YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ו' אפריל 26, 2024 11:50 am

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 1:23 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

אתחיל בוידוי אישי.
מאז six degrees של dt הפסקתי לקנות ולשמוע את הלהקה כמו שאהבתי פעם.
כבר שנים שאני מרגיש את התופעה הזו של להקות מצויינות שאהבתי לאורך השנים נכשלות שוב ושוב בדיסקים חדשים והיאוש רחב עד כדי כך שאני מעדיף צפייה אינטנסיבית בערוץ .24
(אין כמו הגרסה המזרחית של דודו אהרון ל take the time -קח את הסיגריות של טיים-- מילים ולחן יוסי גיספן...תמלוגים מייק פורטנוי... :) )
ממש שפל המדרגה....אימפריות מוזיקליות נופלות אחת אחת.
החמישיה הפותחת שלי לאורך השנים הייתה זו :
pain of salvation (אלבום שיא מבחינתי the perfect element)
dream theater(אלבום שיא מבחינתי scenes from a memory)
vanden plas( אלבום שיא מבחינתי christ 0)
evergrey(אלבום שיא מבחינתי the inner circle)
queensryche(אלבום מופת operation mindcrime)

בשנים האחרונות הלהקות הללו מתבזבזות (שלא לומר מתבזות) אחת אחת ומאבדות מאיכותם כשכל יציאה מוזיקלית חדשה פשוט מאכזבת מקודמתה.
למה זה קורה להם ?? האם זהו תהליך טבעי ?? האם הרצון להגיע לקהלים חדשים ולהפוך יותר נגיש מוזיקלית ?? האם יש טווח זמן מצומצם לדבר הזה שנקרא השראה מוזיקלית ??? האם נזכה לעדנהמוזיקלית מחודשת לפחות עוד פעם אחת ???
בכלל נראה שהמוזיקה היום תקועה בלופ של העתקות ומחזורי רעיונות ללא שום חדשנות.
מה דעתכם???.יכול להיות שהבעיה היא בי בכלל ???
( בטוח הרי הפכתי זקן לרוקנרול וצעיר מכדי למות... ;))
אשמח לתגובות.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 5:11 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

אני לא כל כך מסכים עם הקביעה שלך. גם מאז סיקס דיגריז יש לדרים שירים מעולים. שיר הנושא של אוקטבריום אחד השירים הכי טובים שלהם ללא ספק.
ולא רק. אולי דווקא בשני האלבומים האחרונים רואים סוג של מחזור, אבל אולי באלבום הקרוב הם יותר יפתיעו.
כל אלבום חדש של דרים לדעתי זה עולם ומלואו שנפתח בפניך, וגם האלבום החדש הרגיש לי ככה. אולי בהמשך ההתלהבות יורדת אבל אין לי ספק שזה אלבום מצוין.
אולי מדרים אפשר לצפות ליותר, אבל הם לא יכולים לאכזב. או בנתיים לא אכזבו.
את שאר הלהקות שציינת אני לא שומע. קווינסרייך להקה די ישנה שבאמת יכול להיות ותם זמנם, ואברגריי לדעתי אף פעם לא עשו משהו מעניין במיוחד.
דווקא ראש נותנים בראש כל פעם מחדש. (ראש נותנים בראש :haha: ).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 5:18 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

הלהקות שציינת באמת או תקועות לגמרי וכבר לא רלוונטיות או שפשוט פנו לכיוונים אחרים, זה נכון אבל מצד שני ברוק המתקדם יש לך להקות כמו פורקיופיין ובמטאל להקות עצומות כמו מאסטודון שהיא אחת הלהקות הכי גדולות בעשור האחרון, עידן שבו ברור שלא תהיה יותר להקה בסדר גודל של מטאליקה אבל הם עדיין צועדים חזק ונכנסים לאט לאט גם למיינסטרים ולפרצוף של אמריקה עם כל הטירוף שלהם. אמרתי את זה כבר כמה פעמים, העשור הבא של הרוק המתקדם תלוי בלהקות מטאל כמו משוגע ומאסטודון וגוז'ירה והשאלה היא לאיזה כיוון הם ילכו. אם זה ישאר באותו הכיוון כמו עכשיו אז הז'אנר ימשיך לחיות. אם הם ילכו לכיוונים אחרים אז אני חושב שצפויה תקופת יובש אמיתית. בכל מקרה לקהל שצורך פרוג מטאל יש בד"כ טעם מאוד מגוון ככה שלא חסרים לו אלטרנטיבות ולהקות טובות.
הז'אנר לא יקום ויפול על גנרלים הזויים כמו אנגלונד וגילדנלאו שמצעידים את הצבא שלהם לכיוונים שהוכחו כלא מוצלחים.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ש' מאי 28, 2011 6:11 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אממ, בוא ננסה לענות... למה להקות הופכות לפחות טובות? זה קשה ליצור מוזיקה באמת טובה ומעניינת, ורוב האלבומים בעולם - מה לעשות, לא כאלה טובים ומעניינים. יש להקות שיש להן תקופה מסוימת של השראה מטורפת ורצון לכתוב אלבום אדיר ואז הם יוצרים אלבום או כמה אלבומים שמתעלים על רוב המוזיקה האחרת באותו סגנון שהם שייכים אליו, ואחרי זה קשה לשמור על הרמה הגבוהה שהן הציבו לעצמן. ואז:
1. או שהן מחליטות להפסיק ליצור מוזיקה.
2. הן מחליטות בכל זאת לנסות להמשיך ונותנות מה שיש להן ויוצרות אלבומים טובים, אפילו אם לא כמו אלבומי השיא שלהן.
3. הן ממשיכות לפעול רק בגלל שזה מכניס כסף לכיס ועושות אלבומים בלי מחשבה ואכפתיות כמה הם טובים.

האם זה תהליך טיבעי? קשה לדעת. יש להקות שעשו את האלבומים הכי טובים שלהן 10-20 שנה אחרי שהן התחילו לפעול (לדוגמה, לדעתי, פורקיופיין טרי עם FOABP) ויש להקות שאלבום השיא שלהן יצא שנה אחרי שהן קמו. מן הסתם יש גם את הקטע שלכל אחד טעם אישי אחר במוזיקה, מישהו אחד יחשוב ש-I&W הוא האלבום הכי טוב של דרים ואחר יחשוב ש-TOT הוא האלבום הכי טוב של דרים. אני חושב שה"תהליך הטיבעי" הזה שאתה מדבר עליו זה יותר זה, שרוב הלהקות/אומנים בעולם מגיעים לנקודה שאין להם יותר מה להוכיח לעצמם ולמאזינים, אז הם מתפשרים על אלבומים בינוניים שלא ממצים את היכולת שלהם, לעומת יוצרים שממשיכים עד הסוף לדחוף את עצמם ורוצים להוכיח שעוד יש להם מה לתרום למוזיקה.
הקטע של להגיע לקהלים חדשים משתלב יחד עם זה - ברגע שאתה מתפשר על המוזיקה שלך פחות אכפת לך מאיכות ויותר מכמה אנשים יקשיבו לך. אני בספק אם חברי דרים חשבו ש-A Rite of Passage זה שיר ראוי להכנס לאלבום ואם הם היו כותבים אותו בתקופה של 6DOIT למשל אני שם כסף שהוא לא היה נכנס לאלבום. אבל עכשיו הם רוצים עוד קהל ואני בטוח שזה משפיע על הכנסת שירים קליטים כאלה כמו Wither, AROP וכו'.
האם נזכה מלהקות העבר האלה לעוד מאסטרפיס... קשה לי להאמין. אבל אלבומים טובים עם כמה סינגלים פחות טובים, אני כן חושב שאפשר לצפות. אני די בטוח שהאלבום הקרוב של דרים יהיו שילוב של שירים טובים ואולי אפילו כמה מעולים עם שיר-שניים eh~, כמו שהתרגלנו באלבומים האחרונים. עוד משהו שאני רוצה לומר - לכל סגנון, יש את תקופת השיא שלו ואחרי זה תקופה שבה בעיקר מה שיוצא זה חיקויים לאלבומי השיא שיצאו לסגנון כמה שנים קודם. אני חושב שלא כדאי לך או לאף אחד להתרכז כרגע רק בפרוג רוק/מטאל כי מה לעשות, חוץ מהברקה פעם ב-................, כבר לא יוצאות להקות חדשות שבאמת מחדשות משהו בסגנון.
להגיד שהמוזיקה היום תקועה בלופ של מחזורי רעיונות ובלי חדשנות נראה לי שבכל שנה שהיית נמצא בה (בלי לדעת מה יצא בעתיד) יכולת להגיד את זה. אם קצת מסתכלים הצידה לסגנונות אחרים ומוזיקה אחרת שמתפתחת כרגע (לא יודע להגיד סגנון ספציפי, סתם בכללי אני אומר) אני בטוח שכל אחד יכול למצוא משהו לשמוע. הרי בעוד 20 שנה בטוח יהיו אלבומים מ-2011 שיחשבו יצירות מופת, נכון? : )

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 11:21 am 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

DanielK כתב:
אני לא כל כך מסכים עם הקביעה שלך. גם מאז סיקס דיגריז יש לדרים שירים מעולים. שיר הנושא של אוקטבריום אחד השירים הכי טובים שלהם ללא ספק.
ולא רק. אולי דווקא בשני האלבומים האחרונים רואים סוג של מחזור, אבל אולי באלבום הקרוב הם יותר יפתיעו.
כל אלבום חדש של דרים לדעתי זה עולם ומלואו שנפתח בפניך, וגם האלבום החדש הרגיש לי ככה. אולי בהמשך ההתלהבות יורדת אבל אין לי ספק שזה אלבום מצוין.
אולי מדרים אפשר לצפות ליותר, אבל הם לא יכולים לאכזב. או בנתיים לא אכזבו.
את שאר הלהקות שציינת אני לא שומע. קווינסרייך להקה די ישנה שבאמת יכול להיות ותם זמנם, ואברגריי לדעתי אף פעם לא עשו משהו מעניין במיוחד.
דווקא ראש נותנים בראש כל פעם מחדש. (ראש נותנים בראש :haha: ).

חחח לפני שקראתי את התגובה שלך, רציתי להביא את ראש כדוגמא....אתה בטח שלא יכול להשוות את Moving Pictures ל snakes and arrows וזה משהו שמעציב אותי.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 12:17 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

You're a sad panda.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 2:38 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

Dreamthat כתב:
חחח לפני שקראתי את התגובה שלך, רציתי להביא את ראש כדוגמא....אתה בטח שלא יכול להשוות את Moving Pictures ל snakes and arrows וזה משהו שמעציב אותי.

נכון, אי אפשר להשוות. אבל אני לא יכול להגיד שאני לא נהנה גם מדברים חדשים שלהם.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' מאי 29, 2011 4:18 pm 
שגריר הפרוגרסיב
סמל אישי של המשתמש

progmental כתב:
אתחיל בוידוי אישי.
מאז six degrees של dt הפסקתי לקנות ולשמוע את הלהקה כמו שאהבתי פעם.
כבר שנים שאני מרגיש את התופעה הזו של להקות מצויינות שאהבתי לאורך השנים נכשלות שוב ושוב בדיסקים חדשים והיאוש רחב עד כדי כך שאני מעדיף צפייה אינטנסיבית בערוץ .24
(אין כמו הגרסה המזרחית של דודו אהרון ל take the time -קח את הסיגריות של טיים-- מילים ולחן יוסי גיספן...תמלוגים מייק פורטנוי... :) )
ממש שפל המדרגה....אימפריות מוזיקליות נופלות אחת אחת.
החמישיה הפותחת שלי לאורך השנים הייתה זו :
pain of salvation (אלבום שיא מבחינתי the perfect element)
dream theater(אלבום שיא מבחינתי scenes from a memory)
vanden plas( אלבום שיא מבחינתי christ 0)
evergrey(אלבום שיא מבחינתי the inner circle)
queensryche(אלבום מופת operation mindcrime)

מבין הלהקות בחמישייה הפותחת שלך הלהקה הכי מאכזבת שנפלה היא פיין אוף סלביישן, ההבטחה הגדולה של הפרוג מטאל שפשוט מידרדרת מדחי לדחי ודיברנו על זה מספיק בדיון שלהם. לא האמנתי כשהייתי בהופעה שלהם לפני חצי שנה והם היו החימום של אפוקליפטיקה, במקום שזה יהיה ההיפך. איך נפלו גיבורים?

ונדן פלאס סולידיים, האלבום האחרון לא מדהים אבל הם תמיד היו ונשארו הדרים ת'יאטר הגרמניים וממשיכים לחיות בכבוד מהמוסיקה ומפרויקטים אחרים.
קווינסרייך כבר הרבה שנים לא רלוונטיים, ה- OPERATION MINDCRIME 2 היה פשוט גרוע ומביך. לגבי Evergrey, מאד אהבתי את 3 האלבומים הראשונים שלהם אבל אז הגיע האלבום הממוסחר והפופי , ומשם הלהקה בכלל לא מזכירה להקה שכתבה אלבום נפלא כמו In Search of Truth.

בכל מקרה, יש כל כך הרבה להקות חדשות וגם להקות פחות חדשות שעדיין מוציאות אלבומים מצוינים וגם תמיד תוכל להתרפק על אלבומי העבר של הלהקות האלה שאתה אוהב.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 79 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.