YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 3:20 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 361 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: אשכול סירטונים
הודעהפורסם: ב' מאי 10, 2010 8:30 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

טוב, אני לא מעריץ ה-death metal וכו' הגדול ביותר שתמצא, אבל אולי דווקא בגלל זה התגובה שלי יכולה להיות פחות ממקום של להגן על הז'אנר:
שירה כזאת, פשוט מאוד, מבטאת רגשות שונים. זה כמו שאני אשאל למה צריך פלצטו, או למה צריך שיהיו קיימים אקורדים מינורים או דיסטורשן או כל דבר. גראולים נועדו לשרת מטרה מסוימת וכדי לשיר בצורה שתתאים למוזיקה, אתה לא מדמיין שיר דת' מטאל עם שירה כמו של ת'ום יורק מרדיוהד, נכון?
הבאת כדוגמה את Damnation של אופת', אבל זו לא דוגמה טובה כי המוזיקה עצמה שקטה ולא מצריכה גראולים.
גם יש כמובן שירים שאפשר להתאים למוזיקה בהם גם שירת קלין וגם שירת גראול ושניהם ישמעו טובים בשיר, אז למה צריך גראול? כמו שאמרתי, לבטא רגשות שונים. אותו שיר עם קלין או עם גראול יעביר תחושות שונות.
יש אנשים שיותר אוהבים את זה ויש כאלה שפחות, אבל עדיין יש בזה צורך בלהקות מסוימות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 10, 2010 10:27 pm 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

רן...

קודם כל, מישהו אמר פה משהו טוב על הבחור הזה? רוב האנשים שאני מכיר מה"סצנה" הראו לזה בעיקר בוז, וגם אני. לילד מגיעה כאפה, בלי שום קשר לאם הוא היה רציני או לא, זה לא היה מצחיק, זה פשוט היה מביך, וזאת מעבר לעובדה שזו בהחלט הייתה הדגמה מזעזעת של גראול, ופשוט מאוד קריאה ברורה לתשומת לב וניסיון נוראי "לזעזע" את המדינה (או יותר נכון את ההורים שלו). מדובר בילד טיפש שאין לקחת כדוגמה לאף אחד, ותאמין לי שכל מטאליסט שמכבד את עצמו ועם טיפה אינטלנגציה, לא נהנה מהרגעים האלו בשום צורה.

עם כמה שאני אוהב את Damnation, הקשר בינו לבין מטאל הוא מקרי בהחלט, ולכן לתת אותו כדוגמה למשהו שמתקשר לגראולים היא לא רלוונטית. אולי אני אשאל אם מתאימים גראולים על ה9 של בטהובן, או על Hit me baby one more time של בריטני, או אולי על Take Five של פול דזמונד.

ולשאלות האמיתיות, למה צריך גראול ומה הוא מבטא? אני מצטער לבשר לך שאין תשובה מדעית וחד משמעית, מאחר ובסופו של יום, מדובר באומנות, ולכל אחד יש לזה משמעות אחרת, גם אם אותך זה רק מגעיל. לשם הדוגמה, אני אישית לא מבין איך אנשים נהנים מאומנות מודרנית (בד"כ, בסה"כ זה ז'אנר דיי רחב), אבל אני לא אלך ואשאל סטודנט לאומנות למה צריך אומנות מודרנית, כי זאת אומנות, וגם אם אני לא מבין אותה בשום צורה, יש אנשים שמתחברים אליה, ויש את האנשים שיוצרים אותה, שבסופו של דבר הם שמים עליי ועליך זין ולא אכפת להם אם אתה אוהב, מבין או מתחבר למה שהם עושים, כי הם פשוט עושים את מה שמרגיש להם טבעי ומה שיוצא להם מהלב, וזה שלדעתך זה מגעיל, הורס, חסר טעם או וואטאבר, לא משנה את המשמעות של זה לאף אחד אחר.

כל מי שמשתמש בגראולים במוזיקה שלו משתמש בהם כי זו הדרך שלו להביע את עצמו וזו האומנות שלו (כמובן שאני לא מדבר על ילדים קטנים ומתלהבים כדוגמת הילד בסרטון), ואם זה לא מתאים לך, אף אחד לא מכריח אותך להאזין. אם מיקאל החליט שהוא עושה גם גראולים וגם שירת קלין, זו הבחירה האומנותית שלו, ומי אתה שתזלזל בזה?

ות'כלס רן, אני בכלל לא מבין מה זה משנה לך. כמה להקות "נהרסו" לך מהשימוש בגראולים? אוקי, אופת'... ו? אני לא חושב שאתה מתחבר לז'אנר המטאל הכבד באמת בכללותו, אז אני בכלל לא מבין מה כל זה משנה לך, אלא אם כן פשוט מסקרן אותך איך ולמה אנשים מתחברים לגראולים, ובמקרה הזה התשובה היחידה שיש לי בשבילך היא שאם עד עכשיו לא הבנת, כנראה שגם כבר לא תבין.

My 2 Cents.

תמונות וקליפים של הגיטרות שלי.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 10, 2010 10:58 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

קודם כל , הילד הזה אכן היה אובר ריאקטינג , הוא דוגמא באמת רעה למה שמטאל אמור לייצג . אם הוא היה צריך למכור את המטאל ברור לכולם שהוא נכשל . אני חושב פחות או יותר כמו רן ואני אחדד את זה : הגרואול מעבר להיותו משב מסויים של אומנות , הוא ביטוי לרגשות שהאומן רוצה להעביר בשיר , את הכאב ואת התסכול , את התגלמות הרוע , שטן וכל אגרסיה אחרת . מעבר לזה אני מסתכל בצורה קצת יותר עמוקה על כל העניין , מעבר לזה שזה ביטוי של רגש בשיר עצמו , זה מין אספקלריה לנבכי הנפש של האומן עצמו , סוג של גילוי על החיים האמיתיים של האומן עצמו ומהחיים שלו . כאן אני כבר חותר למכנה המשותף בין מי ששומע מטאל לבין אורח החיים שלו וההרגשה הכללית שלו . ככל שתעלה ברמת הרעש ככה אתה מוציא יותר אגרסיות שקיימות בחיים שלך . זה פחות או יותר מה שיש לי להגיד .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 10, 2010 11:10 pm 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

^

אני לא מסכים עם זה בכלל, אני לא חושב שזה תמיד כביטוי מסוים לרגש מסוים... זה שזו המשמעות של זה בשבילך, לא אומר בשום צורה שזו גם המשמעות של הכותב, אלא אם המילים שהוא צועק הן "I Want to kill you in the name of satan", ואז זה דיי ברור למה הוא מתכוון.

באופן כללי אני לא חושב שגראול זו תמיד תוצאה ישירה של הבעה של כעס, כאב, או כל דבר דיכאוני, שחור וסטיגמתי אחר, אלא פשוט דרך להבעה עצמית. יש אנשים שיכולים לצייר פורטרטים מדוייקים, יש אנשים שיודעים לצעוק. אני באמת חושב שבהרבה מקרים It's as simple as that.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 11, 2010 8:24 am 
דרימיסט-על

מסכים בפה מלא פלשקס. גראול הוא סוג של אומנות, אולי לא במובן האסתטי מעודן שלה, אבל הוא כזה מבחינת הביטוי העצמי. כל ז'אנר אומנותי חדש שצמח היה פורץ דרך, מיוחד ולא שגרתי. כך אומנות מחדשת את עצמה. בתהליכים כאלה, כמובן שהיו אנשים שלא התחברו עם החדש פשוט מפני שהוא לא הישן המוכר או שזה לא הטעם שלהם - אין הרבה פילוסופיה מאחורי זה. אמנות פוסט-מודרנית או אמנות קונספטואלית לדוגמה, היו אנטי-נורמה באופן מובהק וחריג; כשהם פרצו הרבה אנשים לא אהבו אותם וגם היום כשעבר זמנם הרבה אנשים לא מתחברים אליהם. זה פשוט - מכיוון שזה ביטוי עצמי, תמיד יהיו אנשים אחרים שלא יתחברו לעצמי שלך.
אי אפשר "להסביר" מה טוב או מיוחד בגראול, שכן כל המטרה של הביטוי האמנותי בציור, מוזיקה או פיסול אינה מיועדת לבוא לידי ביטוי במילים - כל הכח של היצירה הוא שהיא עוקפת את הניתוח הפילוסופי הקר ועובדת רק על החושים, זה מה שעושה אותה חזקה כל כך.
תראה, אני לא ממש מתחבר לגראולים בעצמי (לרוב), אבל במקומות מסויימים אני כן רואה את הערך המוסף שלהם (מבול של אורפנד לדוגמה), עם זאת כמו כל אמנות אני לא מנסה לחפש לזה הסברים והצדקות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 11, 2010 10:24 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

פלשקס סיכם את זה בצורה מושלמת בשבילי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 11, 2010 10:31 am 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

כשהוא דיבר הוא דווקא לא עשה רושם רע מדי, אבל אף אדם שמכבד את עצמו לא היה עושה מעצמו בדיחה עם גראולים בתוכנית כמו כוכב נולד.
יותר מזה, אף "גראולר" לא היה מעז לקרוא למה שהילד הזה עשה גראול, זה היה פשוט מביך.

The secret orchard
And your voice is vast and achromatic
But still so precious

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 11, 2010 10:43 am 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

בסה"כ אני אקח 2 נקודות מפה:
1. אף אחד לא "צריך" גראול במוזיקה שלו. הוא שם אז הוא התרגל אליה. כלומר, אפשר לחיות בלי גראול. אני ממש לא מסכים אבל ללינק בין מוזיקה אגרסיבית לגראול. זו אסוציאציה שנוצרה מהנורמה, לא ממוח נייטרלי.
2. דרים ת'יאטר יכולה מבחינתכם להישאר מחוץ לתחום הזה. כי בפעמים קודמות אני זוכר שאנשים דיברו על זה ש"צריך גראול" כאילו זה ביצים בעוגה. זה לא מתכון לכלום, דר"א כמו כל אלמנט מוזיקלי.
אסיים בשאלה:
לא מפריע לכם שאתם לא מבינים 90% מהמילים בשיר עקב השירה הזו? (טוב בעצם הם מעריצים את דרים רן, מה אכפת להם מהליריקה? :) )

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 11, 2010 11:01 am 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

Mars Volter כתב:
1. אף אחד לא "צריך" גראול במוזיקה שלו. הוא שם אז הוא התרגל אליה. כלומר, אפשר לחיות בלי גראול. אני ממש לא מסכים אבל ללינק בין מוזיקה אגרסיבית לגראול. זו אסוציאציה שנוצרה מהנורמה, לא ממוח נייטרלי.
2. דרים ת'יאטר יכולה מבחינתכם להישאר מחוץ לתחום הזה. כי בפעמים קודמות אני זוכר שאנשים דיברו על זה ש"צריך גראול" כאילו זה ביצים בעוגה. זה לא מתכון לכלום, דר"א כמו כל אלמנט מוזיקלי.
אסיים בשאלה:
לא מפריע לכם שאתם לא מבינים 90% מהמילים בשיר עקב השירה הזו? (טוב בעצם הם מעריצים את דרים רן, מה אכפת להם מהליריקה? :) )

בטח שאפשר לחיות בלי גראול, כמו שאפשר לחיות בלי שירה בכלל, או בלי דאבל באסים. גראול זה פשוט אמצעי מוזיקלי, כמו שימוש בדיסטורשן, שאפשר לחיות בלעדיו אבל במקומות מסוימים אפשר להרגיש בחסרונו. אם תיקח לי את הגראול מאופת' או מ-The Faceless למשל אני אתבעס. הגראול יושב כ"כ טוב עם מוזיקה אגרסיבית שזה כמעט מתבקש, אבל לא חובה.

למשל, לפני כמה זמן שמעתי את השיר "יום הולדת" של עמיר בניון (שיר מעולה, אגב), שהוא לאט לאט נבנה בצורה תזמורתית, ואני כבר התחלתי לדמיין איך בסוף השיר תיכנס גיטרה בדיסטורשן ואיזה מתופף וזה יהפוך לפאוור בלדה שכזאת, וכשזה לא קרה נשארתי מעט עם תחושת החמצה (תשמע את זה, זה פשוט מתבקש). כמו שהמעבר הזה היה חסר לי בשיר של עמיר בניון, ככה הייתי מרגיש אם לא היה גראול בשיר כמו Deliverance, ככה אני רואה את זה.

בקשר לליריקה, גם את ג'יימס לא תמיד קל כ"כ להבין, בשביל זה יש בוקלטים :)

The secret orchard
But still so precious

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 11, 2010 11:37 am 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

נכון, יש פה עניין של הרגל והתנייה, אבל בסופו של דבר זה הטבע האנושי. אם יש משהו שאנחנו אוהבים ונהנים ממנו רק הגיוני שנרצה עוד ממנו, לא?

לגבי גראולים בדרים, חלקנו מרגישים שזה היה יכול להוסיף לנו בחלקים מסוימים עוד קצת הנאה והיה יכול להפוך קטעים טובים למעולים, אבל שוב אנחנו חוזרים פה לבחירה אומנותית של האמן, שבה בד״כ לנו אין השפעה.

לגבי הבנת הליריקה, עקרונית לי אישית הליריקה לא משנה ולא מעניינת, בד״כ, אבל אני יכול להגיד לך שאין לי שום בעיה להבין חלק נכבד מהליריקה ושאם אני ממש ארצה אני אבין גם את כולה.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 12, 2010 12:50 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

Mars Volter כתב:

בהחלט יש אנשים שצריכים גראולים במוזיקה שלהם. אני מכיר כמה.
ואני לא חושב שהקישור בין גראולים למוזיקה אגרסיבית נוצר מהנורמה, ולא ממוח נייטרלי. ברור לי לגמרי, בלי לחשוב בכלל, שהם מתאימים למוזיקה כבדה. גם כשלא אהבתי גראולים יכולתי לראות איך הם הופכים את המוזיקה ליותר כבדה. אני רואה את זה שכמו לשים דיסטורשן על גיטרה הופך אותה לכבדה יותר, ככה לשים "דיסטורשן" על שירה הופך אותה לכבדה יותר.
אבל אני בהחלט לא אומר שאי אפשר ליצור מוזיקה אגרסיבית בלי גראולים.

וחוץ מכל החפירות של פלשקס, עוזרי ושאר האנשים פה (שנכונות מאוד!), אנשים פשוט אוהבים את איך שזה נשמע. עד כדי כך פשוט.

(]/|\[)

Some of us choose to live gracefully
Some can get caught in the maze
And lose their way home
This is the life we belong to
Our gift divine

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 17, 2010 6:48 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

חבר שלי שלח לי את זה היום :

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מאי 25, 2010 5:14 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אנשים , אתה חייבים לראות את זה , כמה אנחנו מפונקים ולא מעריכים את מה שיש לנו , והדבר היחיד שעולה לי לראש ולא יעזור שום דבר אבל זה משפט מנחה בחיים :
הכל בראש !

האיש הזה ניצח קושי - עשה ועושה את זה בצורה שקשה להאמין ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 27, 2010 7:18 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

:wow: :wow: :metal:
הבחור מטורף!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מאי 31, 2010 10:41 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

אני לא יודע אם זה מעניין מישהו, אבל אם כן, הנה אני בהופעה עם עופר לוי (על הבאס):

The secret orchard
But still so precious

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 08, 2010 8:05 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

נוסטלגיה אדירה. הם היו גדולים. :wow:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 19, 2010 11:23 am 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

Angry Birds ב"ארץ נהדרת"!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 21, 2010 4:18 pm 
דרימיסט-על

^ מה קרה!?!? מה קרה!?!?!?
גדול!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 21, 2010 5:24 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

קשת הם פשוט טיפשים שהורידו את הסרטון. פיספוס גדול מצידם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 02, 2011 10:32 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה , האיש הזה מסוגל לבלוע כמויות אדירות של מים ולהוציא אותן מהגוף ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 361 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 149 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.