YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ה' מרץ 28, 2024 9:42 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 61 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: [דיון] The Best of Times
הודעהפורסם: ה' יולי 16, 2009 1:35 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אבל אין שם את הסולו...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 19, 2009 4:39 pm 
דרימיסט מתקדם

המילים של השיר הזה פשוט מעצבנות אותי, מוריד לי לגמרי מההנאה מלשמוע אותו...
הכתיבה פשוטה, סתמית, נטולת תחכום במאת האחוזים.

מבאס אותי שדרים הוציאו שיר בכזאת רמה מילולית... גורע לי לגמרי מהנגינה היפה שיש בו.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 19, 2009 4:46 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שזה נאמר פה אבל אני אגיד את זה שוב...
השיר נכתב על מותו של אביו של פורטנוי (כמו שכולנו יודעים)... איזה תחכום אתה רוצה שיהיה בליריקה?
זה שיר שנכתב Straight Forward! זה מה שקרה, לא צריך פה שום תחכום מילולי!
אותו כנ"ל לכל שאר השירים באלבום!

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 19, 2009 6:32 pm 
דרימיסטית-על
סמל אישי של המשתמש

זה לא נכון, גם שיר שהוא straight forward יכול להיות כתוב באופן יפה, לירי יותר, ולא להיות מלא במשפטים סתמיים כמו: my heart is bleeding bad, but I'll be o.k.
המילים נשמעות באמת כאילו הם לקחו נושא וחיפשו מילים שאפשר להלביש על המנגינה בנושא הזה. שזה אגב מה שקרה באמת...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 19, 2009 6:38 pm 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

אבל זה לא נועד להיות ככה.

וזה לא "הם", זה "הוא". ולדעתי לא היה פה ממש מה "לחפש כדי להלביש". כתבו שיר שיצא ככה, ואז מה לעשות, הבנאדם אוטוטו נפטר ופורטנוי כפורטנוי מחפש דרך להנציח את מה שקורה לו בחיים ולכן כתב על זה ליריקה [מהלב], ללא התחכמויות; ליריקה שפשוטה כמשמעה מדברת על הזמנים הטובים שהיו לו עם אבא שלו, זה מה שהליריקה באה לשמר, ואני חושב שאין משפט אמיתי יותר בקונטקסט הזה מאשר My heart is bleeding bad, but I'll be OK. מה ש"עושה את זה" כאן, זו הכנות של הליריקה. זה אחד המאפיינים הליריים, זה הכי אמיתי וישיר שיש.
אני שמח מאוד שפורטנוי כתב ככה, כי למרות שהליריקה בעצם נכתבה עבורו ועבור אבא שלו, ולא "עבורנו" אלא באופן עקיף כחלק מהאלבום (כי ככה הוא חולק ומנציח), זו ליריקה מרגשת שמולבשת באופן הטוב ביותר לדעתי על המנגינה המתאימה ביותר שיש לזה. אני חושב שהם עשו פה משהו יפה מאוד. :)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 19, 2009 7:18 pm 
דרימיסט מתקדם

פשוט תבליגו את הנושא של הליריקס פעם אחת, מספיק העובדה שהשיר נכתב לקראת סיום האלבום (כי לפי מה שהבנתי אבא שלו נפטר בערך באותו זמן), כדי להבין שהוא עוד היה בהלם וסביר להניח בדכאון מהמקרה, ככה שהליריקה לשיר לא מספקת חלק מהקהל. תגידו תודה שזה רק שיר אחד ועוד על נושא כל כך רגיש, ושהלהקה לא כותבת דברים כאלה באופן סטנדרטי על כל נושא שהם יכולים למצוא כמו הרבה להקות אחרות.

שיר מעולה, וגם אם מדובר בליריקה חלשה יחסית, לא צריך לסקול את פורטנוי על פעם אחת שהוא ניסה לכתוב ליריקה מרגשת/פשוטה, אחרי שהרבה ממה שהוא כותב נשמע כמו השירים על אלכוהוליסטים אנונימיים. אז נכון, זה לא ואף פעם לא יהיה כמו ACOS/TSCO/LTL או שירים דומים אחרים, אבל אני שמח מאוד שהטראק הזה נמצא באלבום ובהיסטוריה של דרים באופן כללי (כמה שאפשר להיות שמח כששוקלים את הנסיבות שבגללן הוא נכתב).

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 19, 2009 11:14 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

YtseJam כתב:
אבל זה לא נועד להיות ככה.

וזה לא "הם", זה "הוא". ולדעתי לא היה פה ממש מה "לחפש כדי להלביש". כתבו שיר שיצא ככה, ואז מה לעשות, הבנאדם אוטוטו נפטר ופורטנוי כפורטנוי מחפש דרך להנציח את מה שקורה לו בחיים ולכן כתב על זה ליריקה [מהלב], ללא התחכמויות; ליריקה שפשוטה כמשמעה מדברת על הזמנים הטובים שהיו לו עם אבא שלו, זה מה שהליריקה באה לשמר, ואני חושב שאין משפט אמיתי יותר בקונטקסט הזה מאשר My heart is bleeding bad, but I'll be OK. מה ש"עושה את זה" כאן, זו הכנות של הליריקה. זה אחד המאפיינים הליריים, זה הכי אמיתי וישיר שיש.
אני שמח מאוד שפורטנוי כתב ככה, כי למרות שהליריקה בעצם נכתבה עבורו ועבור אבא שלו, ולא "עבורנו" אלא באופן עקיף כחלק מהאלבום (כי ככה הוא חולק ומנציח), זו ליריקה מרגשת שמולבשת באופן הטוב ביותר לדעתי על המנגינה המתאימה ביותר שיש לזה. אני חושב שהם עשו פה משהו יפה מאוד. :)

:yes:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' יולי 20, 2009 9:03 am 
דרימיסט מתקדם

חבר'ה, לפעמים האהבה והרצון תמיד לפרגן פוגעים ביכולת שלכם להעריך מוזיקה.
אני די בטוח שאם הייתם שומעים בדיוק את אותו השיר, אבל הוא לא היה של דרים - לא הייתם מתלהבים ממנו.

שוב, חשוב לציין שאני מדבר רק על הליריקה כאן, ולא על המוזיקה.. ומה אני אגיד לכם, זה ענין של דעות, אולי לכם לא אכפת ממש מהאיכות של הליריקה בשירים, אתם מתרצים (או מסבירם, תלוי מי מסתכל על זה) את הרמה הגרועה של המילים בשיר בזה שאבא שלו נפטר במהלך ההוצאה, מישהו מעלי אמר שאני צריך "להגיד תודה" שהם הוציאו את זה ככה... וואלה לא, אני לא אגיד תודה.

בפורום שמביעים בו דיעות, אני בהחלט אגיד שאני חושב שהשיר הוא הוא מתחת לרמתם של דרים, ושמאד התאכזבתי מהכתיבה בו.
לא מענינות אותי הנסיבות לכך. הראשון שהגיב לי רשם שזה שיר שבא להיות ישיר אז איך אני מצפה לתחכום במילים: יש לי שאלה באמת לא מתנשאת או מתחכמת, אני יודע שזה יכול להיות ככה - אבל אני שואל באמת מתוך בורות ולא בכוונה רעה - בן כמה אתה?
ב-ר-ו-ר ששיר על נושא פשוט יכול להיות מתחוכם מילולית, ומכל שיר של דרים, אמנם אני לא מצפה שוב פעם ל Under a Glass Moon, אבל אני מצפה לכתיבה, לפחות ברמה מינימילית... בחייאת, שום תירוץ לא יתרץ לי פזמון (או מעבר, איך שלא תסתכלו על זה-זה לא חשוב) כזה:
"I'll always remember, those were the best of times
I'll Cherish them forever - The best of times!"

או שורה בשיר שנשמעת לי כאילו היא שרה בצורה מאולצת (כמובן שלא נכתבה בצורה מאולצת או ללא כוונה, אלא פשוט ברמה נמוכה ולא נשמעת טוב) "but most of all, thank you for, my life".
ואפשר להמשיך לעבור ככה על השיר כעט שורה אחרי שורה.. אלו ה-2 הראשונות שקפצו לי לראש וכנראה הכי מעצבנות אותי..

לדעתי זה פשוט מעליב.
ואני לא מצפה שתשכנעו או שתסכימו איתי. אני בספק אם מה שתרשמו ישכנע אותי גם... זאת פשוט הדיעה שלי.

Schwimmer כתב:
פשוט תבליגו את הנושא של הליריקס פעם אחת,

אה, ואת זה עשיתי ב The Count of Tuscany, שהוא דוגמא מצוינת מבחינתי לשיר שהליריקה בו די חלשה,אבל מספיקה כדי לא להיות גרועה, השיר הזה לפחות מענין איכשהו...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' יולי 20, 2009 9:21 am 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

Dr. MaNiAk כתב:
לדעתי זה פשוט מעליב.

זה אולי הדבר היחיד שלא הסכמתי איתך. זה לא שיש פה זלזול באינטליגנציה, יש פה פשוט בחירה של שיטת כתיבה. לא טובה גם לטעמי, אבל זו שיטה.
ואני חושב שאמרת במדוייק - לפעמים ההערצה שלנו לדרים מעוורת אותנו.
אני מצטער חברים, בעיני TBOT זה לא סטרייט פרוורד, זה פשוט חסר-השראה. TGD זה אולי השיר היחיד בשבילי שהוא ממש לא מחפש חריזות מתוחכמות או מטאפורות מעורפלות, ועדיין להישאר חזק והמסר בו עובר.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' יולי 20, 2009 9:41 am 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

לפעמים בא לי לפתוח אשכול "שיפוצי ליריקה". :)
ממש מעניין אותי לראות מה כל-כך נוראי בליריקה שאנחנו מקבלים ומה לדעת כל המקטרגים יש לשנות ואיך.

עוד לא הצלחתי להבין מאיזה מקום אנשים מגיעים עם טענות ה"ליריקה מעליבה".
אני שומע דעות שונות - שזה נפלא לשמוע - אבל אף אחת מהן לא מסבירה מה "מעליב" בה, מה הופך אותה לבעלת "רמה נמוכה". אני חייב גם לציין שאני מוצא את זה למגוחך שאנשים "נעלבים" מלכתחילה מהליריקה, ממש כאילו מישהו בא לפגוע להם באינטלקט.

אכן ברור למשל, ששיר בעל נושא פשוט יכול להיות מוגש עם ליריקה מתוחכמת. השאלה היא - למה? למה דברים צריכים להיות מתוחכמים? תיחכום הוא לא מענה אוטמטי ל"טוב יותר". למה ליריקה חייבת להיות מטאפורית? הצריך כל הזמן "לשבור את הראש"? מה מגוחך ומעליב בליריקה שבאה לספר את סיפור הנושא בצורה פשוטה ולא מתחכמת?

אני באופן אישי מעריך הרבה יותר ליריקה שבאמת מספרת משהו על החיים של אדם, על חוויה, שמעבירה מסר, שבאמת מאפשרת לי לפרש אותה.
זו ליריקה שבאמת מרגשת, זו ליריקה שכיף לקרוא, זו ליריקה שאפשר להתחבר אליה. ולדרים יש המון דוגמאות לשירים כאלו. TBoT הוא דוגמה מעולה לשיר שלמרות שהוא מדבר על פורטנוי ועל אבא של פורטנוי, הוא גם מאפשר לך ברמה הרגשית לקחת את האירועים שהוא מתאר ולהלביש את אלו מהחיים שלך, על אדם קרוב מהחיים שלך שנפטר. למשל. ואני חושב שזה מה שהופך את הליריקה הפשוטה והממוקדת הזו, למרגשת ולהיפך הגמור ממעליבה. גם את הפשוט אפשר לקחת בצורה אבסטרקטית יותר.

ולד"ר מניאק (כינוי גרוע בנאדם :P), אף אחד לא תוקף או מנסה לשכנע אותך. אתה יותר ממוזמן להישאר עם הדעות שלך... דעה זו דעה וזה לגיטימי. אין צורך לציין את זה.

אני גם מסכים שעיוורון דרים יכול להשפיע. בו-בזמן אני חושב שאנשים מנסים בכוח כביכול להוציא את עצמם מהרשימה באופן מאולץ משהו... :roll:
אנשים לא אובייקטיבים לשני הצדדים.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' יולי 20, 2009 9:52 am 
דרימיסט מתקדם

YtseJam כתב:
לפעמים בא לי לפתוח אשכול "שיפוצי ליריקה". :)
עוד לא הצלחתי להבין מאיזה מקום אנשים מגיעים עם טענות ה"ליריקה מעליבה".
אני שומע דעות שונות - שזה נפלא לשמוע - אבל אף אחת מהן לא מסבירה מה "מעליב" בה, מה הופך אותה לבעלת "רמה נמוכה". אני חייב גם לציין שאני מוצא את זה למגוחך שאנשים "נעלבים" מלכתחילה מהליריקה, ממש כאילו מישהו בא לפגוע להם באינטלקט.
אני באופן אישי מעריך הרבה יותר ליריקה שבאמת מספרת משהו על החיים של אדם, על חוויה, שמעבירה מסר, שבאמת מאפשרת לי לפרש אותה.

ולד"ר מניאק (כינוי גרוע בנאדם :P), אף אחד לא תוקף או מנסה לשכנע אותך. אתה יותר ממוזמן להישאר עם הדעות שלך... דעה זו דעה וזה לגיטימי. אין צורך לציין את זה.

אני גם מסכים שעיוורון דרים יכול להשפיע. בו-בזמן אני חושב שאנשים מנסים בכוח כביכול להוציא את עצמם מהרשימה באופן מאולץ משהו... :roll:
אנשים לא אובייקטיבים לשני הצדדים.

מה שמעליב כאן, הוא שהקהל של דרים התרגל לשמוע משהו מסוים מהלהקה הזאת, מבחינתי דרים באים בד בבד עם תחכום מילולי.
לשמוע שורות כמו אלו שכבר ציינתי בהודעה הקודמת שלי, מעליבות אותי (המילה מעליב היא מילה חזקה, יכול להיות גם מאד שאנחנו לא מסבירים את עצמנו טוב ולכן אתה מקבל אותה בצורה קשה ממה שמתכוונים אליה). זה פשוט מבאס אותי לשמוע שירים עם מילים כאלה, מלהקה שהתרגלתי אליה לאיכות כלכך גבוהה.
בסופו של דבר, אני נעלב, כי אני אוהב וכי אני מצפה.

הכינוי שלי הוא מכיתה ט', היום אני בן 23, אז אני יכול להסכים איתך אבל יש מאחוריו סיפור, ובכיף, לא חשבתי שתוקפים אותי.. P:

ותאמין לי, אין כאן שום מקרה של נסיון לצאת משום רשימה... אני הכי הייתי רוצה בעולם לקבל את האלבום ולהתענג על כל שניה שבו... אני לא רוצה לצאת משום רשימה, ואני מאמין שיש סיבה שב-3 שנים האחרונות, באמת שלא שמעתי שום דבר חוץ מדרים. אני עיוור כמו כולם, אני סך הכל קצת פחות עיוור מאחרים, אולי קצת יותר תובעני. אני לא מסכים איתך שכל מי שלא אוהב דבר מסוים בשיר, או אפילו שיר מסוים הוא לא אובייקטיבי...

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' יולי 20, 2009 9:56 am 
The Count of DT-IL
סמל אישי של המשתמש

אציין שהליריקה של דרים מעולם לא הייתה "באותה הרמה" עם המוזיקה. זה כבר לדעתי איזושהי מחשבה שמנסה בכוח להשוות את הליריקה למוזיקה... כאילו זה באמת בא יד ביד או משהו...
הליריקה שלהם... "מתנדנדת". :peace:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ב' יולי 20, 2009 4:20 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

עידן אומר את כל מה שאני חושב בצורה יותר טובה :haha:

Dr. MaNiAk כתב:
בן כמה אתה?

17... :whistle:

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' יולי 21, 2009 5:21 am 
דרימיסטית-על
סמל אישי של המשתמש

YtseJam כתב:
אכן ברור למשל, ששיר בעל נושא פשוט יכול להיות מוגש עם ליריקה מתוחכמת. השאלה היא - למה? למה דברים צריכים להיות מתוחכמים? תיחכום הוא לא מענה אוטמטי ל"טוב יותר". למה ליריקה חייבת להיות מטאפורית? הצריך כל הזמן "לשבור את הראש"? מה מגוחך ומעליב בליריקה שבאה לספר את סיפור הנושא בצורה פשוטה ולא מתחכמת?

לא חושבת ששיר חייב להיות בעל משמעויות נסתרות ומטאפורות כדי להיות טוב.
אני אישית התכוונתי לכך שהכתיבה היא מאוד 'פשוטה' מבחינת רמת השפה. זה הכל.
לא, הוא לא חייב לנו שום דבר... אבל אם כבר מבקרים אז מבקרים :)

לגבי מה שדר' מניאק ציין בנוגע למשפט but most of all thank you for my life -
מסכימה לגמרי. המשפט הוא יפה, המשמעות שלו יפה, אבל ההתאמה למוסיקה גורמת לו להישמע מאולץ. מה שמחזיר אותי לטענה הראשונית שלי, ההתאמה של הליריקס למוסיקה לאורך כל השיר - מאולצת.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' יולי 21, 2009 8:20 am 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אני מסכים עם מה שעידן אומר .
גם אני הייתי רוצה לשמוע ליריקה קצת יותר מתוחכת שהיא לא הולכת Straight Forward .
יש לדוגמא שירים כמו Another Day או Surrounded ( יש די הרבה שירים לא מובנים ב I & W) , ותמיד חיפשתי את המשמעות שלהם , עד שהגעתי לFAQ או שהתוודעתי אליהם כאן .
לפעמים עדיף להציג את הרגש כמו שהוא בלי רמיזות , ובאלבום האחרון זה נעשה בצורה ברורה .
יש פעמים באמת שהמילים לא קולעות בדיוק למלודיה או לאותו רגש מוזיקאלי , אבל אני סה"כ מסתדר עם זה .

גם יש עניין קצת של עיוורון -דרים שגורם לך לשפוט את השירים ואת המבנה שלהם לצד החיובי . NO Doubt About It

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ג' יולי 21, 2009 12:01 pm 
דרימיסט מתקדם

Mari כתב:
ההתאמה של הליריקס למוסיקה לאורך כל השיר - מאולצת.

מבחינתי, סיכמת את הכל במשפט אחד ופשוט.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ש' יולי 25, 2009 11:32 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

משום מה אני חייב להסכים עם מה שאמרו פה מקודם:
התחלה טובה יש לשיר הזה רק לאחריו לא ברור כל כך לאן אנחנו הולכים, הקטע האמצעי פופי וקיצ'י ברמה שלא מתאימה לדרים , וברור שאנחנו לא מצפים את זה מהם , וכן הליריקה מזעזעת ברמות שלא תתואר , אנחנו לא רגילים למילים כאלה פשוטות מדרים , קצת תחכום בשיר לא היה מזיק , הסוף נחמד +

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: א' יולי 26, 2009 1:08 am 
דרימיסט שרוף
סמל אישי של המשתמש

לדעתי מהדקה השביעית ועד הסוף השיר הזה פשוט זהב. גם ההתחלה בסדר, אבל הקטע השמח הזה שמתחיל בדקה השלישית פשוט לא עושה לי את זה.
גם לדעתי הליריקה לא משהו, אבל זה לא יגרום לי להפסיק לשמוע שיר.

The secret orchard
And your voice is vast and achromatic
But still so precious

תמונה

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ו' פברואר 04, 2011 7:21 pm 
דרימיסט מתקדם
סמל אישי של המשתמש

מצטער על ההקפצה, אבל מישהו עוד שם לב לדמיון? 1:24

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הודעהפורסם: ו' פברואר 04, 2011 8:05 pm 
דרימיסט מתקדם

אותו מהלך אקורדים :) אבל אם תהיה תביעה, מלחין הסאונדטראק לא יזכה ככל הנראה :)

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 61 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 67 אורחים

אתה יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.