YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ה' מרץ 28, 2024 10:00 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 18 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' יוני 07, 2011 9:13 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

random thread.
אז מעניין אותי, יש לכם איזה דרך מסוימת שבה אתם מקשיבים למוזיקה או שאתם סתם זורמים עם מה שבא?
פתחתי את הנושא כי בחודש וחצי האחרונים אמרתי לעצמי, כדי שלא יקרה מצב שאני שורף אלבומים מהר מידי, שאני פשוט מציב לעצמי שאני לא יכול לשמוע את אותו האלבום יותר מפעם אחת פעם ב-3 ימים. ולהגיד לכם את האמת, לא רק שזה עבד מעולה מבחינת שמיעת האלבומים שככה נשארים אצלי יותר זמן ב-rotation, אלא זה גרם לזה שבגלל שיש לי יותר רווח בין אלבומים, יוצא לי להוריד טונה של מוזיקה. חודש שעבר שמעתי 15 אלבומים חדשים והחודש הזה שרק עבר מימנו שבוע כבר שמעתי 6 אלבומים חדשים, ובאמת שאני לא סתם מוריד for the sake שיהיה לי יותר אלבומים בתיקיית מוזיקה, לכל אלבום שאני מוריד אני נותן לפחות את ה-3-4 שמיעות (מילא אם הוא ממש משעמם או שאני לא מוצא בו כלום ואז 2 שמיעות מספיקות כדי להבין את זה, אבל זה לא קרה הרבה), וכמובן שאם אני אוהב את האלבום אני שומע אותו יותר.
זה לעומת חודשים אחרים שהיה יוצא לי לשמוע בין 5 לאולייי 10 אלבומים חדשים, כי הייתי שומע כל אלבום שאני מוריד פעם ביומיים (וליפני זה גם פעם ביום), מה שהיה גורם לזה שיהיה לי הרבה אלבומים לשמוע כל הזמן ולא הרבה רווח להוריד חדשים כמו שיש לי עכשיו. ובכלל, עד ליפני שנה לא הייתי שומע אלבומים מלאים אלא כל אלבום שאני מוריד שומע פעם אחת ברצף ואחרי זה רק שומע שירים רנדומלים מימנו כשבא לי.

אז השאלה היא... אני המוזר היחיד פה שמתכנן איך לשמוע את המוזיקה שיש לו במחשב או שגם לכם יש סוג של סדר בעניין הזה?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' יוני 07, 2011 10:04 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

שאלה טובה. כשהייתי בתיכון והיה לי זמן הייתי שומע דרך המחשב עם המון זמן פנוי והמון קשב, הכל היה מסודר באנאליות גמורה אבל התיכון התחלף בעבודה ומערכת יחסים ומאז אני שומע כמעט רק בדרכים עם האייפוד ואני עדיין עוקב באדיקות אחרי כל הלהקות שאני אוהב ומדי פעם מוצא גם משהו חדש אבל לא יושב כבר כל היום ומחפש דברים חדשים. מה גם שהטעם שלי הצטמצם קצת וירדתי מהרבה רוק מתקדם ואלטרנטיב ששמעתי. הכל עניין של כמה זמן יש. נקודה חשובה בכל זה היא שאני עדיין קונה לפחות 3-4 דיסקים בחודש אז אני דואג לסוג של "משמעת" שתשאיר אותי על מחובר להכל.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' יוני 07, 2011 11:11 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

כעיקרון, לא ממש.
כשבא לי, אני קונה או מוריד אלבום. אם אני אוהב אותו אני יכול לשמוע אותו הרבה ואם לא אז אני עובר הלאה. אני גם לא תמיד אוהב לרוץ כל פעם עוד אלבום ועוד אלבום, אני אוהב לחזור מדי פעם על אלבומים ולשמוע אותם עוד פעם.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יוני 08, 2011 2:50 pm 
דרימיסט מתחיל

לי יש שני חוקים מרכזיים:

א. לא לעצור שירים באמצע (אני מאמין שזה חוק משותף פה כמעט לכל הפורום, אבל יש לי חברים שלא מסוגלים לשמוע שיר עד הסוף וזה משגע אותי).
ב. לא לשמוע את אותו שיר פעמיים ביום. זה חוק שקבעתי לעצמי אחרי שבכיתה ו' חרשתי רצח על השיר סופרמן של אמינם, ואז גיליתי שאני לא יכול לשמוע אותו יותר כי נמאס לי ממנו. זאת הייתה חוויה טראומתית למדי ;) . לקח לי בסביבות החמש שנים כדי שאני אחזור לאהוב את השיר הזה, אז עכשיו אני דואג שזה לא יקרה לי עם שירים אחרים (כמובן שזה עדיין קורה בשלב מסויים, אבל במהירות איטית בהרבה וגם לא באותה מידה).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יוני 08, 2011 3:49 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

nirgodin כתב:
לי יש שני חוקים מרכזיים:

א. לא לעצור שירים באמצע (אני מאמין שזה חוק משותף פה כמעט לכל הפורום, אבל יש לי חברים שלא מסוגלים לשמוע שיר עד הסוף וזה משגע אותי).
.

אם השיר ממש משעמם אותך אז למה לא לעצור באמצע ? :?

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יוני 08, 2011 4:17 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

I am very picky. I could never hear 15 albums a month. My attention span could go to waste that way and I would be never be able to really suck in so much new music and actually understand when I hear something good. If I hear something I like, it will stuck with me for a few days/weeks. I don't know how can you hear 15 albums a month and still "understand" when you hear something good. That's just too much. It's kinda like spreading your listening ears too thin.

Since my best sound system is in the car, I listen there for all the new cool stuff, on the way to work, weekends or any other times when I drive alone. The gym would be the second place then at home
.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יוני 08, 2011 4:20 pm 
דרימיסט שרוף

למה אתם מגבילים את שמיעת המוסיקה שלכם? אין כמו הריגוש של להנות מאלבום או שיר ופשוט לשמוע אותו ברצף או כמה פעמים ביום..
וגם מה הלחץ לשמוע כל כך הרבה אלבומים חדשים, צריך להנות מכל דבר ולא לנסות לשמוע כמה שיותר.
אישית אני תמיד מוסיף אלבומים חדשים לאייפוד אבל לא כל שומע אותם ישר, פשוט מתי שיוצא.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יוני 08, 2011 5:25 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

^
+1

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ד' יוני 08, 2011 7:38 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אבל כמו שאמרתי, אני לא מוריד רק כדי להגיד "היי שמעתי הרבה אלבומים!!!", אני מוריד כי באמת יש לי זמן וחשק לשמוע עוד דברים. אני שומע ביום רגיל 3-5 אלבומים, ואני מבין כשאני שומע משהו טוב כי אני נותן לכל אלבום כמה שמיעות בהפרשים של כמה ימים וככה נותן לו "לשקוע" אצלי.
גיל, כמו שאמרתי, אני החלטתי להגביל את עצמי מהבחינה של לשמוע אותו אלבום ברצף כדי שיצא שאם אני אוהב אותו אני אשמע אותו יותר זמן. נגיד יש אלבום שאני אוהב, ואני אשמע אותו כל יום, אולי אפילו כמו שאמרת פעמיים ביום... אפילו אם אני ממש ממש אוהב אותו, אחרי מקסימום שבועיים ימאס לי ואני אשים אותו בצד, מה גם שבימים האלה שאני שומע אותו זה בינתיים סוג-של "תופס מקום" של אלבומים אחרים שאני יכול להקשיב להם באותו זמן. זה במקום המצב עכשיו שאם אני נופל על אלבום שאני ממש אוהב אני גם יכול חודש-חודשיים שהוא ישאר קבוע אצלי, ובימים בין לבין שאני מקשיב לו אני שומע עוד אלבומים.
עד שעשיתי את זה יצא לי לשמוע בחודש 5,6,7,8 אלבומים חדשים נגיד, כי כמו שאמרתם - אי אפשר להפציץ ולשמוע מיליון אלבומים ביום ועדיין להתרכז בהם. אבל הסיבה בידיוק שפתחתי את הנושא, היא ששמתי לב שאחרי שחילקתי את ההאזנה שלי לאלבומים על הפרשי ימים יותר גדולים, יצא לי להקשיב להרבה יותר אלבומים :)

חוץ מזה שאני מניח שגם זה קשור לעובדה שכמו שמתן אמר, החיים משתנים ולאט לאט יש פחות זמן פנוי... כבר מקצת ליפני פסח יש לי חופש מוחלט, אין יותר בצפר חוץ מלבוא לבגרויות ואני לא עובד או משהו. אני גם לא מאלה שחייבים שקט כשהם לומדים, די ההפך... כמעט כל הזמן שאני לומד אני שם מוזיקה ברקע. בשבועות האחרונים יש לי shitload של זמן לשמוע מוזיקה, וזה ברור שכשעובדים ויש עוד דברים לעשות יש פחות זמן להתרכז במוזיקה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 12:04 pm 
דרימיסט מתקדם

יש לי נטייה להתמכר לאלבומים שרק יוצאים או אלבומים שרק התחלתי לשמוע, ולהיכנס למן לולאה:
1. אני שומע רק את האלבום הספציפי, והרבה
2. אני לא שומע את האלבום בכלל/כמעט ולא חודש-חודשיים
3. לאט לאט אני חוזר לשמוע אותו, ותלוי כמה האלבום טוב, הוא נכנס לי לשגרה XD

יש אלבומים שאני שומע ברמה סבירה אחרי שלב 3 (BCSL) ויש אלבומים שאני עדיין שומע -המון- אחרי שלב 3 (SI של ג'יימס נגיד), אבל זה עדיין לא באותה מידה כמו שלב 1.

חוץ מזה אין לי כל כך הרגלי שמיעה, אני שומע מה שיוצא ובלי הגבלות וכו', אלא אם כן יש לי מבחן בדרך.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 12:05 pm 
דרימיסט מתחיל

DanielK כתב:
nirgodin כתב:
לי יש שני חוקים מרכזיים:

.

תראה, שיר כמו Close to the Edge של Yes. אני עד היום זוכר את הזעזוע שלי כששמעתי את החמש דקות הראשונות שלו. זה היה נשמע לי נוראי. אם הייתי מפסיק לשמוע אותו באמצע, בחיים לא הייתי אוהב אותו, וכשלמדתי לאהוב אותו הבנתי שזה פשוט יצירת מופת. אחרי שהתגברתי על ההלם ושמעתי עוד קצת פתאום מצאתי בו דברים מעניינים שגרמו לי לרצות לשמוע אותו שוב, וככה למדתי לאהוב אותו. ברור שאם יש שיר ארוך שממש משעמם אותי אני מעביר, אבל אני משתדל לעשות את זה כמה שפחות.

וגיל אף פעם לא קרה לך ששמעת שיר הרבה פעמים בזמן קצר ואז הפסקת לאהוב אותו או שהאהבה שלך אליו ירדה ממש? בעיני זה ממש מבאס.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 12:06 pm 
דרימיסט מתקדם

nirgodin כתב:
DanielK כתב:
nirgodin כתב:
לי יש שני חוקים מרכזיים:

.

תראה, שיר כמו Close to the Edge של Yes. אני עד היום זוכר את הזעזוע שלי כששמעתי את החמש דקות הראשונות שלו. זה היה נשמע לי נוראי. אם הייתי מפסיק לשמוע אותו באמצע, בחיים לא הייתי אוהב אותו, וכשלמדתי לאהוב אותו הבנתי שזה פשוט יצירת מופת. אחרי שהתגברתי על ההלם ושמעתי עוד קצת פתאום מצאתי בו דברים מעניינים שגרמו לי לרצות לשמוע אותו שוב, וככה למדתי לאהוב אותו. ברור שאם יש שיר ארוך שממש משעמם אותי אני מעביר, אבל אני משתדל לעשות את זה כמה שפחות.

וגיל אף פעם לא קרה לך ששמעת שיר הרבה פעמים בזמן קצר ואז הפסקת לאהוב אותו או שהאהבה שלך אליו ירדה ממש? בעיני זה ממש מבאס.

מסכים, קרה לי לא מעט פעמים שמאחורי פתיח שהשתעממתי ממנו מאוד הסתתר אחלה שיר. אני לא מצליח להיזכר כרגע במקרה כזה עם DT, אבל גם איתם זה קרה לי מתישהו, בטוח.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 3:23 pm 
דרימיסט שרוף

nirgodin כתב:
DanielK כתב:
nirgodin כתב:
לי יש שני חוקים מרכזיים:

.

קרה בטח שקרה..ואז המון זמן לא שמעתי אותו וכשחזרתי הוא נשמע לי שוב מצויין.
ככה זה, יש תקופות שבא לך משהו אחד ותקופות שאתה חושב להקשיב לאותו משהו אבל אתה פשוט לא מסוגל...
אבל סתם העניין של 15 אלבומים בחודש נשמע לי יותר מידי..באמת כמו שניר אמר אתה מפסיק לדעת לסנן בין משהו טוב ללא טוב, או בין טוב לטוב מאוד.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 4:02 pm 
דרימיסט מתחיל

אין לי מושג כמה אני שומע, אף פעם לא טרחתי לספור. מה גם שאני הרבה פעמים מקשיב לשירים כבודדים ולאו דוקא כאלבום שלם, או שאני מוריד אלבום אבל שומע רק חלק מהשירים בו, וממשיך לשמוע אותו בהזדמנות אחרת, שיכולה להגיע רק כמה חודשים אחר כך. בדברים האלה ממש אין לי חוקים או דפוסי פעולה.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 4:17 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

תאמין לי שאני יודע לסנן מה אני אוהב ומה לא ובאיזה מידה, אחרי שאתה שומע כל אלבום כמה פעמים אתה יודע אם זה בשבילך או לא. אני לא סתם מוריד, אני מוריד כשיש לי זמן פנוי לשמוע ולהתרכז באלבום :ם

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 5:50 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

למען האמת גם אני לא מצליח להאזין ל -15 אלבומים בחודש למרות שהרגלי שמיעת המוזיקה שלי יוצאים מגדר הרגיל מאחר וגם אני כמו רן - שומע 5 אלבומים ויותר ביום ממוצע , רק שכל אלבום עובר בערך 30 האזנות ויותר . אפשר לדעתי להאזין אפילו ל-100 אלבומים כל עוד האזנת לאלבום כמו שצריך , נהנית ממנו והבנת אותו עד הסוף . סה"כ להרחיב את הידע שלך במוזיקה כל עוד אתה נהנה מזה זה תמיד טוב . Life's short ;)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ה' יוני 09, 2011 8:25 pm 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

NamelessATM כתב:
תאמין לי שאני יודע לסנן מה אני אוהב ומה לא ובאיזה מידה, אחרי שאתה שומע כל אלבום כמה פעמים אתה יודע אם זה בשבילך או לא. אני לא סתם מוריד, אני מוריד כשיש לי זמן פנוי לשמוע ולהתרכז באלבום :ם

אתה לא חושב שאהבה או משיכה לאלבום זה דבר דינאמי?
כלומר, לגיטימי שאחרי 5 שמיעות אתה לא תתחבר לאלבום, אבל תחזור אליו אחרי שנה שבה שמעת דברים שהרחיבו את אופקיך... האם התוצאה בהכרח לא תהיה שונה?
פשוט יש לי המון אלבומים ש"שכבו" אצלי במחשב כמה חודשים טובים, עד שמאסתי בשאר המוזיקה שלי והחלטתי לתת להם האזנה נוספת ומה אתה יודע? הפכו לאהובים ביותר.
לא מתווכח, סתם חומר למחשבה. :cheers:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ו' יוני 10, 2011 4:05 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בטח שזה יכול לקרות, אבל זה גם תלוי עם זה איזה אלבום... בלי קשר, אני אף פעם לא מוחק אלבומים שאני מוריד. אני תמיד משאיר אותם במחשב. אבל למרות זאת יש אלבומים שאחרי כמה שמיעות אתה מבין שהם די ריקים ושעוד שמיעות לא יעזרו ויש אלבומים שאני אומר לעצמי, ואללה אולי אני פשוט don't get it yet ואני כן חוזר אליהם לפעמים. לא הרבה פעמים זה שינה לי את הדעה על אלבום בצורה קיצונית אבל נגיד לא מזמן שמעתי עוד פעם את Frances The Mute אחרי שנה שלא הקשבתי לו (כי את De-Loused אני מאוד אוהב אבל Frances חוץ מכמה קטעים פה ושם פשוט לא הצלחתי להתחבר אליו יותר מידי), ליפני כמה זמן The Wall ועוד, יש אלבומים שאני רוצה לנסות להכנס אליהם אבל מה לעשות רוב הפעמים זה לא מצליח בכוח.

ועוזרי אני לא מבין איך אתה יכול לתת לכל אלבום 30 שמיעות, מה אם אתה נופל על אלבום שאתה פשוט לא אוהב או שהוא רק "נחמד"? יש אלבומים שאחרי נגיד 10 שמיעות כבר מתחילים לעייף, בחיים לא הייתי יכול לתת לכל אלבום שאני מוריד 30 שמיעות. :o

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 18 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 60 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.