YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ה' יוני 06, 2024 11:23 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 25 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 12:11 pm 
דרימיסט מתחיל

שלום לכם,

לאור העובדה שאני בדילמה קשה ביותר, ומאחר שתמיד מצויין לכתוב פעם ראשונה בפורום שעה שאתה אמור ללמוד למבחן, החלטתי לשתף אתכם בסוגיה הבאה:

אני רוצה לקנות כמה דיסקים (בין היתר את הראשון של אגורה, ועוד שניים של ספסטיק אינק) ב-Cdbaby.com שהוא פחות או יותר, אם הבנתי נכון, מאגד בתוכו שלל אמנים עצמאיים שמקבלים מהאתר את הכסף כמעט במלואו (אני חושב שבצ'ק שבועי!). אם כך, המטרה נהדרת, המצפון ה"הורדתי" (אם קיים) נרגע קצת, אז מה הבעייה? החנות מאפשרת שלוש אפשרויות שונות למשלוח: א. דיסק עם קופסא. ב. דיסק ללא קופסא. ג. מפ3ים. והרי הקטסטרופה! עד שבחרתי את הדיסקים שאני רוצה לקנות (שאני מניח שמי כמוכם יודע שהוא תהליך שיכול לקחת שבועות!), מציבים בפני שלל אפשרויות (מספר הדיסקים בחזקת מספר הדיסקים :) ) בלתי נגמרות!

אם נמנע מכם דיון בתהייה הקיומית בין דיסק עם קופסא אל מול דיסק בלי קופסא, האפשרות האחרונה - מפ3ים, נורא קורצת! המחיר יותר זול (כ-10 דולר לדיסק), אין דמי משלוח (די זולים בחנות הזו, אבל עדיין מדובר בכ2-3 דולר לדיסק) ונראה שזה העתיד. מצד שני, אוסף הדיסקים הנפלא שלי, התחושה הנהדרת של לפתוח דיסק חדש מקשים עלי לבחור באופציה הזו.

אני מניח שלכם יש בעידן האי-טיונז, והמפ3ים באמזון דילמות דומות. מה אתם אומרים?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 12:43 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בתכלס אני הייתי ממשיך לקנות דיסק מקורי עם האריזה , אין כמו דיסק מקורי עם האריזת קרטון המשובחת ועם החוברת המצורפת .
אגב כל הכבוד שאתה גם שומע אגורה , התחלתי לשמוע אותם מיום חמישי שעבר והתמכרתי . והבנתי גם שהדיסק הראשון שלהם יותר טוב מפורמלס ( שהוא מעולה מבחינתי ).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 3:56 pm 
שגריר האופת'
סמל אישי של המשתמש

אני קונה דיסקים ואז מעביר אותם לMP3 כדי לשמוע בנגן, גם חוקי וגם יש לך את הקנייה פיזית ולא רק וירטואלי.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 6:42 pm 
דרימיסט מתחיל

ברור שעדיף דיסק עם חוברת והכל (אם כי, לא בטוח שלהקות האלו יש מארז יותר מידי רציני), אבל פער המחיר ממש מפתה. מעבר לכך, אני מאמין שלא רחוק היום שבכלל יהיה קשה להשיג דיסקים בצורה לא דיגטלית, אבל אולי אני טועה.

לגבי אגורה, גם אני התחלתי להקשיב להם רק לאחרונה. אני מאוד אוהב את הנגיעות האתניות במוסיקה שלו(הם), ואת העובדה שהם מצליחים לשלב זמרת בצורה הכי טובה שאני שמעתי, בז'אנר שכזה. לא שמעתי את הראשון, ואותו אני רוצה להזמין...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 7:46 pm 
דרימיסטית שרופה
סמל אישי של המשתמש

לדעתי הדיסקים תמיד ישרדו. אולי ישנו צורה פה ושם, אבל עצם העובדה שלמרות עידן ההורדות והטורנטים- חנויות הדיסקים עדיין קיימות זה רק מוכיח את זה..
בכל מקרה אני אישית הייתי מעדיפה לשלם עוד 10 דולר בשביל דיסק, עם חוברת, ועם עטיפה שאפשר להתפעל ממנה ולשים באוסף דיסקים לגאווה :P

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 7:48 pm 
דרימיסטית-על
סמל אישי של המשתמש

אבל תסכימו איתי שאין כמו לקנות דיסק משובח של להקה/אמן איכותיים, עם אותה חוברת, שיעמוד על המדף :love:
למרות המחיר ולמרות הכל... דיסק זה סוג של נכס ששומרים. כמו ספר טוב.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 8:20 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

lirstern כתב:
לגבי אגורה, גם אני התחלתי להקשיב להם רק לאחרונה. אני מאוד אוהב את הנגיעות האתניות במוסיקה שלו(הם), ואת העובדה שהם מצליחים לשלב זמרת בצורה הכי טובה שאני שמעתי, בז'אנר שכזה. לא שמעתי את הראשון, ואותו אני רוצה להזמין...

אתה ממש צודק , הזמרת שרה ממש ממש יפה , והיכולת לשלב נגיעות אתניות , פרוג' , פיוז'ן פשוט מדהימה . Atmas Heave פשוט אחד השירים המדהימיים בפרוג מטאל . משום מה הם מזכירים קצת את הסטייל של סיניק ( :love: ) , שהמתופף והגיטריסט היו שם לשעבר , כנראה בגלל זה הם נשמעים ככה . בכל מקרה , אני מקווה להשיג את הראשון של אגורה , כי יש לי חבר שהמליץ לי עליהם ואמר לי שהדיסק הראשון הכי טוב .

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' אפריל 13, 2008 9:28 pm 
דרימיסט מתחיל

ציטוט:
אתה ממש צודק , הזמרת שרה ממש ממש יפה , והיכולת לשלב נגיעות אתניות , פרוג' , פיוז'ן פשוט מדהימה . Atmas Heave פשוט אחד השירים המדהימיים בפרוג מטאל . משום מה הם מזכירים קצת את הסטייל של סיניק ( :love: ) , שהמתופף והגיטריסט היו שם לשעבר , כנראה בגלל זה הם נשמעים ככה . בכל מקרה , אני מקווה להשיג את הראשון של אגורה , כי יש לי חבר שהמליץ לי עליהם ואמר לי שהדיסק הראשון הכי טוב .

לא שמעתי סיניק, למעט כמה שמיעות ב-last.fm שהוא אגב יגרום לי לפשיטת רגל מוקדמת מרוב הלהקות שאני מוצא שם. דבר נהדר! הקול שלה מוסיף מימד חדש לסגנון הדברים שאני שמעתי עד כה, חוצמזה ההפקה היא נורא צנועה/פשוטה שזה עוד דבר ממש כיפי באלבום הזה. אני אישית הכי אוהב את Open close the book ו-Fade.

לגבי מה שאחרים רשמו - אני מניח שאני אקנה בסופו של דבר כדיסקים, אבל אני בטוח שיום אחד אאלץ להכנע... כלומר, גם אנשים ששמעו תקליטים לא נכנעו זמן רב ועקרונית לא צריכים להכנע עד היום, אולם קשה לי להאמין שדיסקים ישארו במתוכנתם הנוכחית. למרות זאת, בשבילי,בזה בעיקר עניין נוסטלגי (אותה הרגשה שהייתה לי פעם שהייתי קונה דיסק חדש בהתלהבות. אכשהו שהמגוון גדל, והידע על מה אתה קונה איתו, אני כבר לא קונה בצורה כלכך ספונטנית אלא הרבה יותר מחושבת, מה שגרם לאבדן אותה התרגשות) ו/או עניין של אספנות. רוב הדיסקים אינם מגיעים בצורה כלכך מרשימה שממש אפשר להתעמק בעטיפותיהן, וכמות המידע שזמין באינטרנט על הדיסק מספק כל תהייה עקרונית שלי לגבי שיר, מילים, הפקה וכו'.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' אפריל 14, 2008 12:00 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

Ozerivarium כתב:
בתכלס אני הייתי ממשיך לקנות דיסק מקורי עם האריזה , אין כמו דיסק מקורי עם האריזת קרטון המשובחת ועם החוברת המצורפת .

ממש כמו בקומיקסים ובובות פעולה (Action Figures) אה עוזרי?! :D , לא שאני אוסף! סתם תמיד בסרטים אמריקאים יש איזה מישהו שיש לא אובססיה לדברים האלה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' אפריל 14, 2008 5:34 am 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

אין כמו לקנות דיסק מקורי עם העטיפה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' אפריל 14, 2008 10:46 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

מה הקשר ללקנות MP3? השאלה זה אם להוריד או לקנות לא?
אני מעדיף לקנות אבל היכולת הכספית לא תמיד מאפשרת. כשיש כסף אני תמיד קונה :) , אבל מה לעשות כולם מורידים.........

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' אפריל 14, 2008 11:09 am 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

הדיון הוא לא על הפן הטכני (הורדה), אלא האם לקנות מוזיקה שבאה בדיסק (קופסה, עטיפה, liner notes, ליריקה וכו' וכו') או לקנות מוזיקה שמגיעה כקבצי MP3 או פורמט אחר [שאגב, אני חושב גם מגיעה עם כל האמור, אבל בפורמט דיגיטלי ולא פיזי]. אז בעצם, האם אנחנו רוצים מזכרת פיזית או לא.

בינינו - המזכרת הפיזית הזו, הצורך להרגיש משהו ביד, הוא הדבר היחיד שאני חושב שעוצר בעדנו מ"להתקדם הלאה". אני לא יודע מה איתכם, אבל אחרי שמגיע אלי אלבום חדש, אני לרוב מקודד אותו לפורמט דיגיטלי כלשהו למחשב, ומעביר עותק שלו גם לאייפוד וזהו... הדיסק עצמו נשאר בתוך הקופסה כמעט ללא שימוש אחרי שאני בוהה, קורא ומחייך. :roll:

אז מה יותר חשוב לנו? הכסף, או הערך... זה השיקול.
אני עושה את השיקול הזה פר-להקה. אם אני מאוד מעריך את הלהקה, אני אקנה את האלבומ(ים), אם היא לא בראש מעייני, אני לא אקנה. (וזה כן מעלה את כל נושא ההורדות. "הפיתרון" שלי הוא לא הכי אפקטיבי, שכן אני בכל זאת חוטא בחטא ההורדות הלא חוקיות. :irked: זו אחת הבעיות עם המדיום הזה, הוא מאפשר דברים בקלות רבה מדי והמוסר שלנו פשוט gone with the wind :haha:).

אני בדעה של נאבו, שהיא שאני לא חושב שהדיסקים יעלמו כל-כך מהר. קשה לי לראות יום בו יהיה רוב של אנשים שמתפשרים על ערך רק בשביל להשיג משהו שהם רוצים. או אולי זה כבר קורה... תמונה

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' אפריל 14, 2008 11:14 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

YtseJam כתב:
בינינו - המזכרת הפיזית הזו, הצורך להרגיש משהו ביד, הוא הדבר היחיד שאני חושב שעוצר בעדנו מ"להתקדם הלאה". אני לא יודע מה איתכם, אבל אחרי שמגיע אלי אלבום חדש, אני לרוב מקודד אותו לפורמט דיגיטלי כלשהו למחשב, ומעביר עותק שלו גם לאייפוד וזהו... הדיסק עצמו נשאר בתוך הקופסה כמעט ללא שימוש אחרי שאני בוהה, קורא ומחייך. :roll:

אז מה יותר חשוב לנו? הכסף, או הערך... זה השיקול.
אני עושה את השיקול הזה פר-להקה. אם אני מאוד מעריך את הלהקה, אני אקנה את האלבומ(ים), אם היא לא בראש מעייני, אני לא אקנה. (וזה כן מעלה את כל נושא ההורדות. "הפיתרון" שלי הוא לא הכי אפקטיבי, שכן אני בכל זאת חוטא בחטא ההורדות הלא חוקיות. :irked: זו אחת הבעיות עם המדיום הזה, הוא מאפשר דברים בקלות רבה מדי והמוסר שלנו פשוט gone with the wind :haha:).

בדיוק, אם אני מעריך את הלהקה אני אקנה דיסקים שלה. ונראה לי שכמעט כולם עושים את העתקה הזאת למחשב במקום לחפש את הדיסק , להכניס למחשב ואז לשמוע אותו.

חוץ מזה המון דיסקים נראים יפה על המדפים :lol:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' אפריל 16, 2008 5:36 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

ברכישת דיסק מקורי יש ערך מוסף שלא תמצא בקובץ המפורמט והדחוס...
לטעמי, ברכישת דיסק מקורי יש תחושת חיבור גדולה יותר בין הרוכש לבין המוזיקאים היוצרים.
חוברת התמונות/מילות השירים כשלעצמה טומנת בחובה ערך סנטימנטלי שלא קיים בקובץ, קל וחומר כשמדובר בלהקה/אמן אהובים.
בקיצור, אם לקנות, רק דיסק (לפחות בדור שלנו...).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' אפריל 16, 2008 7:18 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

Nabo כתב:
לדעתי הדיסקים תמיד ישרדו. אולי ישנו צורה פה ושם, אבל עצם העובדה שלמרות עידן ההורדות והטורנטים- חנויות הדיסקים עדיין קיימות זה רק מוכיח את זה..
בכל מקרה אני אישית הייתי מעדיפה לשלם עוד 10 דולר בשביל דיסק, עם חוברת, ועם עטיפה שאפשר להתפעל ממנה ולשים באוסף דיסקים לגאווה :P

חנויות הדיסקים הולכות ונכחדות.

אני בעד דיסק עם עטיפה.

(]/|\[)

Some of us choose to live gracefully
Some can get caught in the maze
And lose their way home
This is the life we belong to
Our gift divine

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' אפריל 16, 2008 7:59 pm 
דרימיסט מתחיל

Instrumedley כתב:
ברכישת דיסק מקורי יש ערך מוסף שלא תמצא בקובץ המפורמט והדחוס...
לטעמי, ברכישת דיסק מקורי יש תחושת חיבור גדולה יותר בין הרוכש לבין המוזיקאים היוצרים.
חוברת התמונות/מילות השירים כשלעצמה טומנת בחובה ערך סנטימנטלי שלא קיים בקובץ, קל וחומר כשמדובר בלהקה/אמן אהובים.
בקיצור, אם לקנות, רק דיסק (לפחות בדור שלנו...).

מסכים איתך, ברמה התיאורתית. אולם, מה לעשות שאלמנט הכלכלי מהותי. ההבדלים הם לפעמים עצומים - עד כדי מחצית המחיר! (למשל, יש דיסקים כפולים שעולים כ20 דולר, תוסיף לזה משלוח ותגיע במקרה הטוב ל-23 דולר, כאשר המקבילה שהמפ3'ית שלהם עולה 10 דולר. יש גם דוגמאות יותר קיצוניות בהן היחס יכול להגיע לעד כמעט פי 3!) כך שזה מאוד מפתה לקנות מוסיקה בצורה כזו, במיוחד ששער הדולר כלכך נמוך. :) (35~ ש"ח לדיסק!)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2008 9:45 am 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

למה לקנות MP3 כשאתה יכול להוריד בחינם MP3? אם לקנות אז לקנות כמו בן אדם דיסק באיכות הכי טובה עם חוברת וקופסא. אין כמעט הבדלים למיטב ידיעתי בין מחיר דיסק רגיל לבין מחיר קניית השירים בפורמט MP3, ההבדל הוא שולי.
תיכנס לאתר www.lasercd.com ותראי את מחירי אלבומי הפרוגרסיב, ותראה שמשתלם לקנות דיסקים רגילים.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2008 9:50 am 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

מפני שהורדת מוזיקה "בחינם" היא לא מוסרית ולא חוקית בעליל? :)
אה, וגם מכיוון והדיון מנסה להישאר ב-scope של "קניה" - זו של מוזיקה בדיסק מול מוזיקה בפורמט דיגיטאלי. :)

אני חושב שההבדל הוא יותר משולי.
המחיר, למשל באייטונס ושירותים אחרים, הוא:
- זול
- אין דמי "תיווך" (שליחה וכו')
- אין עלויות נוספות
- כן יש בעיות DRM וכו', אבל שוב, אנחנו יוצאים כאן מגבולות הדיון...

ולפותח הדיון - מפ3ים?! אני כל הזמן קורא את זה כ"מפצים". :haha: :haha:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2008 4:17 pm 
דרימיסט מתחיל

YtseJam כתב:
ולפותח הדיון - מפ3ים?! אני כל הזמן קורא את זה כ"מפצים". :haha: :haha:

האמת היא, שזה הרגל מהימים הראשונים של המפ3ים :roll: , שעוד לא היה אינטרנט וכך היו רושמים במערכות פורומים של הבבסים, למי שזוכר במה מדובר. :) אגב, רוב האתרים מוכרים MP3 בלי בעיות DRM.

טל: לדעתי הבדל העלויות משמעותי ביותר. למרות שלא ניתן להזמין באמאזון MP3, אם אין לך כרטיס אשראי ארה"בי (מה שאני מבין שעתיד להשתנות בחודשים הקרובים) - שם למשל יש את הדיסק החדש של ריברסייד במחיר של כ-14 דולר לדיסק, ואילו במחיר של 8 דולר לדיסק MP3. אם תוסיף ל-14 דולר כך משלוח, תקבל פער משמעותי ביותר! נכנסתי לאתר של lazercd. קודם כל, לא הכרתי אותו, אז תודה על הלינק - נראית חנות ממש רצינית! לא הצלחתי למצוא שם את מחירי המשלוח. האם האם סבירים?

אגב, במקרה של CDBABY עצמם, מדובר במשהו קצת שונה. כאן הרצון לתגמל אמנים פחות מוכרים. כעת, אם היה אפשר להוריד את המוסיקה, ולשלוח להם כסף בדואר, אז הייתי שוקל לעשות זאת. אולם מאחר וזה נראה לי קצת תמוה (לא כל אמן יקבל את זה בהבנה) זו דרך להעביר להם כסף (90 אחוז מהקנייה) בלי שום קשר לנושא המרצנדייז עצמו.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' אפריל 17, 2008 6:39 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

DRM זה אומר שהקובץ מוגן ?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 25 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 94 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.