YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ב' יוני 17, 2024 3:55 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1149 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 58  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2008 2:45 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

וואלה קריירה צבאית עדיין לא יודע.. צריך לראות מה יהיה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2008 2:54 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

ג'יימי, שלא תעז לצאת לקצונה!!!

יש לך מקצוע מצוין, שכאשר תצא לאזרחות תוכל להתפרנס ממנו הרבה. הצבא היום זה ממש לא מה שהיה פעם. היחס לקצינים הוא יחס עלוב, ועד שאתה לא נהיה סגן אלוף, אתה מקבל יחס של טוראי מושתן. הרמה של הקצונה בצבא היא תת רמה, ואת זה אני יכול להגיד לך אחרי שסיימתי בה"ד 1 ומפקד הבסיס אמר לנו בעצמו ש"עשרות קצינים פה לא ראויים בכלל להיות קצינים, והוא חותם בידיים רועדות על צווי הסיום כי הצבא צריך קצינים והוא נאלץ להתפשר". אחרי ששמעתי את זה קיבלתי חיזוק למה ששמתי לב בהכנה לקצונה ובקורס קצינים עצמו, שהרמה של הקצינים היא תת-רמה, כי מי שיש לו שכל כיום לא ייצא לקורס קצינים , כי באזרחות טוב יותר, לא צריך להיות במערכת שנמצאת בפשיטת רגל ושפועלת מתוך חוקים וללא שום הגיון, וכמובן שתנאי השכר טובים יותר. אני בכלל מופתע שקב"א 49 יכול להיות מועמד לקורס קצינים, זה צריך להיות מינימום 52 ולא פחות מזה, אחרת זה רק מוכיח את מה שטענתי.

בקיצור, לא שווה להיות קצין, לא שווה לסכן את החיים בצבא בשביל המדינה כי המדינה אחרי זה משתינה עליך בקשת. עדיף לך לסיים את התקופה שיש לך בצבא ולהמשיך הלאה בקריירה בתחום באזרחות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2008 3:04 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

שמע טל, בקשר לקב"א, בצו הראשון שלי הדבר הראשון שרציתי לעשות זה איך להגיד להם שאני חבשן שמחפש רק לעשות שירות הכי קל וחבשני בעולם.. אמרתי להם שאני לא מוכן להחזיק בנשק חוץ מבטירונות.. ועוד הרבה שטויות.. באתי אליהם בגישה של עזבו אותי בשקט..
אני רואה את עצמי בקבוצת איכות גבוהה הרבה הרבה הרבה יותר.. ובשביל זה יש ועדות חריגים.. שיבחנו כל מקרה לגופו של עיניין, ושיבינו, שאני לא בנאדם של קב"א 49.. ווואלה טל, אתה מכיר אותי מספיק זמן כדי לדעת שאינני נער מכם כמו שהצבא חושב שאני.. :roll:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2008 3:07 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

אמרת להם בסדר גמור בצו הראשון, זכותך להיות חפש"ן וג'ובניק ולא קרבי , בעיה של הצבא המיליטריסט הזה (עוד בעיה של המערכת הרקובה הזאת) שהוא מוריד לאנשים קב"א בגלל זה.
יפה שאתה רואה את עצמך בקבוצת איכות גבוהה יותר ואני בטוח שאתה גם שייך לשם (מכיר אותך מספיק זמן כדי לדעת שאתה לא נער מקא"מ :D ), ולכן בגלל שאתה שייך לקבוצת איכות גבוהה יותר, אתה גם לא צריך לצאת לקצונה, כי יש לך שכל אחרי הכל, ואם תקשיב לעצות שלי (ואני הרי הייתי קצין בצבא), אז תדע שלא כדאי לך לצאת לקצונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2008 3:14 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אתה אחת מתוך הרבה קצינים במיל'(וגם זה בקושי)...

אני רוצה לראות אם בכלל אעבור את ועדת החריגים.. אחרי זה, נחשוב על ההמשך..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 19, 2008 3:29 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

yyzboy1928 כתב:
אתה אחת מתוך הרבה קצינים במיל'.

אני רוצה לראות אם בכלל אעבור את ועדת החריגים.. אחרי זה, נחשוב על ההמשך..

אני נתתי מעל ומעבר למערכת הזאת כג'ובניק. עשיתי כמה חודשים של שמירות קרביות בחברון וגם אבט"ש חודשיים (מה ששום ג'ובניק לא עושה בכל ה-3 שנים), איבדתי חבר יקר שלי שהתאבד בגלל הצבא המטומטם, ועשיתי מעל ומעבר כקצין.

סמוך על שיקול הדעת שלי, אני רוצה באמת רק בטובתך ובטובת העתיד שלך!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 5:30 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

טל רודס כתב:
, איבדתי חבר יקר שלי שהתאבד בגלל הצבא המטומטם

איזה בעסה , למה התאבד ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 6:36 pm 
דרימיסטית שרופה

yyzboy1928 כתב:
יש משו שאני רוצה לשתף אותו איתכם.. בקשור לצבא..

הסתרתי את זה בבטן הרבה זמן, משו גרם לי להבין שזה בסוף היעוד שלי בצבא..
חצי שנה אני מבשל את זה בעצמי, ועכשיו, מעוניין בזה מאוד..
אני רוצה לצאת לקצונה.. מאוד רוצה לצאת לקצונה.. אני כבר חושב על זה רבות אם לצצאת או לא ולגבש דעה לגבי העיניין.. מי שנתנה לי את הפוש לזה, זה איזו מ"פית אחת שבגדוד 371(גדוד קשר פצ"ן) שהעבירה לי סדנאות פיקוד בבית גולדמינץ בנתניה כחלק מתכנית הקורס.. שהתחלתי לדבר ולהגיד לה מהות של מפקד וזה.. לא יודע.. משו הרשים אותה בזה.. אז היא פתאום שאלה אותי כזה "תגיד אליעד, אתה בנאדם שיכול להשבר מדברים?" ואמרתי לה.. "לא, בחיים לא.." ושאלה.. "אז למה אתה לא יוצא לקצונה?" אז אמרתי לה באותו רגע שיש לי קב"ה של ילד מפגר(49) ואף לא יוציא לקצונה.. אז היא המליצה לי על ועדת חריגים..
היא נתנה לי את הפוש הזה של הקצונה שהייתי צריך כדי להגיד לעצמי "שמע, אליעד(ג'יימי), אתה צריך את הקצונה.."
יש בעיה אחת.. אני אצטרך לחתום ויתור על מקצוע מאוד נדיר.. שרק 10 אנשים בשנה מוכשרים אליו.. מקצוע בעל חשיבות עליונה.. המפקדים ימשכו אותי כמה שיותר ולא יתנו לי לצאת.. עד שאני אגיע לחריגת פזמ.. ולא יתנו.. ינסו לשים לי רגליים כמה שיותר.. וגם הרבה מהמחזור שלי רוצה לצאת לקצונה.. אבל לי נראה שאני כרגע בין הכי רוצים..
יהיה לי מאוד קשה בכלל להגיע רק לועדה, ואיזו חוו"ד יתנו לי המפקדים?? רק בשביל להפיל אותי..
אבל אני לא מאבד תקווה.. אני מעוניין בקצונה מאוד.. ולא רוצה לאבד תקווה להרים ידים.. אני יודע שרק בשביל להגיע למסלול עצמו יהיה לי מאוד קשה.. אבל שווה.. לא בגלל שזה קצונה.. רק בגלל האתגר שטמון בתפקיד של קצין קשר(לא קשרג וכל זה..) כזה או אחר.. צריך את זה..

תקשיב ג'יימי יש לי נסיון רב מאוד גם עם קורס קצינים וגם עם שלישות . ואני גם יצאתי לקורס קצינים אחרי ועדת חריגים (כי לא עברתי את המבדקים קבלתי 12 ש 13 זה עובר)
בכל מקרה לצאת לקצונה עם ועדת חריגים זה מאוד אפשרי בתנאי שיש לך את ההמלצות הנכונות . מה שכן אתה צריך לקחת בחשבון שבה"ד 1 עובד על הקצאות ספציפיות לעולם לא יכנסו יותר או פחות חיילים (שזה לטובתך או רעתך כי לפעמים מעבירים כאלה שלא מתאימים רק בגלל שצריך למלא הקצאה) ושכל ההכנה לקק"צ אתה על תנאי זאת אומרת שבסוף ההכנה לוקחים את כל החיילים שעל תנאי שעברו את ההכנה (ולא נכשלו או משהו וגם ככה מועמדים לועדת הדחה) ומדרגים אותם לפי איך שהם היו בהכנה . ואז הטובים ביותר יכנסו לבה"ד 1 לפי מקום פנוי . (זאת אומרת אם יש 10 חריגים בקורס אבל לבהד 1 יש רק 3 הקצאות אז גם אם כל ה10 יעברו את ההכנה רק ה3 הטובים ביותר יעברו )
מעבר לזה כיוון שאתה יוצא לקצונה של חיל הקשר תוודא טוב טוב לאיזה מסלול ואיזה תפקיד. חיל הקשר זה חיל שנוטה לנדב חיילים שלו לקצונה של חילות אחרים כי הצבא צריך קצינים, אני ההיתי בקורס הכנה של שלישות והיו איתי חיילים מקשר , לוגיסטיקה וחימוש שלא התעסקו בשלישות בחייהם.

דבר נוסף להיות קצין זה לא באמת זוהר כמו שזה נשמע , במיוחד לא בשנה הראשונה כסג"ם כי אז אתה עדיין בסדיר מה שאומר שטוחנים אותך הרבה יותר כי אתה קצין ועוד קצין צעיר ואתה עדיין מקבל משכורת של חייל בסדיר.
המשכורת של קצין בקבע שהוא ג'ובניק ולא לוחם הן עלובות מאוד ובאזרחות אתה יכול להרוויח יותר.
תשמע אני מבינה מאיפה המקום הזה של לצאת לקצונה שלך מגיע גם אני ההיתי כזו עד שגליתי שזה לא כזה מגניב וזוהר כמו שזה נשמע להיות קצין במיוחד והצבא זו מערכת מאוד כפוית טובה ושוחקת אם אתה לא מתכנן על קרירה צבאית אם זה הכיוון שלך אז תפדל.

בקיצור ג'ימי אתה בחור אינטילגנט ומאוד מוכשר , אני לא רוצה להגיד לך אם כן לצאת לקצוה או לא כי זו צריכה להיות חלטה שלך אבל תחשוב על הדברים טוב טוב כי יש דברים שלא מספירים לך בהתחלה כדי לשכנע אותך לצאת.
אבל אם אתה שואל את דעתי אני חושבת שעדיף לךלסיים שלוש שנים כמו שצריך להשתחרר לטייל קצת אם זה הראש שלך וללכת ללמוד. אתה יוצא עם מקצוע טוב מהצבא ויהיה לך הרבה ביקוש באזרחות , ולא האזרחות זה ממש לא פיקניק והרבה יותר קשה מהצבא אבל זה הרבה יותר כיף ויש לך יותר עצמאות וחופש לבחור ולהחליט.

בכל מקרה מה שלא תבחר אני מאחלת לך המון הצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 6:42 pm 
דרימיסטית שרופה

ואגב אתה יכול לצא לקצונה גם בתור חריג קב"א , חריג מבדק, חריג פז"ם ומה לא ..
כל עוד יש ליחידה שלך מספיק הקצאות ויש לך מספיק המלצות חמות ממפקדים בכירים .
תאמין לי שאם אני הצלחתי להכניס חייל שלי לקורס קצינים אחרי שהוא היה גם חריג מבדק , גם חריג פזם וגם כבר נפל בהכנה אחת (ובסוף הוא סיים את בהד1 כמו קינג) אז הכל אפשרי . למרות שזה לא היה פשוט והפכתי חצי עולם בערך בשביל זה אבל זה עדיין אפשרי .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 6:46 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

Ozerivarium כתב:
טל רודס כתב:
, איבדתי חבר יקר שלי שהתאבד בגלל הצבא המטומטם

איזה בעסה , למה התאבד ?

בגלל שהמפקדים התעללו בכל החיילים ביחידה שלנו, טרטרו אותנו, השפילו אותנו. מה שמוזר היה זה שדווקא מכולם הוא היה נראה מבין אלו שהיו חזקים נפשית, היה תמיד צוחק איתנו ואפילו באותו הלילה הוא התקשר אליי הביתה לספר לי על עוד קטע שהמפקד בבסיס עשה ושהוא מתכנן כשהוא יוצא הביתה להתלונן, ואז באותו יום שישי הארור בלילה (1.5.99, אני לא אשכח בחיים את התאריך הזה), הוא לקח את רובה ה- M16 בזמן שהיה בשמירה במגדל, כיוון אותו לסנטר וירה ירייה אחת שקטלה את חייו (החור של הקליע נמצא עד עצם היום הזה באותו מגדל שמירה. למשפחה שלו סיפרו שזה "פליטת כדור", וכמובן הצבא דגל בזה כדי שיהיה אפשר לעשות לוויה צבאית. בלוויה הצבאית עצמה, נסעתי עם עוד 5 מחבריו הקרובים ביחידה שלנו, אל יחידת הקבורה הפיקודית שנמצאת בתל השומר, משם אספנו את הגופה בארון, ונסענו נסיעה איטית ועצובה בקומנדקר אל עבר בית העלמין בעירו. נשאנו את ארונו בדרך למנוחת העולמים שלו , ואני זוכר כל רגע מאותו יום, את הצרחות של בני המשפחה כאשר הגענו למסע הלוויה בעירו, את הרגעים שנשאנו את ארונו, את יריות משמר הכבוד.

גם לי אישית היה מקרה לילה אחד, שסגן מפקד הבסיס/מוצב שלנו (דרגת סגן) ליד חברון עשה תרגיל של "מחבל במחנה" וחטף אותי בתור "בן ערובה" מהחדר, הוא גרר אותי על אדמה מלאת אבנים כשלגופי רק מכנסי בוקסר, ולאחר מכן העמיד אותי ליד צריף כאשר הוא מכוון לראש שלי אקדח טעון במשך 5 דקות. כל אותו הזמן לא ידעתי שהאקדח טעון אך בכל מקרה ביקשתי ממנו שלא יכוון אל הראש שלי את האקדח אך הוא סירב כי הוא לקח את "התרגיל" הזה יותר מדי ברצינות. לאחר התרגיל ראיתי אותו פורק את האקדח ומוציא מתוכו מחסנית!!! כמובן שהתלוננתי למצ"ח, הייתה חקירה פלילית ואותו קצין הועף מהצבא אחרי משפט צבאי בבית הדין (הייתה גם כתבה בעיתון).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 6:55 pm 
דרימיסטית שרופה

טל , המקרה של החבר שלך ממש עצוב וממש צר לי על החבר שלך ועוד יותר על המישפחה והחברים.

וגם הסיפור על המפקד המטומטם שלך זה מקרה ממש מזעזע . אבל אל תשכח שזה קצין אחד מפגר והוא לא מייצג את כלל הקצינים בצהל.

אני מסכימה איתך שצהל זה לא המקום האידאלי לקרירה ובכל הנוגע לג'ובניקים לא הכי מומלץ לצאת לקצונה כי אין הרבה לאן להתקדם וזו סתם טחינה ועדיף להשתחרר לאזרחות.
אבל עדיין אני מכירה הרבה קצינים או כאלה שהיו קצינים שהם אנשים מדהימים , אינטלגנטים ומוכשרים בעלי רמה גבוה מאוד שמשמשים כדוגמא אישית למופת .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 7:20 pm 
דרימיסט מתקדם

וואו... כל כך הרבה דברים יש לי להגיד... אבל לא נראה לי שאני ארשום הכל אבל אני אסכם

טל, כתבת שקצינים של היום זה לא מה שהיה פעם - אז אם יש חייל אחד שיכול לעשות את "מה שהיה פעם" - אז צריך שהוא ייצא לקצונה, יתקדם ובסופו של דבר ישנה חלק מהמסגרת.
ברור שאפשר לעשות יותר כסף באזרחות, אבל זה נותן לך איזו דחיפה לאזרחות - אם זה מבחינת כסף (ואם אתה בבסיס סגור, אז הכסף-נטו שלך יוצא יותר גדול) ואם זה מבחינת רזומה.
אבל לא צריכים להיות קצינים רק בשביל הכסף...
אני רציתי להיות קצין, ואחת הסיבות שרציתי זה כי לי בהתחלה היה קצין שממש לא יכלתי לסמוך עליו, עשה לי בעיות ולא נתן לי לתת את מה שהיה לי לתת... ורציתי להיות קצין שהחיילים מתחתיו יהיו יותר שמחים ולא כמו שהיה כשאני הייתי תחתיו ועוד הרבה חיילים, שבגללו נדפקו הרבה דברים שאני רציתי לעשות.
בסופו של דבר הייתי במרכז הערכה לקצונה - ותוך שעתיים החליטו שאני לא מתאים להיות קצין, קרוב לודאי כי כתבתי "אני לא מעוניין לחתום שנה אבל אם צריך אז אני אחתום" - וכתבתי את זה כי צריכים להיות כנים, ואם זה הוריד אותי - אז הצבא הפסיד משהו כי בניגוד להרבה קצינים שכן יוצאים רק בגלל נתונים טובים, אני רציתי לצאת בשביל לעשות משהו ולשנות קצת [קצת בגלל שעדיין אני לא אהיה קצין בעל דרגה גבוהה].

אני מסכים שיש בצבא קצינים שאני לא מבין למה הוציאו אותם בכלל לקורס וזה מבאס לחשוב שאני יכלתי לצאת לקצונה ועם רצון לעשות ולתרום ומישהו אחר יצא במקומי והוא יצא רק בשביל הכסף.

במקום להגיד שהצבא הוא ככה - אפשר לנסות לשנות את זה ותמיד יש את השינויים האלה. אבל להגיד "אל תהיה קצין אתה לא תרוויח הרבה כסף" - זו לא צריכה להיות סיבה לא לצאת, או לפחות לא סיבה קונקרטית לא לצאת... אם אתה יכול לתרום עוד שנה ולהוביל לשינוי, ואפילו הקל ביותר - אז תעשה זאת... הכרתי גם קצינים שהתחפשנו להם ושימשו דוגמא שלילית לחיילים שלהם, והכרתי גם קצינים שלמרות שהם היו סג"מ הם הובילו לשינוי והעריכו אותם בגלל שהם עשו את זה מרצון ולא בגלל שהם יצאו כדי להרוויח כסף.

אז אולי לא תרוויח כמו באזרחות, אבל אתה תתרום, ועם כל הבעיות שיש כרגע במדינה בנוגע לקצינים של הקצאות וכאלה (להוציא רק בגלל שיש לו נתונים טובים) - צריך שיהיו גם קצינים שלמרות שהם חריגים, הם אלה שיעשו משהו טוב ליחידה שלהם או מה שזה לא יהיה...

אם הוא רוצה לצאת לקצונה - שייצא, אבל אל תהרוס לו את החיים בגלל זה... הוא יבין טוב מאוד שלהיות קצין זה לא בהכרח עבודה קלה ויש יותר אחריות ויותר דברים על הראש ואתה גם יכול לקבל יותר על הראש.

מקווה שהצלחתי להעביר את מה שרציתי לרשום...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 7:58 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

meity כתב:
טל , המקרה של החבר שלך ממש עצוב וממש צר לי על החבר שלך ועוד יותר על המישפחה והחברים.

וגם הסיפור על המפקד המטומטם שלך זה מקרה ממש מזעזע . אבל אל תשכח שזה קצין אחד מפגר והוא לא מייצג את כלל הקצינים בצהל.

אני מסכימה איתך שצהל זה לא המקום האידאלי לקרירה ובכל הנוגע לג'ובניקים לא הכי מומלץ לצאת לקצונה כי אין הרבה לאן להתקדם וזו סתם טחינה ועדיף להשתחרר לאזרחות.
אבל עדיין אני מכירה הרבה קצינים או כאלה שהיו קצינים שהם אנשים מדהימים , אינטלגנטים ומוכשרים בעלי רמה גבוה מאוד שמשמשים כדוגמא אישית למופת .

תודה מיטל!

ברור שבכל כלל יש גם את היוצא מן הכלל , קרי אנשים מדהימים,אינטליגנטים ומוכשרים, אך רובם לא נשארים בצבא.

צוברי, אני רציתי להיות קצין מהרבה סיבות, כי אבא שלי וסבא שלי היו קצינים, כי הרמה שלי גבוהה, כי רציתי לתרום למדינה, כי הרגשתי שבתור חייל אני מתבזבז בשירות הצבאי. אבל כשהפכתי לקצין, הבנתי שזה היה בזבוז זמן אחד גדול. הצבא כל כך מתפשר ברמת המעבר, כך שכל כך הרבה קצינים שמקבלים דרגות לא ראויים לכך בכלל. אין מה לשנות בצבא, הוא נמצא בהידרדרות מתמדת וזה רק יילך ויחמיר. המערכת הזו ללא ההיגיון, וגם הבזבזנית ביותר במדינה, לא תשתנה לעולם. יש כאלה שזה מתאים להם לעבוד לפי פקודות, להיות לקקני תחת ו- YES MAN של מפקדים אחרים. מי שיש לו שכל לא נשאר בצבא בטח ובטח כשאתה לא קרבי. כסף לצערי היום היא בהחלט סיבה מספיק חשובה, כי הפערים הכלכליים במדינה רק גדלים וצריך לדאוג לעתיד, להקים משפחה (אני יודע שלחלק מהאנשים זה נראה רחוק מאד, אבל צריך להתחיל לחשוב גם לגבי העתיד גם אם הוא נראה קצת רחוק). הצבא היא מערכת מסואבת שחייבים לצמצם, יש מספיק תפקידים בצבא שאין צורך שקצינים יעשו אותם, אפשר לתת אותם למש"קים בעלי נתונים אישיים גבוהים, לנגדים איכותיים. אפשר לצמצמם משמעותית את מספר הקצינים במערך תומך לחימה, וכמובן בכל המפקדות זוללות התקציבים בהן כמות הגרבוץ שוברת שיאים משנה לשנה. אף אחד לא הורס לאליעד את החיים, סה"כ הוא רוצה עצות מאנשים עם נסיון ולכן הוא בא לפה. טבעי למישהו כמוהו להתייחס ברצינות לאנשים ותיקים ומבוגרים פה שעשו כבר קורס קצינים ,היו בצבא ומסתכלים על הכל מפרספקטיבה שונה, כי כשאתה בתוך המערכת שוטפים לך את המוח שהכל טוב,ורוד ולכן אתה רואה את הדברים בצורה לאו דווקא נכונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 8:45 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אני מצטרף להמלצות אליעד שלא לצאת לקצונה!! הייתי במצב שלך אחרי שיחה עם מישהו שהרעיל אותי על קצונה, איכשהו בכל זאת לא הלכתי ואני מודה לאלוהי הזמן והמקום שלא הלכתי, ובשבילך במיוחד שיש לך מקצוע מבוקש לדעתי זאת תהיה טעות מרה.
זה נראה כאילו שאתה מרגיש צורך להוכיח לעצמך משהו בזה שתלך לקצונה אבל זאת לא הדרך. תסתכל עמוק בלב שלך מה אתה רוצה לעשות ואל תלך אחרי מה שאתה חושב באותו הרגע. תחשוב על העתיד, תחשוב על המקצוע שלך.
עשיתי פעמיים בחיים מבדקי קצונה, כשרציתי לעבור לא עברתי (לפני הצבא), וכשלא רציתי (כבר כשהייתי בצבא) עברתי וחתמתי וויתור. אני חושב שלבוא לצבא בגישה שאתה באת (גישת "עזבו אותי בשקט") זאת טעות, ואני שמח שכן החלטתי לעשות משהו עם השירות שלך, אבל אל תהרוס את זה עם קורס קצינים.

דעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 20, 2008 11:19 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

הפנתי את דעת כולם..
אני רואה גם בקצונה כעוד סעיף שאני אוכל לרשום בקורות חיים שלי שהייתי קצין בצהל, בנוסף לכך שאני הייתי גם טכנאי RF ברמת דרג ד'.. אנשים באזרחות מקבלים עוד הרבה נקודות על זה.
ונכון, לקחתי גם בחשבון שגם אם אני הנדסאי, כקצין בקבע אני ארוויח פחות מאשר שאני אהיה נגד בקבע.. בכל מקרה אני נשאר קבע.. אני רשניק כמו שאומרים.. בקבע בתור נגד אני אעשה(עם גמוש ב' שנכנס לי ביהותי הנדסאי) 6600.. ואילו בתור קצין בקבע אעשה את ה5000 שקל שלי.. גם תלוי ברמת פעילות.. אבל בכל זאת.. אני יודע שמסתכלים עליי אחרת אם אני קצין וגם הנדסאי ביחד..
אני פחות או יודע איזה תפקיד אני רוצה להיות.. ואני יודע שהסיכוי להתקבל אליו הוא גבוה ביותר.. בגלל שעשיתי קורס מפקדי אתרי תקשוב שסיימתי שבוע שעבר.. אז בטח ישלחו אותי להיות מ"מ אתרי תקשוב באחד מהפיקודים.. שזה תפקיד לא רע ולא טוחן כזה.. אני גם שואף להגיע למגמת נחשון בבהד 1 כדי להגיע לגדודי הקשר הפיקודיים..
אני קודם כל רוצה לראות אם אני אצליח בגלל היותי חריג קב"א.. אח"כ נראה מה אני אעשה הלאה.. נראה כמה המפקדים ירצו להמליץ עליי.. אני יודע שמנסים לשים רגליים לחיילים בפלוגה שלי ,שרוצים לצאת לקצונה, רק בגלל שהתפקיד של הפלוגה שלנו הוא די נדיר(10 חיילים בשנה מוכשרים למקצוע שלי...) ושאחד בא ורוצה לחתום ויתור על המקצוע ולהגיע לקצונה, אז זה בזבוז מבחינת הגדוד שלי שהשקיע בי את מיטב מאמציו כדי להכשיר אותי למקצוע..
בינתיים נראה לאיפה זה יתקדם העיניין..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 21, 2008 7:01 am 
דרימיסטית שרופה

החלוקה למגמות נחשון\מעוז\דקל הולכת לפי פרופיל .
נחשון\מעוז = מגמות של תומחי לחימה \ג'ובניקים שמעל פרופיל 64 זה מעוז , ומתחת ל64 זה נחשון.
דקל= לוחמים , לא רלוונטי לך.

בכל מקרה עד כמה קצין מוסיף לך נקודות באזרחות אני בספק , אלא אם כן אתה רוצה להמשיך את המקצוע שלך באזרחות ואז יכול להיות שכן זה נותן לך אולי עוד נקודה יותר בגלל הניסיון למרות שעדיף שבמקום השנתיים שתתבזבז בקבע תלך לילמוד להשלים למהנדס או וואטאבר וזה יתן לך יתרון הרבה יותר גדול מהדרגות.כי בסופו של דבר גם את ההיתה רמטכל מה שקובע באזרחות זה לא תעודת קצין זה דיפלומה של אונברסיטה.
מה שכן אם אתה כבר מחליט להישאר בקבע קצונה \נגד וואטאבר תנצל את הצבא לילימודים. בגלל שאתה הנדסאי יותר קל לך להשלים למהנדס ויש הרבה מכללות ואונברסיטאות שמשתפות פעולה עם הצבא וככה זה לא יהיה בזבוז זמן מוחלט .

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 21, 2008 11:25 am 
דרימיסט מתקדם

meity כתב:
החלוקה למגמות נחשון\מעוז\דקל הולכת לפי פרופיל .
נחשון\מעוז = מגמות של תומחי לחימה \ג'ובניקים שמעל פרופיל 64 זה מעוז , ומתחת ל64 זה נחשון.
דקל= לוחמים , לא רלוונטי לך.

בכל מקרה עד כמה קצין מוסיף לך נקודות באזרחות אני בספק , אלא אם כן אתה רוצה להמשיך את המקצוע שלך באזרחות ואז יכול להיות שכן זה נותן לך אולי עוד נקודה יותר בגלל הניסיון למרות שעדיף שבמקום השנתיים שתתבזבז בקבע תלך לילמוד להשלים למהנדס או וואטאבר וזה יתן לך יתרון הרבה יותר גדול מהדרגות.כי בסופו של דבר גם את ההיתה רמטכל מה שקובע באזרחות זה לא תעודת קצין זה דיפלומה של אונברסיטה.
מה שכן אם אתה כבר מחליט להישאר בקבע קצונה \נגד וואטאבר תנצל את הצבא לילימודים. בגלל שאתה הנדסאי יותר קל לך להשלים למהנדס ויש הרבה מכללות ואונברסיטאות שמשתפות פעולה עם הצבא וככה זה לא יהיה בזבוז זמן מוחלט .

למה גישה שלילית של בזבוז זמן?
הוא יכול לעשות מספיק דברים בזמן הצבא - אם זה נסיון, לשפר יחסי אנוש, להבין מי הם שותפי התפקיד שלו (שבסופו של דבר הכל אפשר להקביל לאזרחות) ועוד דברים נוספים, שנכון, אפשר באזרחות - אבל הצבא נותן לך להכיר את העולם האמיתי לפני שאתה יוצא אליו - לא רק בצבא מתנהגים אלייך בחוסר כבוד (חלק מהמקומות) והצבא יכול לממן לו באמת את הלימודים, אז זה יכול לעזור לו לאחר מכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 21, 2008 11:31 am 
דרימיסט מתקדם

טל רודס כתב:
צוברי, אני רציתי להיות קצין מהרבה סיבות, כי אבא שלי וסבא שלי היו קצינים, כי הרמה שלי גבוהה, כי רציתי לתרום למדינה, כי הרגשתי שבתור חייל אני מתבזבז בשירות הצבאי. אבל כשהפכתי לקצין, הבנתי שזה היה בזבוז זמן אחד גדול. הצבא כל כך מתפשר ברמת המעבר, כך שכל כך הרבה קצינים שמקבלים דרגות לא ראויים לכך בכלל. אין מה לשנות בצבא, הוא נמצא בהידרדרות מתמדת וזה רק יילך ויחמיר. המערכת הזו ללא ההיגיון, וגם הבזבזנית ביותר במדינה, לא תשתנה לעולם. יש כאלה שזה מתאים להם לעבוד לפי פקודות, להיות לקקני תחת ו- YES MAN של מפקדים אחרים. מי שיש לו שכל לא נשאר בצבא בטח ובטח כשאתה לא קרבי. כסף לצערי היום היא בהחלט סיבה מספיק חשובה, כי הפערים הכלכליים במדינה רק גדלים וצריך לדאוג לעתיד, להקים משפחה (אני יודע שלחלק מהאנשים זה נראה רחוק מאד, אבל צריך להתחיל לחשוב גם לגבי העתיד גם אם הוא נראה קצת רחוק). הצבא היא מערכת מסואבת שחייבים לצמצם, יש מספיק תפקידים בצבא שאין צורך שקצינים יעשו אותם, אפשר לתת אותם למש"קים בעלי נתונים אישיים גבוהים, לנגדים איכותיים. אפשר לצמצמם משמעותית את מספר הקצינים במערך תומך לחימה, וכמובן בכל המפקדות זוללות התקציבים בהן כמות הגרבוץ שוברת שיאים משנה לשנה. אף אחד לא הורס לאליעד את החיים, סה"כ הוא רוצה עצות מאנשים עם נסיון ולכן הוא בא לפה. טבעי למישהו כמוהו להתייחס ברצינות לאנשים ותיקים ומבוגרים פה שעשו כבר קורס קצינים ,היו בצבא ומסתכלים על הכל מפרספקטיבה שונה, כי כשאתה בתוך המערכת שוטפים לך את המוח שהכל טוב,ורוד ולכן אתה רואה את הדברים בצורה לאו דווקא נכונה.

נכון, יש הרבה קצינים שמקבלים דרגות ולא ראויים לזה כי הם פשוט עברו את הקורס. זה כמו שתגיד שבשביל להיות נהג לא צריך רק לעבור טסט. אבל כן יש מה לשנות בצבא, אני יכול להגיד לך שהרמטכ"ל הנוכחי משקיע בהרבה דברים שלא היו משקיעים לפני זה והעלה את רמת האיכות של החיילים בבסיסים שלהם כדי שיהיה להם יותר טוב (גם מבחינת תחמושת/כלים חדשים...). אתה גם צודק בעניין של התפקידים הרבים, שחלקם לא צריך - במקום לתת ל-5 פקידים לעשות כמה דברים קטנים אפשר לתת את זה לבן אדם אחד, אבל בגלל שלא בודקים כל מקרה לגופו ולצערי הרב מסתכלים על נתונים נטו ובקשות בצבא לפעמים יכולות לקחת חצי שנה עד שמשהו זז - אז אנשים מקבלים תפקידים מונפצים רק בשביל שיעשו משהו, ואפילו הקטן ביותר...
פעם היה כבוד לקצינים - כל מי שהיה יוצא לקצונה, היה נחשב לאדם בעל כבוד, היום זה רק לצאת מזה... קצת מבאס אבל נכון :/

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 21, 2008 2:10 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

ציטוט:
נכון, יש הרבה קצינים שמקבלים דרגות ולא ראויים לזה כי הם פשוט עברו את הקורס. זה כמו שתגיד שבשביל להיות נהג לא צריך רק לעבור טסט. אבל כן יש מה לשנות בצבא, אני יכול להגיד לך שהרמטכ"ל הנוכחי משקיע בהרבה דברים שלא היו משקיעים לפני זה והעלה את רמת האיכות של החיילים בבסיסים שלהם כדי שיהיה להם יותר טוב (גם מבחינת תחמושת/כלים חדשים...). אתה גם צודק בעניין של התפקידים הרבים, שחלקם לא צריך - במקום לתת ל-5 פקידים לעשות כמה דברים קטנים אפשר לתת את זה לבן אדם אחד, אבל בגלל שלא בודקים כל מקרה לגופו ולצערי הרב מסתכלים על נתונים נטו ובקשות בצבא לפעמים יכולות לקחת חצי שנה עד שמשהו זז - אז אנשים מקבלים תפקידים מונפצים רק בשביל שיעשו משהו, ואפילו הקטן ביותר...
פעם היה כבוד לקצינים - כל מי שהיה יוצא לקצונה, היה נחשב לאדם בעל כבוד, היום זה רק לצאת מזה... קצת מבאס אבל נכון :/

המשפט האחרון שלך מסכם את הכל, פעם היה כבוד לקצינים (הן בצבא והן באזרחות), היום זה פשוט לא זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 22, 2008 9:10 am 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

"חיילי צה"ל מציגים: ביזוי כומתות ביוטיוב".
http://news.walla.co.il/?w=//1269386

אומנם זו "רק כומתה" (נתעלם לרגע ממשמעויות ערכיות וכו'), אבל מה באמת עובר לאנשים בראש? אני לא יודע מה עם חיילים אחרים כאן, אבל דברים כאלו מעולם לא קרו "בזמני" (או לפחות אף פעם לא בסביבה הקרובה אלי), ואני השתחררתי בסה"כ לפני אוטוטו שלוש שנים. אגב, הכתבה הזו מגיעה ממש עם פרסום הכתבה הבאה: http://news.walla.co.il/?w=//1269408 - צירוף מקרים? I think not. הכומתה היא דווקא דוגמה מובהקת ובסיסית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 1149 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 58  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.