YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ד' אפריל 24, 2024 7:29 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1149 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 2:54 pm 
פלשקס
סמל אישי של המשתמש

עדיף שתשאל מישהי עם שרוך סגול, אבל ברמת העיקרון אני דיי בטוח שאתה יכול לקבל הקלות ת"ש במצבך.

תבקש לראות מש"קית.

תמונות וקליפים של הגיטרות שלי.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 3:29 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

גיא, שאלתי מש"קית ת"ש בנידון.
שלחתי את התשובה שלה בפרטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 3:52 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

משהו שקיבלתי במייל:

המילואים האחרונים שלי מאת ד"ר גבריאל לוי

במילואים האחרונים שלי הוצבתי לשמירות בכלא מגידו. בתדריך נאמר לנו, בין היתר , באופן הכי מפורש שבעולם, שגם אם האסירים הביטחוניים הממלאים את הכלא השיגו נשק חם והם יורים עלינו, למגדלי השמירה, אסור בשום פנים להשיב אש .שאלנו, אם כך לשם מה ניתן לנו נשק? אז שאלנו.... באחד הלילות, עלה במפתיע קצין בדרגת אל"מ למגדל השמירה שלי עם עוד שני קצינים כששאר הפמליה מחכה למטה. הקצין הציג עצמו כמפקד מחוז או משהו דומה לזה והחל מתחקר אותי: "מה שמך? מהיכן אתה בארץ? האם אתה נשוי? כמה ילדים " וכו'. אחרי הקדמה זו הוא עבר ל"תכל'ס ". - " נניח שיורים עליך מהמכלאה הזו, מה אתה עושה ?". - " זה תלוי", עניתי. "אם ניטרלו אותי או שאני עדיין יכול לעשות משהו ואם אני עדיין יכול לתפקד, ברור שאני מעביר לאוטומט ומרוקן את כל המחסניות שלי לעבר מקור האש המשוער ".- " רגע", שיסע אותי הקצין, "לא עברת תדריך "? - " עברתי", עניתי לו, "אבל נדמה לי שלא שאלת על התדריך, אלא על מה שאעשה אם וכאשר ". - " כלומר, האם תפר את ההוראות ותפתח באש"? שאל הקצין בארשת פנים חמורה . - "כן", עניתי . - " ואתה מודע להשלכות של המעשה הזה"? שאל הקצין . - " ראה נא", השבתי. "אני כלכלן בהשכלתי. חישבתי ומצאתי שאם אקיים את הוראות התדריך, גדולים סיכויי להגיע לקבורה. לעומת זאת פתיחה באש עלולה לגרום לי לכמה שנות מאסר. על פי חישוביי, ההסתברות לצאת בחיים מבית סוהר גדולה באופן מובהק מההסתברות לצאת מקבר. אני הולך אפוא על ההסתברות הגדולה יותר ...".- הקצין השתתק לרגע, אחר התעשת ושאל: "האם אתה חושב שאתה חכם מכולם? האם אין לך שמץ אמון בפיקוד של צה"ל ובמפקדים שלך? אתה לא חושב שמישהו שקל ובדק והגיע למסקנות לפני שהוריד את הפקודות הללו "? היססתי אם לענות, והקצין שהבחין בזאת כנראה, הוסיף: "אתה יכול לענות חופשי. חשוב לי לדעת מה אתה חושב ולא יאונה לך כל רע אם תענה בכנות ". - " תודה", עניתי והוספתי: "אכן כן, אין לי שום אמון בפיקוד ובצבא . מעולם לא שמעתי על צבא המצווה על חייליו לעמוד כברווזים במטווח ...". - " אתה לא מבין " שיסע אותי הקצין. "אולי חיילים שלנו הוקפצו למכלאה שממנה יורים עליך ואם תירה תפגע בהם "? - " אמנם אינני שולף מהיר כמו במערבונים", עניתי, "אבל גם במהירות שלי אף חייל לא יספיק להגיע למכלאה. לדעתי השיקולים לאיסור התגובה הם אחרים לחלוטין ".- " כלומר "? - " הבט. נניח שהאסירים השיגו נשק, ירו והרגו מילואימניק על מגדל שמירה . זה שווה כותרת קטנה בעמוד פנימי, ואת המחיר תשלם בעיקר משפחתו של אותו מסכן. לעומת זאת, אם המילואימניק ישיב אש וישכיב כמה מחבלים, יבואו לפה תוך זמן קצר כל רשתות הטלוויזיה העולמיות בגל פתוח ושידורים חיים. דובר צה"ל ישפוך הרבה זיעה כדי להסביר את ה"טבח " שביצע החייל וכו '". " אתה מצפה ממני שאהיה מוכן למות כדי לחסוך זיעה מדובר צה"ל? לא אדוני . יש לי אישה וילדים והם חשובים יותר מיובש מצחו של דובר צה"ל ". - " טוב, אני רואה שאתה אדם מבוגר שיודע מה הוא עושה ומבין את משמעות מעשיו" אמר הקצין. הוא סב על עקביו וירד מהמגדל עם מלוויו. אלו היו המילואים האחרונים שלי. זמן קצר אחר כך הודיעו לי שהגדוד שלי פוזר ואני משוחרר ממילואים . התברר שהגדוד אכן פוזר ושוחרר כיון שרובו היה מבוגר, אך אני הייתי בין הצעירים שבו . לכאורה אפשר היה להעביר אותי לגדוד אחר, אבל החליט מי שהחליט שאין בי עוד צורך . הערה: נראה לי שהמוח עבר לדום בממשלה שלנו. נכון, הדג גם מסריח מהראש. זה מתחיל בראש הממשלה, ואחר-כך עובר לשרת החינוך השוטפת את מוחם של ילדנו בדעות השמאלניות הקיצוניות שלה. הילדים האלה מתגייסים לצה"ל, חלקם נהיו לקצינים, ומתנהגים כפי שלימדו אותם בבית הספר: שהחיים של הערבים יותר חשובים מהחיים שלנו. יותר חשוב מה העולם האנטי-שמי יגיד אלינו, ולא חשוב אם נמות עבור כמה משפטים יפים בעיתונות. תחשבו אתם: מה אתם חושבים יהיה במלחמה הבאה? מה אתם חושבים יהיה אחרי שועידת אנאפוליס תכשל ואינתיפאדה שלישית תפרוץ? הרי ברור שאהוד אולמרט לא ייתן לצה"ל להילחם. המחבלים נמצאים באזורי האוכלוסין תומכי הטרור, ואסור להפציץ תומכי הטרור ומגישי סיוע למחבלים. במזרח התיכון, או שאתה מנצח או שאתה מת. יש רק שתי אפשרויות. כאשר המוח עובר לדום, ומפסיק לחשוב בעצמו, אתה פשוט מת. אם ההערה הנ"ל עדיין לא לרוחך, תקרא שוב את המכתב הנ"ל של המילואימניק . מה אתה היית עושה במקומו? היית מחליט לחיות או היית מחליט למות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 5:11 pm 
שגריר האופת'
סמל אישי של המשתמש

אהבתי, זה כאילו רציני הפקודות שנותנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:08 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

ברור גם בתקופה שלי זה היה ככה, שירתתי בחברון מעל חצי שנה והפקודות היו פשוט מגוחכות. מותר למחבל להרוג אותך ורק אז מותר לך לירות כדי להגן על עצמך. הוראות פתיחה באש בצבא הן פשוט מגוחכות!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:11 pm 
דרימיסט מתחיל

אני חייל,
שנה וחודשיים בצבא..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:12 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

זה בגלל שמפחדים שיגידו שצהל הוא ככה וצהל הוא ככה ונוהל פתיחה באש הוא ככה..

בעקרון, נוהל פתיחה באש על מנת להרוג לעבר בנאדם זה בזמן
1. חטיפת חייל
2. זריקת בקבוק תבערה או רימון
3. דריסת חייל
4. גניבת נשק או ציוד מסווג
5. תקיפה בנשק חם או קר..

חוצמזה, אסור לפתוח באש במקרים כאלו ואחרים.. גם אם מישו פורץ את הש.ג אסור לך לירות עליו.. אלא לכיוון גלגלים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:16 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

אז ג'יימי, לפי המתואר לעיל מותר לשומר במגדל השמירה לפתוח באש (לאחר שהמחבל השיג נשק וירה לכיוונו או כיוון חבריו).
הפוליטיקה עולה החיים. עצוב, עצוב.

מכתב הכלכלן הזה בהחלט מעלה בי הירהורים... :waiting:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:22 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בעקרון כן.. משו לא ברור לי..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:24 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

אפילו לא בעיקרון, אם נוהל הפתיחה באש שכתבת הוא באמת אחד-לאחד לפי הכתוב בנוהל, אזי מותר לשומר במגדל השמירה לפתוח באש לעבר מקור הירי (המחבל שהשיג נשק).
בלאכס. :yuck:

איכס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:28 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

זה נוהל פתיחה באש שאנחנו מעבירים למאבטחים שלנו במתקן בכל עליית משמר..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:28 pm 
שגריר האופת'
סמל אישי של המשתמש

טל רודס כתב:
ברור גם בתקופה שלי זה היה ככה, שירתתי בחברון מעל חצי שנה והפקודות היו פשוט מגוחכות. מותר למחבל להרוג אותך ורק אז מותר לך לירות כדי להגן על עצמך. הוראות פתיחה באש בצבא הן פשוט מגוחכות!!!

אז אם איזה מחבל מתחיל לירות עליך ואתה הורג אותו, מאשימים אותך?!
אם אני יהיה בקרבי ודוגרי יתנו לי את הפקודות האלה אני יגיד להם שאין מצב שאני יעשה את זה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:29 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אולי הוא לא יצא למטווחים לרענון שימוש בנשק לפני המילואים בשל חוסר תקציב או משו בסגנון..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:32 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

לא... לא נראה לי שזה תקף בשטחי מלחמה בקיצוניות שכזו.

"אפשר להבין", בעולם של היום - עולם של over-פוליטיקה, מאוס ומגעיל (ושאין ברירה), איך עלול דבר שכזה (ירי על אנשים שנמצאים במעצר) להצטייר בזירה הבינלאומית.
זה מכעיס, כן, וזו ממש לא עבודה קלה - לא לחיילים ולא לפוליטיקאים (אפילו שהם אינטרסנטיים מגעילים, טובת המדינה (לפי הדעה שלהם) עדיין עומדת בראש מעיינהם).

כמ שכתבתי, איכס. :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:39 pm 
שגריר האופת'
סמל אישי של המשתמש

YtseJam כתב:
לא... לא נראה לי שזה תקף בשטחי מלחמה בקיצוניות שכזו.

"אפשר להבין", בעולם של היום - עולם של over-פוליטיקה, מאוס ומגעיל (ושאין ברירה), איך עלול דבר שכזה (ירי על אנשים שנמצאים במעצר) להצטייר בזירה הבינלאומית.
זה מכעיס, כן, וזו ממש לא עבודה קלה - לא לחיילים ולא לפוליטיקאים (אפילו שהם אינטרסנטיים מגעילים, טובת המדינה (לפי הדעה שלהם) עדיין עומדת בראש מעיינהם).

כמ שכתבתי, איכס. :)

איכסה פיכסה.
בואו נגיד שאם במדינה הזאת לא הייתה כזו אדישות בקשר של הצבא, בחיים לא הייתה יוצאת פקודה כזאת.
האובר פוליטיקה הזאת קיימת בגלל שלאף אחד לא אכפת, אז אם כבר, הפוליטיקאים מוציאים את המרב מהמצב ודואגים לכזאת פקודה בשביל שיפור התדמית הישראלית בעולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:47 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

MrReD כתב:
טל רודס כתב:

אם אני יהיה בקרבי ודוגרי יתנו לי את הפקודות האלה אני יגיד להם שאין מצב שאני יעשה את זה..

הפתרון, אל תהיה בקרבי , תהיה ג'ובניק :-)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:49 pm 
שגריר האופת'
סמל אישי של המשתמש

טל רודס כתב:
MrReD כתב:
טל רודס כתב:

הפתרון, אל תהיה בקרבי , תהיה ג'ובניק :-)

No Way.
אני לא מתכוון לשבת על התחת שלוש שנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:51 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

ג'ובניקים לא יושבים על התחת במשך שלוש שנים (תלוי-תפקיד, בקיצור).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 6:58 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

ג'ובניק זה לא מילת גנאי, הצבא הזה לא יתקיים בלי כל מש"קי התחזוקה, הנהגים,הטבחים, אנשי המודיעין, אנשי המחשוב וכו' .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' דצמבר 22, 2007 7:02 pm 
שגריר האופת'
סמל אישי של המשתמש

טל רודס כתב:
ג'ובניק זה לא מילת גנאי, הצבא הזה לא יתקיים בלי כל מש"קי התחזוקה, הנהגים,הטבחים, אנשי המודיעין, אנשי המחשוב וכו' .

ממש לא מילת גנאי, אבל אין סיכוי שאני יהיה איש תחזוקה, גם לא נהג או טבח ולמודיעין ומחשבים אין למה לקבל אותי.
אני מספיק עצלן כבר עכשיו.. בצבא אני רוצה משהו מאתגר וקשה.. אני לא סגור לגבי אם ללכת לתותחנים או נח"ל.
מה שבטוח, לא שריון ולא גולני.
יצאתי בררן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1149 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 58  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.