YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ה' מרץ 28, 2024 9:25 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: סיכום 2012
הודעהפורסם: ב' ינואר 07, 2013 3:42 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

אני שמח לבשר שהפוסט שלי בשלבי סיום ויעלה מחר או מחרתיים :)

The secret orchard
And your voice is vast and achromatic
But still so precious

תמונה

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ש' ינואר 12, 2013 5:46 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

טוב, אז ככה.
הייתה שנה סבבה, אף אלבום ששמעתי לא נכנס ל-all time top שלי, אבל כן היו מספר אלבומים שמאוד אהבתי ושאני חושב שהם מצוינים.
חשוב גם לציין ששמעתי רק 20 אלבומים שיצאו מ-2012 ואם הייתי שומע את כל מה ששמתי עליו עין (עוד איזה 20~ אלבומים נוספים) הרשימה הייתה מן הסתם שונה, אבל בכל מקרה, הנה סיכום השנה ממה ששמעתי:

- Beach House - Bloom - אלבום דרים/אינדי פופ מעולה, אין בו משהו חדשני או מפתיע מידי אבל פשוט מאוד כל אחד מ-10 השירים שבו מעולים. שירים קליטים ויפים, סאונד עשיר וכמובן הזמרת ויקטוריה לגרנד עם הקול המיוחד והממכר שלה. בלי שום תחרות, האלבום ששמעתי הכי הרבה ב-2012.
http://www.youtube.com/watch?v=iNKeDyTYlTE

- Tame Impala - Lonerism - אלבום פופ/רוק פסיכדלי ששואב השראה מהרבה להקות משנות ה-60/70, ניגשתי אליו עם קצת חששות כי אני ראיתי שיש הרבה אנשים שאומרים שהוא יותר מידי דומה לביטלס וכו', אני אישית חושב שכן יש משהו באלבום שנשמע מיוחד לו וכן שומעים פה גם קצת השפעות מודרניות ומאוד אהבתי את האלבום, למרות שהשיר הראשון, האחרון ו-Elephant אני מוצא חלשים באופן יחסי לשאר. השיר הכי טוב באלבום לדעתי:
http://www.youtube.com/watch?v=Gkp05lmogIM

אגב, אני נשבע שמאז ששמעתי את השיר פעם ראשונה הסינת'ים בהתחלה נשמעו לי כמו Boards of Canada וגם עכשיו כשהזכרתי פה את האלבום יצא לי לחשוב על זה שוב, ואז כשנכנסתי ליוטיוב לתת לינק לשיר הזה אני רואה שה-top comment גם חושב ככה. אני שמח שאני לא לבד :)

- Kendrick Lamar - Good Kid M.A.A.D City - האלבום הכי -מרשים- ששמעתי השנה. רואים שהרבה מחשבה והשקעה נכנסו לאלבום קונספט הזה, ובתור אחד שעדיין עושה את הצעדים הראשונים שלו בהיפ-הופ האלבום הזה הצליח לגרום לי להתחבר יותר לז'אנר ולרצות לשמוע עוד. אני פחות אוהב את השירים השני והשלישי (במיוחד השלישי) משאר השירים באלבום, אבל שאר השירים מעולים ויש פה כמה מהפנינים של השנה, בין השאר Good Kid, Swimming Pools, Sherane, ו-Sing about me I'm Dying of Thirst, אבל השיר שאני הכי אהבתי באלבום הוא זה:
http://www.youtube.com/watch?v=4rxlRn_nub0

אלבומים אחרים שאהבתי השנה או שהפתיעו אותי, אבל אני לא באמת יכול לשים בטופ:
- Swans - The Seer - אוקי, זה אלבום קשה. וזה פאקינג שעתיים. אני בדעה שאם היו לוקחים את השיר הראשון, השישי והשביעי מהדיסק הראשון, משלבים אותם בדיסק השני ומוציאים את האלבום זה היה יותר טוב, כי רוב הדיסק הראשון (לדעתי) פחות טוב מהדיסק השני. אני מתכוון, האם 32 הדקות של THE SEER באמת נחוצות ומוסיפות לאלבום? לי אישית לא. אבל לדברים הטובים - דבר ראשון, באלבום הזה יש את השיר הכי טוב שיצא השנה, A Piece of The Sky. זה שיר אדיר, אדיר אדיר, ואני אוהב כל דבר בו. חוץ מזה Lunacy זה שיר רוצח ו-The Daughter Brings the Water מהשירים היותר יפים ששמעתי מה-swans. האלבום הזה הוא מפלצתי, והוא נתן ללהקה הרבה תהילה ב-2012, אבל אני מניח שזה קצת יותר מידי בשבילי למרות הקטעים הטובים (/אדירים) בו.
http://www.youtube.com/watch?v=-P7fBUDkb90

- Death Grips - The Money Store - תפס אותי מהצד, אולי האלבום הכי מקורי ומפתיע ששמעתי מ-2012. אלבום אגרסיבי ויפה (אממ כן), לא מתפשר שמשלב המון השפעות לתוך צליל אחד ומפציץ בשירים מדהימים עם צלילים ודברים שלא חשבתי עליהם ליפני. אני לא בטוח אם החלקים שבהם הוא כביכול נופל בהם בשבילי הם בגלל שאני עוד לא לגמרי into היפ-הופ או שמשהו שם פשוט לא בשבילי, אבל ה-highlights בשבילי הם 4 ה..."סינגלים" מתוכו: Get Got, The Fever, I've Seen Footage, Double Helix. השיר האהוב עלי מהאלבום (ואחד מהטובים של השנה):
http://www.youtube.com/watch?v=W43aQxzjyeM

ואגב, הדקה~ הראשונה של השיר Punk Weight מעיפה לי את המוח. הלוואי שהם היו ממשיכים את השיר עם זה.

- Godspeed You! Black Emperor - Allelujah! Don't Bend! Ascend! - אוקי, אם להגיד את האמת, אחרי כל השמיעות שנתתי לאלבום אני חושב שהוא משמעותית פחות טוב מה-2 האחרים ששמעתי שלהם (השניים הראשונים). האם זה פייר להשוות את האלבום הזה לשניים מהאלבומים המדהימים ביותר ששמעתי בחיי, כש-LIFT הוא מתמודד ראוי לאלבום הכי טוב בכל הזמנים? כנראה שלא. אבל עדיין, האלבום קצת דל לטעמי וחסר לו משהו שבאמת מרים את שאר הקטלוג של GYBE למעלה. 4 קטעים, מתוכם 2 הם סוג-של קיטעי מעבר של 6 דקות בלי יותר מידי תוכן, ו-2 שירים אחרים שהם תכלס די צפויים ל-GYBE. אבל היי היי היי! בוא נסתכל על הצד החיובי. אחד משני השירים האלו, We Drift Like Worried Fire, הוא מהשיאים של השנה, וכבר נותן לאלבום 20 דקות של מוזיקה מדהימה, וזה בלי להחשיב את ה-7-8 דקות שמסיימות את Mladic. ציפיתי ליותר מאלבום של להקה בסדר גודל של GYBE, אבל מה שקיבלנו גם טוב - אני מקווה שזה חימום לקראת אלבום הבא.

- Alt J - An Awesome Wave - צדקת זיו, למרות הספקות שלי וזה שבהתחלה הלהקה נשמעה לי צ'יזית, אחרי כמה שמיעות התחלתי להעריך את האלבום ולאהוב את הלהקה :)
יש להם צליל מיוחד שהוא איפשהו בין רוק/פופ/פולק עם גישה ניסיונית ואפילו קצת דברים אלקטרונים. קשה לשים עליהם את האצבע אבל אני חושב שאם הם ישאירו פחות או יותר את אותו סטייל וסאונד רק עם שירים יותר טובים, יש להם עתיד, הם להקה מבטיחה מאוד. למען האמת עכשיו כשאני עובר על האלבום, כל השירים בו טובים ולכל שיר יש את האופי שלו שזה משהו מצוין, אבל חסר פה משהו שיעביר את הלהקה לרמה הבאה. מהשירים שאני יותר אוהב באלבום:
http://www.youtube.com/watch?v=S3fTw_D3l10

- Anathema - Weather Systems - אלבום אלטרנטיב רוק סימפוני of sorts עם שירים קצת יותר מידי מלודרמטיים, אבל עדיין יפים. הרבה גיטרות אקוסטיות וקלידים, מאוד אווירתי. אלבום סבבה אבל לא נגע בי עמוק מידי, למעט השיר האחרון:
http://www.youtube.com/watch?v=EokdGEfQb0k

- Grimes - Visions - סינת' פופ ומוזיקה אלקטרונית ע"פ החזון של קלייר בוצ'ר (או איך שלא קוראים לה), חלק מהשירים באלבום ממש טובים ו-sweet וחלק מרגישים לא מפותחים מספיק. עדיין, אלבום ממש כיף לשמוע ואני ממליץ לכל אחד פה שאוהב מוזיקת פופ. חוץ מזה שהאלבום הזה אחראי לשניים מהשירים ששמעתי הכי הרבה מ-2012, במיוחד בחצי הראשון של השנה, צמד השירים Genesis ו-Oblivion, שהם פאקינג מושלמים והלוואי ששאר האלבום היה באותה רמה. אני מאוד מצפה לאלבום הבא שלה, לטעמי היא רק צריכה הפקה יותר טובה וקצת יותר גיוון בצלילים.

http://www.youtube.com/watch?v=JtH68PJIQLE
http://www.youtube.com/watch?v=1FH-q0I1fJY

אפשר להבין איך אפשר לא לאהוב את השירים האלה?!

- Grizzly Bear - Shields - אני יודע שזה לא האלבום המומלץ להתחיל לשמוע איתו את הלהקה ואני רוצה לשמוע את האלבומים הקודמים שלהם גם, אבל יצא שזה הראשון שלהם שאני שומע והם נשמעים ממש טובים, במיוחד אהבתי את Yet Again, Half Gate, והשיר האהוב עלי, Gun-Shy:
http://www.youtube.com/watch?v=FHtgvPYKo3o

לטעמי, אחלה אלבום פולק/רוק.

- Wild Nothing - Nocturne - אוקי אני מתחיל קצת להתעייף עם הכתיבה, אז אני אשתדל לעשות את זה קצר. אלבום אינדי פופ חמוד, שירים טובים אחד אחד, אבל יותר מידי samey ולטעמי forgettable, לא משהו שנשאר אצלי בראש. קשה לי לבחור שיר ספציפי שמתעלה על השאר כי רוב השירים הם פשוט טובים ולא יותר, אז נלך על שיר הנושא:
http://www.youtube.com/watch?v=OriSm8tUgi4

- Sigur Ros - Valtari - הייתי רוצה למחוק את השיר האחרון באלבום שאני לא באמת מבין מה המטרה שלו או מה הלהקה מצאה בו מעניין, אבל מלבדו, יש פה 7 שירים שיוצרים את אחד האלבומים הכי יפים ששמעתי ב-2012. לא ברמה של האלבומים הכי טובים של סיגור רוס, כמו באלבום למעלה גם פה השירים מרגישים דומים מידי לפעמים, רק שההבדל הוא שאת הסאונד של סיגור רוס אני יותר אוהב :) אלבום מאוד פשוט ומינימליסטי/אמביינטי באופן יחסי למה שאני רגיל מהלהקה, מומלץ לכל אוהבי הפוסט רוק או מוזיקה מרגיעה כזו או אחרת:
http://www.youtube.com/watch?v=Gf1h2PMPCAo

עכשיו נעבור לאלבומים שפחות התלהבתי מהם:

- Sigh - In Somniphobia - מצטער גבר, ניסיתי, אבל חוץ משירים 1,2 ו-4 האלבום מעיק עלי. השיר האהוב עלי שהוא באמת גדול ומאוד הלהיב אותי הוא זה:
http://www.youtube.com/watch?v=4dqKbzRqc5g

- Alcest - les voyages de lame - מאכזבות השנה. אני עדיין שומע לפעמים את האלבום השני שלו ונדהם מהיופי והעוצמה שם (כמובן גם האלבום הראשון והמדהים), רק השבוע שמעתי אותו לדוגמה. אבל האלבום שיצא השנה, חסר לו.. "מעוף" להגיד? הוא פשוט נשמע בינוני ופורמולטי.

- BTBAM - The Parallax - אני יודע שזו לא דעה מקובלת, אבל התאכזבתי מהאלבום. איך אפשר להשוות אותו ל-COLORS ו-TGM זה מעבר להבנתי. כמה ניסיתי להבין את ההתלהבות סביבו, תאמינו לי. אבל כל פעם שאני שם את האלבום, אני מגייס כוחות גדולים על מנת להצליח לסיים את האלבום, זה מעייף אותי (תודה לך שיר מספר 11). האלבום overblown, לא ממוקד, אין בו את המלודיות והקטעים הגאוניים שהפכו את שני האלבומים הקודמים של הלהקה לשניים מהאלבומים האהובים עלי. אני מסוגל לשמוע קטעים בודדים מימנו ולהנות, אבל שמיעה רצופה, אני מודה שקשה לי.

- Silversun Pickups - Neck of The Woods - בקצרה - אני מאוד אוהב את השיר Gun Shy Sunshine, שאר האלבום נשמע לי ברובו סטנדרטי ולא יותר.

- Flying Lotus - Until The Quiet Comes - אומן המוזיקה הג'אזית-אלקטרונית-ניסיונית חוזר, אחרי שהפציץ ב-2010 עם אלבום שמאוד אהבתי והיה לדעתי מהטופ של השנה. הסאונד שלו נשאר פחות או יותר אותו דבר, רק שהפעם הוא לא הצליח לתפוס אותי או להלהיב אותי. לא רע, עדיין מקורי, אבל גם לא טוב במיוחד או מעניין. solid אבל אם מישהו רוצה לבדוק אותו כדאי לשמוע את Cosmogramma.

ועכשיו לאלבומים שבתחתית:

- Storm Corrosion - S/T - משעמם. טוב, אני מניח שאם אני אשמע את האלבום עוד כמה פעמים אני אמצא דברים לאהוב בו, אבל כמו שזה עכשיו, אני לא רואה את עצמי חוזר אליו בקרוב. אני לא זוכר שום דבר מימנו חוץ מזה ששמעתי אותו פעמיים-שלוש והרצון לשמוע אותו שוב מעולם לא חזר.

- iamamwhoami - kin - והפרס לשם הכי גרוע אי פעם הולך ל... כן. גם האלבום לא משהו.

- Fiona Apple - The Idler Wheel - אני חושב שזה מסכם טוב את ההנאה שלי מהאלבום: ZzZzZz.

גאדממממממממממממממ זה היה ארוך, אני כמעט 3 שעות על זה. מסקנות: השנה אני הולך להתחיל לכתוב את הפוסט כבר בדצמבר וללכת עם זה לאט לאט.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ש' ינואר 12, 2013 8:15 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

סחתיין על ההשקעה!
שמחתי לראות את Tame Impala ו Alt-J בטופ שלך :)

אין לי מושג איך אני הולך לעשות את הסיכום הזה.... נראה לי ששמעתי קרוב למאה אלבומים שיצאו השנה :S
נראה לי שאפרט רק על הטופ 25 שלי ככה ואנסה לדרג... אלא אם השיטה של עומרי תהיה יותר טובה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' ינואר 13, 2013 4:15 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

טוב אז הנה החלק הראשון של הסיכום שלי, בימים הקרובים אני יעלה את כל השאר (חסר לי עוד הרבה פה חח אבל כבר עבר הרבה זמן):

אוקיי, אז סיכום שנה נוספת :)
כזכור, 2011 הייתה אחת השנים הבומבסטיות במוזיקה, והיא גם הייתה השנה היחידה שבה כל ארבעת ההרכבים האהובים עלי הוציאו אלבום (דרים, אופת', BTBAM, אנאקספקט). מן הסתם היה הגיוני לצפות שאחרי שנה כזאת טובה השנה שאחריה תהייה קצת חלשה, אבל לשמחתי טעיתי ויצאו השנה לא מעט אלבומים טובים וגם אלבומים מעולים שימשיכו איתו הרבה בעתיד.
אז הנה:

Stone Sour - House of Gold & Bones - Part 1
במה מדובר: אלבום קונספט של הרכב ההארד רוק בכיכובים של קורי טיילור וג'ימי רוט מ-Slipknot.
דעה כללית: איזה אלבום כיפי! הארק רוק בועט ולא מתחנף.
הטוב: אחלה גרוב, אחלה ריפים, לא מורכב מדי אבל גם לא מחפף.
הרע: עלול לשעמם בשלב מסויים, אין יותר מדי גיוון בין השירים (כסאח/בלאדות).
MVP: קורי פאקינג טיילור, סולן רוק אדיר... ואם אני לא טועה אז רוב הקרדיט על הקונספט והמוזיקה מגיע לו.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: דקה 2:28 ב-RU486... מת על הריף הזה, נורא סליפנוט מצידם...
קטע שעדיף היה לוותר עליו: אין לי קטע ספציפי, אבל אולי היה עדיף אם הם היו מורידים מהעומס ומוותרים על קטע או שניים.

Distorted Harmony - Utopia
במה מדובר: פרוגרסיב מטאל ישראלי, מושפעים הרבה מדרים אבל הולכים לכיוון מקורי ויותר כבד.
דעה כללית: אלבום בכורה טוב מאוד. כל חברי ההרכב מקוצעיים מאוד בתחומם, עיבודים ולחנים מעולים, מהנה.
הטוב: יש לישראל מה להציע לסצנה העולמית חוץ מאורפנד לנד!
הרע: לא התחברתי בכלל לסולן. זה לא שהוא הורס את האלבום או משהו כזה אבל לאור הרמה של שאר חברי ההרכב זה די בולט שהוא לא ברמה שלהם.
MVP: גבירותי ורבותי, יוגב גבאי! מי היה מאמין שיש מתופף משוגע כזה בישראל?
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: תזמון 5:08 - 5:45 ב- Breathe. מראה יפה מאוד מה הלהקה הזאת שווה.
קטע שעדיף היה לוותר עליו: אין, אבל מבין כל השירים הכי פחות התחברתי ל- Obsession.

To-Mera - Exile
במה מדובר: אלבום שלישי שיוצא אחרי שני אלבומים מעולים ו-EP נחמד, ואחרי ההצלחה של חלק מחברי ההרכב עם Haken. הגעתי עם ציפיות גבוהות מאוד.
דעה כללית: אלבום טוב, לא מעט יציאות חזקות, אבל אי אפשר להשוות אותו לאלבומים הקודמים או ל-Haken עצמם.
הטוב: לא מנסה למחזר את הקודמים, נשמע כאילו הם וויתרו על הכבדות של ה-8 מיתרים. הצליחו לשלב הרבה ז'אנרים מפתיעים במוזיקה שלהם.
הרע: האלבום הזה "סתם טוב". הקודמים היו על סף הגאוני מבחינתי וחבל שהם לא הצליחו לשמור על הרמה הגבוהה מאוד הזאת. ג'ולי הזמרת נשמעת פחות טוב מבעבר.
MVP: תומאס מקלין על הגיטרה עושה עבודה מעולה.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: 3:39 ב-Surrender.
קטע שעדיף היה לוותר עליו: שוב אין :)

Behold... the Arctopus - Horrorscension
במה מדובר: קולין מארטסון והחבר'ה בעוד אלבום בלי חוקים.
דעה כללית: נחמד מאוד, אבל מלבד כמה קטעים הוא לא משתווה לקודם מבחינתי.
הטוב: אחלה פתיחת דלת למוזיקה קיצונית יותר ממה שמקובל אצל הרוב, תצוגה טכנית מעולה כרגיל.
הרע: לפעמים הלכו רחוק מדי עם המאפיינים הנויזיים, קולין מארטסון תמיד ידע לעשות את זה בטעם טוב מבחינתי, אבל הפעם קצת פספסו. ואיפה צ'רלי זלני איפה?!
MVP: הלוו קולין מארטסון!
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: Deluge of Sores במלואו. לא יודע להסביר איך שיר מטאל קיצוני באורך שתי דקות מצליח לרגש אותי, אבל זה קורה :)
קטע שעדיף היה לוותר עליו: Putrefucktion.

Between the Buried and Me - The Parallax II: Future Sequence
במה מדובר: האלבום שהכי ציפיתי לו השנה. המשך ל-EP המעולה מ-2011 ואלבום שיוצא אחרי שתי אלבומים גאוניים.
דעה כללית: אלבום השנה שלי, ואחד ההישגים המוזיקליים הכי מרשימים של השנים האחרונות.
הטוב: אלבום מקורי, מגוון, עמוס מכל טוב. מסובך טכנית אבל גם מצליח להיקלט בראש אחרי כמה שמיעות, מרגש, מלהיב... אין סוף לדברים הטובים שיש לי להגיד על האלבום הזה אבל בקצרה - פשוט מוזיקה מעולה.
הרע: ארוך מאוד, הרבה אנשים התלוננו שמרוב המידע שהם הכניסו באלבום אפשר היה לפספס מעט... אני הרגשתי בזה רק בשמיעה הראשונה אבל זה עבר לי.
MVP: קשה מאוד לבחור מישהו מהלהקה שבלט יותר מכולם, אבל הפעם זה מגיע לטומי רוג'רס על ההופעה הווקאלית הנהדרת, וללא ספק הטובה ביותר שלו עד כה.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: Extremophile Elite דקה 4:52. לזה אני קורא חידוש :)
קטע שעדיף היה לוותר עליו: Parallax. נכון שצריך פילר באלבום כזה ארוך, אבל The Black Box מספיק טוב.

Meshuggah - Koloss
במה מדובר: אלבום חדש למפלצת השוודית, דובר עליו שיעסוק בגרוב טהור ושיהיה האלבום הראשון שלהם שלא יכיל קטעי "Djent".
דעה כללית: מפלצת. בעיטה בפנים. אחד משתי אלבומי המטאל הקיצוני הטובים ביותר של השנה (יחד עם Cryptopsy). אחד האלבומים הטובים ביותר של משוגע באופן כללי.
הטוב: גרוב מטאלי טהור, כבדות שאין שני לה.
הרבה פעמים ניסו לומר על משוגע שהם להקה של פלופ, להקה שטחנה את הטריק של השמונה מיתרים וזוכה לתהילה שהיא לא ראויה לה - באלבום הזה הם מוכיחים שהם מוזיקאים מעולים ויוצרים מקוריים, ועושים למטאל הקיצוני את מה ש-Rust In Peace עשה לת'ראש.
הרע: אין לי :).
MVP: באלבומים הקודמים רוב הקרדיטים על המוזיקה הגיעו לפרדריק ולתומאס האקה, אבל הפעם כמעט כל האלבום נכתב ע"י הגיטריסט מארטן האגסטורם, ומגיע לו הרבה כבוד על זה.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: I Am Colossus, 2:04-2:36. למי ששכח מי הלהקה הכי אכזרית בעולם.
קטע שעדיף היה לוותר עליו: The Demon's Name Is Surveillance. הופתעתי מאוד שהשיר שהכי פחות התחברתי אליו באלבום זה דווקא השיר שנכתב ע"י פרדריק... נו שווין.

Cryptopsy - Cryptopsy
במה מדובר: אחרי שהאלבום הקודם שלהם נכשל ונבעט ע"י המעריצים בכל דרך אפשרית, קרייפטופסי חוזרים באלבום "חזרה למקורות".
דעה כללית: ווווהוו! הרף למטאל טכני קיצוני הוצב מחדש והוא גבוה מאי פעם! איזה אלבום שובר!
הטוב: רצף של בעיטות ברוטאליות לפנים, הפקה מושלמת, ריפים נהדרים.
הרע: לא מגוון במיוחד, רוב השירים מזכירים זה את זה בסגנון.
MVP: Flo Mounier על התופים כמו תמיד, ההצגה הכי טובה שיש לעולם המטאל להציע.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: Two-Pound Torch, 2:20.
קטע שעדיף היה לוותר עליו: רוב הקטעים שומרים על רמה אחידה אז אין לי ממש.

The Faceless - Autotheism
במה מדובר: עוד אחד מהאלבומים שהכי ציפיתי להם השנה, אחרי האלבום הקודם והגאוני שלהם. שלא כמו בעבר הלהקה החליטה להכניס לאלבום קטעי קלין, קטעים אקספרימנטליים בכאילו ואפילו מעט השפעות של מייק פאטון.
דעה כללית: Meh. בהתחלה התאכזבתי מהשינוי כיוון שהם לקחו אבל אחר כך התרגלתי, בכל מקרה אלבום די סתמי בלי קשר לסגנון... אולי בפעם הבאה. יש בו כמה קטעים טובים ויש בו גם כמה קטעים סתמיים.
הטוב: יש בו כמה רגעי מטאל טובים כמו בעבר, וגם בסגנון החדש יש כמה יציאות נחמדות. באופן כללי אפשר להרגיש שהם התבגרו כמוזיקאים.
הרע: האלבום נורא חמור סבר, אין בו את אווירת הכיף שהייתה אצלהם בעבר. Even Brewer כ"כ לא מורגש פה שאני מתגעגע לבאסיסט הקודם. מייקל הגיטריסט סולן לא משהו בכלל.
MVP: לייל קופר כרגיל מעולה על התופים. גם סולואי הגיטרה לא רעים בכלל.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: The Eidolon Reality וזהו :).
קטע שעדיף היה לוותר עליו: Deconsecrate.

Circus Maximus - Nine
במה מדובר: פרוג מטאל לשעבר, יוצא אחרי שני אלבומים מעולים ושנים של המתנה.
דעה כללית: אכזבת השנה, מלבד שיר אחד מעולה האלבום משעמם בטירוף.
הטוב: שיר אחד בלבד, Burn After Reading.
הרע: כל השאר. משעמם, נדוש, קיטשי.. הכי לא סירקוס מקסימוס שיש.
MVP: לא יודע במי לבחור...
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: Burn After Reading 4:14, הקטע היחיד עם הטעם של האלבומים הקודמים.
קטע שעדיף היה לוותר עליו: כל השאר לצערי.

David Maxim Micic - Bilo 2.0
במה מדובר: אלבום שני של היוצר הבוסני המעולה, פרוגרסיב/פיוז'ן/דג'נט
דעה כללית: יופי של אלבום! חסר לו את הייחוד של האלבום הקודם, אבל באמת שנהנתי ממנו.
הטוב: סאונד ייחודי, מוזיקה מעניינת, סולואים טובים של דיוויד עצמו ושל האורחים באלבום (לדוגמא קרב סולואים של דיוויד עם סקסופון בקטע השלישי).
הרע: קצר מדי, לא מחדש יותר מדי למי ששמע את האלבום הקודם.
MVP: חחחח דיוויד עצמו כמובן, מגיע לו גם הרבה קרדיט על נגינת הבאס המעניינת ועל הסאונד המעולה שלה.
קטע אחד באלבום שחייב לשמוע: Along for a Ride 4:28. קרב הסולואים שהזכרתי מקודם.
קטע שעדיף היה לוותר עליו: Mbinguni Amina, כל הכבוד על החדשנות ועל ההשפעות של דווין פה, אבל זה פשוט לא מעניין מספיק וממש לא מתאים לאלבום בעיניי.

את ההמשך אני יעלה בימים הקרובים :)

The secret orchard
And your voice is vast and achromatic
But still so precious

תמונה

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' ינואר 14, 2013 9:51 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

את האלבום של Circus Maximus אפילו לא טרחתי לשמוע. אפשר להגיד שהוא הגיע מאוחר מידי בשביל שיהיה לי אכפת מימנו + כל הביקורות השליליות עליו לא עודדו אותי לשמוע אותו. דיסטורטד הארמוני שמעתי דברים טובים עליהם, אבל אני מודה שיש לי חשש בלתי נשלט מלהקות ישראליות, נטו בגלל סולנים.

מחכה לשאר הרשימה שלך :)

וזיו, קדימה, תעשה את הצעד המפחיד של להתחיל את הפוסט ותזרום עם זה, אני רוצה לשמוע מה הטופ שלך. איך אתה יכול לשמוע 100 אלבומים חדשים?! וזה בלי להחשיב לשמוע אלבומים חדשים משנים קודמות. רספקט. רשימה של האלבומים שיצאו השנה שב-wishlist שלי, אשמח לשמוע מה יש לך (או לכל אחד אחר שאולי שמע אותם) לומר על האלבומים המעניינים יותר מביניהם אם חלק שווים שמיעה:
Actress - R.I.P
Aluk Todolo - Occult Rock
Astra - The Black Chord
Atoma - Skylight
Big Big Train - English Electric (Part 1)
Burial - Kindred EP
Chrtomatics - Kill For Love
Cloud Nothings - Attack on Memory
Dope Body - Natural History
Goat - World Music
Japandroids - Celebration Rock
Liars - XIWIW ׁ(תכלס במקרה שלהם אני חושב שאם כבר אני אשמע אותם זה יהיה דרך אלבום קודם שלהם, הבנתי שיש להם אחד מ-2006 שנחשב טוב, אבל פשוט שמעתי גם המלצות לא רעות על האלבום שיצא להם השנה אז זרקתי אותו לרשימת ה-wishlist)
Lone - Galaxy Garden
Melody's Echo Chamber - S/T
Frank Ocean - Channel Orange
Ondatrópica - S/T
Pepe Deluxe - Queen of the Wave
Portico Quartet - S/T
Spiritualized - Sweet Heart Sweet Light
Andy Stott - Luxury Problems
Thank You Scientist - Maps of Non-Existent Places

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' ינואר 15, 2013 12:03 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

חחח אתחיל מחר נראה לי... מפחיד אותי להתחיל :S אבל יש לי עכשיו שבוע חופש מהבית ספר, אז יש לי מלא זמן לשבת על זה :D
אגב, אל תדאג מתוך ה-100 יש המון שעזבתי אחרי שתיים או שלוש שמיעות, או בגלל שהבנתי שזה לא בשבילי או בגלל ששעמם אותי... אבל כן חח זה כמו רעב בלתי מוסבר לאלבומים חדשים XD
אגב יש גם חלק די מכובד של אלבומים שיצאו השנה ששמעתי לפחות עשר-חמש עשרה פעמים, אז זה מתאזן חח

מתוך האלבומים שרשמת שמעתי את:
Burial - Kendred EP - אני חולה על Burial בכללי אבל בלי קשר זה באמת מה EP-ים הכי טובים של השנה. תוודא אבל שהאזנת קודם ל Untrue או לסלף טייטלד... לפי דעתי מומלץ יותר להתחיל משם.
Chrtomatics - Kill For Love - עוד לא הספקתי לתת לו הרבה תשומת לב לצערי אבל ממש התלהבתי ממה ששמעתי. צריך לחזור אליו באמת, תודה על התזכורת :)
Cloud Nothings - Attack on Memory - אותו דבר כמו מה שרשמתי על ה Chromatics. בהחלט מעולה!
Dope Body - Natural History - פאנק רוק עם המון השפעות של נויז רוק, מאוד אנרגטי וחי. ממש ממליץ!
Goat - World Music - חמוד... למרות שהם יכלו להוציא משהו הרבה יותר מעניין מהשילוב האדיר שהם עלו עליו (אפרו ביט עם רוק פסיכדלי).
Ondatrópica - S/T - חזק ביותר!! קרוב לחמישים נגנים מכל העולם שמנגנים Cumbia (שזה ז'אנר שלא שמעתי עליו לפני האלבום הזה, מסתבר שזה מוזיקת ריקוד קולומביאנית) וזה ממש מגניב וצבעוני, לצערי זה יותר מדי ארוך בשבילי כי זה סגנון שאני חדש בו אז קצת קשה לי לשמוע אותו לאורך זמן... אבל חוץ מזה בהחלט מהנה. התלהבתי ממנו ממש בהתחלה אבל די ירדה לי ההתלהבות אחרי שחזרתי אליו כמה פעמים, בכל מקרה ממש ממליץ אם אתה אוהב מוזיקת עולם ודברים שמחים (רציני, זה אחד הדברים הכי שמחים ששמעתי אי פעם חח זה מטורף).
Portico Quartet - S/T - בהחלט אלבום מרשים. ממליץ!
Spiritualized - Sweet Heart Sweet Light - טוב אני אסכם את זה ב- Huh?.... חח סתם (עדיין לא הבנתי את העטיפה הזו אבל חחח). טוב ברור לך שאסור לך לפסוח על האלבום הזה :)
Andy Stott - Luxury Problems - מינימל טכנו אפל ומהפנט ביותר! אחד הטובים של השנה בתחום האלקטרוני.

נערך לאחרונה על ידי Axxon N בתאריך ג' ינואר 15, 2013 10:01 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' ינואר 15, 2013 9:11 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אחלה רשימות חברים , במיוחד הרשימה של עומרי שהרעיון לעריכה שלה ממש מדליק .
אגב עומרי אני חושב שדווקא הטראק הכי טוב באלבום של משוגע זה Marrow , אבל כל אחד והטעם שלו . מפריע לי שזה לא מגיע לעוצמות של אלבומים קודמים או שהם לא העיזו ללכת על משהו קצת אחר אבל בכל אופן - גם אני מאוד נהניתי מהאלבום והוא באמת עשוי טוב מכל הבחינות !
והיי זיו Chromatics עניינו אותי פעם , מקווה שזה יישמע כרומטי כמו השם עצמו (זה לא אינדי?! ) .

נערך לאחרונה על ידי Ozerivarium בתאריך ג' ינואר 15, 2013 9:34 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' ינואר 15, 2013 9:28 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

Chromatics עושים סינת' פופ אטומספרי, שמיימי כזה. משהו בסגנון האחרון של M83.
תשמע אותם הם מעולים :)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' ינואר 15, 2013 5:24 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

התחלתי לפני איזה שלוש שעות לעבוד על זה... אני דווקא מתקדם די טוב, למרות שזה קשה רצח :faint:
לא נראה לי שאספיק לסיים היום, אעלה את זה מחר ככל הנראה :party:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' ינואר 15, 2013 9:27 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

טוב כמו שהרבה כאן אמרו, הייתה שנה כלכך אדירה!! המון המון המון המון מוזיקה מדהימה (שגם מעבר לרשימה שלי הודהמתי מעוד הרבה אלבומים שלא כתבתי עליהם).
המון תגליות אדירות והפתעות שלא הייתי מוכן להם. בשבילי זו הייתה בעיקר שנה של חשיפה לז'אנרים שאף פעם לא שמעתי עליהם ובכללי חקירה בלתי פוסקת ופלישה למחוזות במוזיקה שלא התנסיתי בהם.
בשבילי זו הייתה השנה הכי טובה במוזיקה (לא מדבר על אלבומים שיצאו השנה אלא בכללי על השנה הזו בשבילי :)).
ועכשיו לסיכום השנה הסובייקטיבי שלי!!!!!!!!!!

26. Converge - All We Love We Leave Behind - אמרתי עשרים וחמש אבל פשוט הייתי חייב להכניס את האלבום הזה לטופ שלי :).
מאוד מתרחקים מהמטאלקור הבנאלי ומתקרבים יותר לפוסט-הארדקור ולהארדקור פאנק ומלאים באנרגיות. בהחלט אלבום נותן בראש ואחת ההפתעות של השנה בשבילי.
http://www.youtube.com/watch?v=CrcY9I-BbjM

25. Soap&Skin – Narrow - אלבום שני לבחורה האוסטרית הזו שבעזרת הליריקות והווקאלז המדהימים והמדכאים שלה ובעזרת פסנתר קודר במיוחד יוצרת כאן אלבום באמת מיוחד ומרגש.
http://www.youtube.com/watch?v=t4rmGFdMkRI

24. iamamiwhoami – kin - זמרת ויוצרת ענקית שהפתיעה השנה עם אלבום בכורה פשוט אדיר!
חשוב לציין שגם הווידאוים שהיא שחררה ביחד עם השירים שלה מדהימים ומרתקים ובהחלט שווים צפייה. אלבום ענקי!
http://www.youtube.com/watch?v=e7zyF2QJ1BA

23. Vessel - Order of Noise - שילוב של IDM עם Future Garage ואפילו נגיעות Dubstep ובעיקר הרבה רעיונות מרתקים ליצירת סאונדים וחידושים שלא נשמעו. מאוד ניסיוני ומאוד מרתק!
http://www.youtube.com/watch?v=GNdUWjQ3lxM

22. Tim Hecker & Daniel Lopatin - Instrumental Tourist - זה מה שקורה כששני גאוני סאונד עובדים ביחד.
יצירת סאונדים מרתקים ברמה גבוהה מאוד ויצירת אווירה כלכך יפה ומדהימה. בהחלט אלבום ראוי להערכה, ומצער שלא ראיתי אותו מופיע כמעט בשום רשימה השנה...
http://www.youtube.com/watch?v=kn6zlGKI4SU

21. Kendrick Lamar - good kid, m.A.A.d city - האלבום שמדורג בכמעט 100 אחוז מהמצעדים במקומות הראשונים (אם לא מקום ראשון). לא מסכים עם זה, אבל בהחלט מבין למה.
אלבום קונספט שכתוב בקפידה עם ביטים מעולים, הוקים קליטים ומהנים וליריקה שבאמת ראויה להערכה.
http://www.youtube.com/watch?v=Pe0n5mqkf6c

20. BADBADNOTGOOD - BBNG2 - החבר'ה הקנדים הצעירים האלו שהפתיעו שנה שעברה עם האלבום הראשון שלהם ביכולות שלהם להלחנה ועיבוד ובשליטה האדירה שלהם בכלים, מפתיעים גם השנה עם אלבום אפילו יותר טוב.
שילוב אדיר של ג'אז פיוז'ן עם היפ-הופ אינסטרומנטלי אפל ואטמוספרי.
באלבום הזה הם פחות מתרכזים בקאברים מאשר האלבום הראשון (למרות שיש בו כמה כאלה) ומתמקדים יותר בכתיבת קטעים מקוריים. צופה להם עתיד גדול!
http://www.youtube.com/watch?v=HznUBdAviNA

19. Fiona Apple - The Idler Wheel Is Wiser Than the Driver of the Screw and Whipping Cords Will Serve You More Than Ropes Will Ever Do - (רושם את השם המלא של האלבום כי לפי דעתי הוא ממש יפה :))
כתיבת ליריקות והלחנה אדירה של פיונה אפל שמביאה כאן אלבום שכולם חיכו וציפו לו מאז אלבומה האחרון שיצא ב 2005.
הגוון של השירים מאוד ג'אזי עם המון השפעות מעניינות מאוד.
http://www.youtube.com/watch?v=vzoQolIDlTw

18. The Gaslamp Killer – Breakthrough - אלבום אינסטרומנטל היפ-הופ נויזי ונסיוני במיוחד. מלא בסאונדים מרתקים ומגוונים וביטים אבסטרקטיים מהאדירים ששמעתי!
http://www.youtube.com/watch?v=kSoBWYHohMQ

17. Title Fight - Floral Green - אלבום פוסט הארדקור / פאנק רוק שלגמרי העיף אותי והדהים אותי.
המון אנרגיות וכיף יש באלבום הזה, כשרון כתיבה והלחנה אדירה וכמה קטעים יוצאי דופן שמראים על גיוון אדיר בכתיבה ובהחלט היו מאלה שעשו לי את השנה!
http://www.youtube.com/watch?v=YD-lqmIBNr8

16. Krallice - Years Past Matter - אלבום הבלאק מטאל של השנה!
קולין מארסטון מיק באר פוצחים בקרבות של נגינת טרמולו אפלה ומהירה במיוחד עם הלחנה מדהימה ביותר. ווקאלז אדירים של מיק באר והסאונד הכי טוב שהיה ל Krallice עד כה. שיפור אדיר מהאלבומים הקודמים.
http://www.youtube.com/watch?v=sDP1W2dllj0

15. Deerhoof - Breakup Song - להקת הנויז פופ האגדית מוציאה אלבום לא מפתיע במיוחד אבל כיפי בטירוף עם המון סאונדים מלוכלכים ועשירים כיאה ל Deerhoof וכמו כן, ווקאלז שלוקחים את המוזיקה לכיוון פסקול לאיזו סדרת אנימה יפנית XD.
אחד האלבומים הכי כיפיים של השנה, מאוד מהנה!
http://www.youtube.com/watch?v=u7DpLne1abo

14. Spiritualized - Sweet Heart Sweet Light - באלבום הזה Spiritualized די עזבו את הפסיכדליה והכיוון שהם הלכו בו בשנים האחרונות, והלכו לכיוון האלבומים הישנים שלהם היותר straightforward אבל ההרבה יותר מוצלחים לפי דעתי.
בכלל לא מחדש משהו, אבל יש באלבום הזה המון יופי שרק Spiritualized יכולים להביא למוזיקה :).
http://www.youtube.com/watch?v=9U_EqgBWnmc

13. Perfume Genius - Put Your Back N 2 It - אלבום Chamber Pop קצר ויפה בטירוף. המון רגש ועצב שמתבטאים בליריקות ובמלודיות המדהימות, שעטופים בסאונדים שמוסיפים הרבה ליופי של האלבום והופכים אותו ליצירה טהורה ומרגשת מאוד.
http://www.youtube.com/watch?v=6A46Yh2wlQ0

12. Death Grips – NO LOVE DEEP WEB - ארחיב על דת' גריפס בהמשך כמובן, אבל רק אגיד שכאן הם התרכזו יותר ביצירה של אווירה אגרסיבית וסאונדים אלימים והרעיונות, החידושים והניסיונות פחות באים כאן לידי ביטוי. אין כאן איזה חידוש ענקי, אבל בהחלט אלבום ענקי שמוכיח שהלהקה הזו לא יכולה לטעות.
http://www.youtube.com/watch?v=zD-RD3E0Pbo

11. Alt-J - An Awesome Wave - כבר מהשמיעה הראשונה של האלבום הבנתי שהאלבום הזה ייתפס אצל הרבה אנשים כדביק וקיטצ'י אבל אין לי מושג למה, הוא משך אותי לשמוע אותו עוד ועוד. אולי זה הסאונד המדהים של האלבום, או הלחנים הגאוניים והקיטצ'יים במידה, אולי זה הסולן שיש לו את אחד הקולות המעניינים ששמעתי השנה.
זה בסך הכל האלבום הראשון של החבר'ה האלה ואני צופה להם עתיד גדול.
http://www.youtube.com/watch?v=npvNPORFXpc

10. Woods - Bend Beyond - האלבום הזה הוא פשוט כיף אחד גדול ופולקי במיוחד!
להקת הפולק פסיכדלי האגדית לא מחדשת משהו באלבום הזה, אבל בהחלט מביאה כאן עוד יצירה שמשאירה אותי עם רעב לעוד.
עבודת גיטרות פשוט אדירה, וכמובן יצירת סאונדים ברמה גבוהה ביותר.
אם אתם אי פעם יושבים לצפות בזריחה בקיץ, זה האלבום הנכון לשמוע באותו זמן :).
http://www.youtube.com/watch?v=HYXishxwtLo

9. Animal Collective - Centipede Hz - אכזבת השנה אצל כמעט מאה אחוז מהאנשים ברחבי האינטרנט... אם תשאלו אותי אני באמת לא מבין על מה כולם מתלוננים ולמה יש אנשים שאוהבים לדבר שטויות בלי סיבה.
אלבום גאוני בדיוק כמו כל האלבום הקודמים שהם הוציאו. סאונד עשיר, לחנים מדהימים, מגוון מאוד והאלבום הכי ניסיוני ומבולגן שהם עשו בתקופה האחרונה שלהם. כנראה שאנשים פשוט מצפים מהם להמשיך במגמה הקודמת שלהם (שהיא גם אדירה) ולההפך ליותר קליטים ופופיים, אבל המלכים האלה פשוט עבדו קשה והביאו לקהל הגדול שהצטבר להם משהו שהוא לא יכול לבלוע או לעכל בשום צורה. על זה אני מוריד בפניהם את הכובע!
http://www.youtube.com/watch?v=f6cWumQwCqA

8. Beach House – Bloom - נזכרתי להתעמק בו די מאוחר אבל זה היה שווה את זה. אלבום גאוני מכל בחינה אפשרית. הווקאלז של Victoria Legrand מצמררים אותי כל פעם מחדש, ואני כלכך נהנה להקשיב לו גם אחרי שחרשתי אותו יחסית הרבה.
הצמד האדיר הזה עשה כאן עבודה נפלאה ואלבום שאמשיך להקשיב לו עוד הרבה זמן.
http://www.youtube.com/watch?v=FuvWc3ToDHg

7. Death Grips - The Money Store - הרכב ההיפ-הופ הכי טוב שפועל כיום, הוציאו השנה אלבום שהוא לפי דעתי אחד האלבומים הכי חשובים, מהפכניים וניסיוניים שיצאו אי פעם בהיפ הופ.
הסאונדים המרתקים שיוצר Flatlander ממלאים את האלבום הזה בכל מיני רעיונות וניסויים, נותנים לו אווירה כאותית, מעשירים מאוד את האלבום והופכים אותו לאחד האלבומים הכי חשובים שנעשו בשנים האחרונות. ביחד עם הווקאלז האדירים של MC Ride והתיפוף והביטים המבריקים של Zach Hill דת' גריפס הצליח ליצור כאן יצירת מופת, לא פחות.
http://www.youtube.com/watch?v=HIrKSqb4H4A

6. Tame Impala – Lonerism - הרכב אוסטרלי אדיר שעשה שיפור משמעותי מאלבומם הקודם.
אלבום נאו-פסיכדליה עם ניחוח ביטלסי ובכללי הרבה השפעות מזרם הרוק הפסיכדלי של שנות השישים. רמת הלחנה וכתיבה גבוהה מאוד, והסאונד מאוד עשיר, בנוסף לזה אהבתי שהם התנסו בדברים חדשים וחקרו באזורים אחרים הרבה מעבר למה שהם עשו באלבום הקודם.
אלבום גאוני, התמכרתי!
http://www.youtube.com/watch?v=Gkp05lmogIM

וכעת הגיע הזמן להתחיל עם החפירות כי הגענו לטופ 5!!!!!!!

5. !Godspeed You! Black Emperor - 'Allelujah! Don't Bend! Ascend - אחרי עשר שנים שהם לא הוציאו שום דבר הלהקה המושלמת הזו חוזרת עם הוצאה שאולי לא מחדשת יותר מדי או פורצת גבולות אבל יפה, מסקרנת ומשובחת.
האלבום בעצם לא מוכר מקטעים ממש חדשים אלא קטעים שנכתבו עוד בתקופה ההיא ש GYBE היו פעילים ורק עכשיו הם בוצעו והוקלטו כנראה עם כמה שיפורים.
האלבום מורכב מארבעה קטעים, שני אפוסים ארוכים באורך של עשרים דקות שאחרי כל אחת מהן מגיעה מיני-יצירה בת שבע דקות בערך שמשמשת כקטע מעבר או קטע סיום.
שני האפוסים האדירים, הם ללא ספק מהדברים הכי טובים ששמעתי השנה והם השאירו אותי פעור פה מהשמיעה הראשונה.
פשוט מדהים שהלהקה הזו פשוט לא יכולה לטעות. מאוד מחכה לחומרים חדשים מהם (ויהיו כאלה בקרוב, הם כבר ביצעו קטע אחד חדש בלייב לפני כמה זמן).
http://www.youtube.com/watch?v=RXdF9uhVrI0

4. Between the Buried and Me - The Parallax II: Future Sequence - אחרי שלושה הוצאות באמת מושלמות ששלושתן מהאהובות עליי אי פעם (מדבר על TGM, Colors והאיפי Parallax), הם הגיעו עם האלבום הזה שהוא ההמשך של האיפי המדהים שיצא שנה שעברה.
שמיעות ראשונות הרגשתי שהאלבום הזה, זה פשוט לא זה. הווקאלז של טומי הרגישו לי ריקניים משום מה, המלודיות של קטעי הקלין הרגישו לי דביקות מדי והריפים הרעיונות היו בלאגן אחד שלם שמנסה להיות משהו מתוחכם וחדשני.
ככל שהקשבתי לאלבום יותר ויותר כך הבנתי יותר שהאלבום הזה באמת אדיר וגאוני ורמת ההלחנה, הביצועים, הרעיונות והליריקות הגאוניות זו באמת אחת הרמות הכי גבוהות. אני עדיין לא חושב שהוא יותר טוב משלושת ההוצאות שהזכרתי מקודם אבל הוא בכלל לא רחוק מהן.
להקה שפשוט לא מפסיקה להפתיע ולהביא יצירות מופת אחת אחרי השנייה, הלוואי שיישארו ככה :).
רציתי לשים את Lay Your Ghosts אבל אין אותו ביוטיוב.... יש רק את אסטרל באדי :( http://www.youtube.com/watch?v=iRbnY8EK4Ew

3. Wild Nothing – Nocturne - אלבומו השני של יוצר האינדי פופ / דרים פופ העונה לשם ג'ק טאטום.
שיפור משמעותי מהאלבום הקודם שלו מבחינת סאונד, הלחנה, כתיבה, מגוון רחב של כלי נגינה. באמת שאני לא מוצא חיסרון אחד באלבום הזה.
הלחנים מדהימים וקאצ'יים בדיוק במידה הנכונה, האלבום זוכה לאלבום עם הסאונד הכי טוב שיצא השנה לפי דעתי, סאונד כלכך עשיר וצבעוני, פשוט מדהים. האווירה של האלבום גם כן מדהימה אותי כל פעם מחדש ופשוט גורמת לי לחייך בלי סיבה כל פעם שאני מקשיב לו.
ללא ספק, האלבום שהתנגן אצלי הכי הרבה השנה, ולחנים וליריקות שיישארו איתי עוד שנים רבות במאה אחוז. עוד דבר שראוי לציון הוא שג'ק טאטום עשה כאן עבודה נפלאה בשימוש במגוון כלי הנגינה והשימוש האדיר בהם (בעיקר בגיטרות) ויצירת הסאונדים האדירים.
ממש עצוב לי שלא ראיתי מופיע בטופ של שום רשימה בכל רחבי האינטרנט... חבל, אסור לפספס אלבום כזה.
http://www.youtube.com/watch?v=zm636VSQXUU

2. Sigh – In Somniphobia - סיי היו הלהקה האהובה עליי למשך כל השנה האדירה הזו ובאמת שהיא לא הייתה כלכך אדירה בלעדיהם (הם עדיין בין הלהקות האהובות עליי לא לדאוג, טופ 3 לפחות :) ).
בקיצור, אלבום אדיר אדיר אדיר. באלבום הזה הם חזרו לסאונד ולצורת חשיבה שהייתה ב Imaginary Sonicscape אחרי הפסקה של כמה שנים לטובת התנסות בז'אנרים אחרים וצורות חשיבה שונות (ומשונות ;) ).
דבר שראוי לציון הוא הכמות האסטרונומית של הז'אנרים וכלי הנגינה השונים בהם הם השתמשו והשילובים המושלמים ביניהם, שזה המומחיות של Sigh כידוע :D
מלבד זאת, הלחנים באלבום באמת יוצאים מן הכלל והקאצ'יות האדירה שלהם מדהימה אותי כל פעם מה חדש. אחחח גאונות!!
http://www.youtube.com/watch?v=4dqKbzRqc5g

ובמקום הראשון............................................... (תופים) .........................

1. Swans - The Seer
טוב, לא נראה לי שזה הפתיע מישהו אבל עדיין זה לא מונע ממני להתלהב קצת :D
אלבום השנה שלי!! טוב, חפרתי עליו פה בלי סוף אבל אני אתן עוד איזה חפירונת למרות שבאמת נגמרו לי המילים לתאר אותו XD
ללא ספק, בין האלבומים הכי מהפנטים וסוחפים שהקשבתי להם בכל חיי.
ניסיוני, אפל, כאותי ואווירתי בטירוף. אלבום שסוחף אותי מהרגע הראשון שהקשבתי לו נשאבתי לתוך העולם האזוטרי הזה שהוא בונה שיש בו המון יופי ורוגע ובאותו זמן גם כאוס, הרס, אופל ואטמוספירה שמשלבת בין השניים בצורה כלכך ראויה להערכה.
מגוון ענקי של ז'אנרים – מיצירות פוסט-רוק אפלות שנמשכות נצח (במובן הטוב כמובן ;) ) ליצירות שמשלבות בין קראוטרוק ונויז רוק ומלמולים מטרידים, ועד קטעי מעבר עם סאונד דרומי אמריקאי שמעלים חיוך ענקי של נוסטלגיה שצצה מאיזה מקום לא ידוע, והכל מלווה במגוון עצום של כלי נגינה מרתקים וסאונדים מהפנטים.
טוב, הייתי בכיף חופר פה עליו עוד, אבל זה יכול להמשך לנצח צריך להמשיך ;)
http://www.youtube.com/watch?v=xdzYh1-MhjY

ואני מנסה לעשות כמה דברים חדשים, נראה איך זה ילך :)
טופ 15 השירים האהובים עליי לשנת 2012 מדורגים (מוגבל לשיר אחד לכל להקה)!!! (שימו לב, יש כאן שירים מאלבומים שלא היו בטופ 25 שלי. סתם מזכיר שזה לא אומר שלא אהבתי אותם :)).
15. Alt-J – Matilda - http://www.youtube.com/watch?v=Q06wFUi5OM8
14. Dan Deacon – Prettyboy - http://www.youtube.com/watch?v=-ndGcG7LyO4
13. Deerhoof - Fête d'Adieu - http://www.youtube.com/watch?v=u7DpLne1abo
12. Tame Impala - Why Won't They Talk to Me? - http://www.youtube.com/watch?v=Ln67sxkklk4
11. Between the Buried and Me – Lay Your Ghosts to Rest
10. Godspeed You! Black Emperor – Mladic - http://www.youtube.com/watch?v=RXdF9uhVrI0
9. Starred – No Good - http://www.youtube.com/watch?v=QD7Jjv9eeZU
8. Susanne Sundfør - White Foxes - http://www.youtube.com/watch?v=MCIaj-oLi28
7. Woods – Something Surreal - http://www.youtube.com/watch?v=LRM_1YTx2gg
6. Animal Collective – Honeycomb - http://www.youtube.com/watch?v=tCK03Po10iE
5. Dinosaur Jr. - Watch the Corners - http://www.youtube.com/watch?v=FpsGcnLEZbk
4. Sigh - The Transfiguration Fear - http://www.youtube.com/watch?v=4dqKbzRqc5g
3. Swans - A Piece of the Sky

2. Title Fight – Head in a Ceiling Fan

1. Wild Nothing – Nocturne

ועוד שירים שהתאהבתי בהם השנה ששווים אזכור (ללא דירוג).
Animal Collective – Applesauce - http://www.youtube.com/watch?v=ln_Ag7vk5X4 (למרות ששמתי כבר אנימל קולקטיב, מותר לי בגלל שהשיר הקודם לא הופיע באלבום P:)
Fiona Apple - Every Single Night - http://www.youtube.com/watch?v=vzoQolIDlTw
Atoms for Peace – Default - http://www.youtube.com/watch?v=yxWBd840E9g
Beach House – New Year - http://www.youtube.com/watch?v=iNKeDyTYlTE
Cloud Nothings - Stay Useless - http://www.youtube.com/watch?v=HtkePLlTUcY
Dark Time Sunshine - Valiant (feat. Child Actor) - http://www.youtube.com/watch?v=jvPzo-E2zfA
Death Grips - Come Up and Get Me - http://www.youtube.com/watch?v=zD-RD3E0Pbo
Death Grips - The Fever - http://www.youtube.com/watch?v=W43aQxzjyeM
Godstopper - Right Up to Heaven - http://www.youtube.com/watch?v=uUBWX-ULfv0
Grimes – Oblivion - http://www.youtube.com/watch?v=JtH68PJIQLE
Grizzly Bear – Half Gate - http://www.youtube.com/watch?v=GGZizRiAP5g
iamamiwhoami – sever - http://www.youtube.com/watch?v=e7zyF2QJ1BA
IO Echo – Carnation - http://www.youtube.com/watch?v=y_cb-w4f6l8
Krallice – IIIIIIII - http://www.youtube.com/watch?v=CVGrJUDNM9s (השיר השני באלבום)
Kendrick Lamar - Swimming Pools (Drank) - http://www.youtube.com/watch?v=Pe0n5mqkf6c
Macklemore and Ryan Lewis - Same Love - http://www.youtube.com/watch?v=hlVBg7_08n0
The Mars Volta - Zed and Two Naughts - http://www.youtube.com/watch?v=omdjeVwxsQ8
Frank Ocean – Pyramids - http://www.youtube.com/watch?v=HfyWQ2AEBic
Ondatrópica - Tiene sabor, tiene sazón - http://www.youtube.com/watch?v=p6fpnkInEDc
Perfume Genius – Hood - http://www.youtube.com/watch?v=6A46Yh2wlQ0
Sigur Rós – Varúð - http://www.youtube.com/watch?v=Gf1h2PMPCAo
Silversun Pickups - The Pit - http://www.youtube.com/watch?v=HIVh0l_H2Q4
Soap&Skin – Wonder - http://www.youtube.com/watch?v=t4rmGFdMkRI
Spiritualized - Hey Jane - http://www.youtube.com/watch?v=I-A0NdCq8KQ
Storm Corrosion - Drag Ropes - http://www.youtube.com/watch?v=manW5v-AR7U
Scott Walker - Epizootics! - http://www.youtube.com/watch?v=2Ih7KzKLLWA
Why? - Jonathan's Hope - http://www.youtube.com/watch?v=lVKmRzxBhGw
Kyary Pamyu Pamyu - CANDY CANDY - http://www.youtube.com/watch?v=UoK8DaJRDaM
בוא לבר - זוכר ת'ימים - http://www.youtube.com/watch?v=GQlA7oE6nd0
Bat For Lashes – Laura - http://www.youtube.com/watch?v=D6kLJiednQc
Slowdance - Spell - http://www.youtube.com/watch?v=T11ugC1wmkA

מצטער אם פסחתי על שיר או אלבום שאני אוהב וצריך להיות ברשימה שלי (למרות שלא נראה לי, עשיתי בדיקה די יסודית הודות ל rateyourmusic).

וסתם כדי להגדיל ראש!!
טופ 3 סרטים של 2012:
3. The Dark Knight Rises
2. Frankenweenie
1. Moonrise Kingdom

וזהו נראה לי....... :D
אשמח לשמוע ביקורות על הכתיבה או הדירוג או הבחירות או מה שזה לא יהיה.... תרגישו בנוח :)

נערך לאחרונה על ידי Axxon N בתאריך ו' ינואר 18, 2013 1:01 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' ינואר 16, 2013 1:51 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ואוו סחתיין על הפוסטים , אני מרגיש כמו עגלה מקרטעת לעומת הרקורד שלכם .

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' ינואר 17, 2013 2:05 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בהמשך לפוסט... זו רשימת האלבומים המלאה שלי ל 2012 למי שמעוניין: http://rateyourmusic.com/list/ZivAGM/my ... ms_of_2012
אחרי Converge הדירוג די מחופף.... אבל לא נורא ;)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 32 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 78 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.