' נובמבר 29, 2011 7:46 am 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

liordavidlior כתב:
פגשתי. הוא נראה מבוגר בעשר שנים לפחות לגילו, שיכור מת ורודף שמלות חסר תקנה.

גדול :haha:

נשמע חלומי - גם נראה ככה בתמונות.

רק שאלה אחת - עם כל הפעילות העניפה הזו, מתי יש לך זמן לכתוב כל כך יפה וכל כך ארוך?

תבלה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 105 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 105 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.