YtseJammers Israel

מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל
עכשיו ה' מרץ 28, 2024 7:45 pm

כל הזמנים הם UTC

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: פופ! let's go mainstream!
הודעהפורסם: ו' נובמבר 23, 2012 3:12 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בפורום כביכול פרוג (למרות שכבר לא נראה לי אפשר לקרוא לו ככה) אני מניח שמוזיקת פופ זה גם תחת "מוזיקה קצת אחרת" <:
זה המקום להניח לרגע בצד את האוונט-גארד-אקספרמינטל-בלאק-ג'ז-אלקטרו-מטאל ולתת המלצות ולדבר על..פופ!
indie pop, dream pop, psychedelic pop, art pop וכל מה שעולה לכם בראש שמתאים, אחרי הכל הרבה דברים יכולים להכנס תחת "פופ".

ניחוש טוב, מתחילים עם ביורק:

זמרת ויוצרת מדהימה, ששני האלבומים שלה Vespertine ו-Homogenic הם בין האלבומים האהובים עלי. לא רק בז'אנר הזה, אלא מכל האלבומים ששמעתי. באה מאיסלנד (חברינו סיגור-רוס מוסרים שלום), ומציגה צד במוזיקת האלקטרונית ובמוזיקת הפופ שלא משתווה לה (לדעתי). אפשר לחפור עליה עמודים שלמים, אבל אני חושב שבמקרה הזה המוזיקה יכולה לדבר בעד עצמה.

- The Flaming Lips

להקת פופ פסיכדלית שפועלת עוד מאז שנות ה-80, עד עכשיו שמעתי רק שני אלבומים שלהם (יושימי ו-The Soft Bulletin) ושניהם מומלצים מאוד, מוזיקה שגורמת לי פשוט להרגיש טוב.

- Beach House:

להקת דרים פופ שאני חופר עליה קצת בזמן האחרון, הוציאה 4 אלבומים עד עכשיו והאלבום שיצא להם השנה (Bloom) הוא דרך מצוינת להתחיל לשמוע אותם לדעתי, שירי פופ קליטים ומדהימים אחד אחרי השני. גם Teen Dream שיצא ב-2010 זכה להרבה ביקורות חיוביות, והקול המיוחד של הזמרת שלהם ממכר. גרסת לייב לאחד השירים האהובים עלי שלהם, מומלץ בחום ללחוץ play:

נסיים את הפוסט בזה לבינתיים, אפשר לשבת ולחפור הרבה שהרי יש כל כך הרבה להקות ואומנים שונים בפופ עוד משנות ה-60 ועד עכשיו, חוץ מזה שיש לי חורים ובורות בהשכלה בכל מה שנוגע להרבה אלבומי פופ חשובים. אז עכשיו תורכם, go.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: פופ! let's go mainstream!
הודעהפורסם: ו' נובמבר 23, 2012 4:11 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ציטוט:
זה המקום להניח לרגע בצד את האוונט-גארד-אקספרמינטל-בלאק-ג'ז-אלקטרו-מטאל

חחחחחח גאון.
המלצות מעולות!!
יאללה גם אני אתן קצת המלצות :)

Autumn's Grey Solace

אחת מלהקות הדרים פופ הכי מדהימות שגיליתי לאחרונה! מאוד ממליץ למי שאוהב את Slowdive!

Wild Nothing

פרויקט סולו של בחור בשם Jack Tatum. האלבום החדש שהוא הוציא, Nocturne הוא פשוט אחד האלבומים שהפכו את השנה הזו למדהימה, לא מצליח לדמיין את השנה הזו בלעדיו.
זה מעין שילוב של .the radio dept ו new order אבל עדיין מאוד מיוחד, ייחודי ועשיר.

ואם כבר הזכרתי אותם... אז כמובן
.The Radio Dept

באמת אחד הדברים הכי טובים ששמעתי בדרים פופ!
כל פעם שאני מקשיב לאלבום הזה יש לי צמרמורות מטורפות. ממש מומלץ!!

Starred

צמד דרים פופ מברוקלין שממש מזכיר לי את מה שמאזי סטאר עשו.
גם אחת התגליות הכי טובות שלי השנה :)

בעיקרון השם שלהם הוא ∆, אבל אומרים Alt-J (קיצור במקלדת לכתיבת משולש. רק במקינטוש נראה לי... :))
שיר שהם כתבו בהשראת הסרט האגדי leon: the professional וללא ספק השיר האהוב עליי באלבום:

הרכב אינדי-פופ / ארט-פופ חדש מאנגליה שהוציאו השנה את אלבומם הראשון והמעולה An Awsome Wave.
באמת שהאלבום הזה הוא אחד האלבומים הכי כיפיים ששמעתי השנה. מאוד מומלץ!

Arcade Fire

טוב אין מי שלא מכיר את Arcade Fire אז לא נראה לי שצריך לפרט חח
בכל מקרה, אם מישהו עדיין לא שמע (למרות שאני לא מאמין ;) )... לשמוע... ועכשיו!! :D

of Montreal

בין הלהקות האהובות עליי אי פעם!!
הרכב אינדי פופ פסיכדלי שלא נראה לי שיש מישהו שלא מכיר.
הם היו כאן שנה שעברה ואני כלכך שונא את עצמי על זה שלא הלכתי :x
בקיצור, מאאאאווווודדדדדד מומלץ!! Hissing Fauna, Are You the Destroyer? בין האלבומים הכי טובים שנעשו אי פעם בפופ ובכללי אחד האלבומים אהובים עליי!

Why?

הרכב מדהים שמשלב אינדי פופ עם אבסטרקט היפ הופ (בשיר ששמתי אין היפ הופ, בכלל באלבום Alopecia כמעט ואין היפ הופ).
הם מגיעים לארץ עוד שבועיים, אני שם! :)
ממש ממליץ על האלבום Alopecia, שהוא בין אלבומי האינדי פופ הכי טובים אי פעם לפי דעתי!

Susanne Sundfor
מתוך האלבום החדש והמעולה שלה:

יוצרת ארט פופ מנורווגיה עם השפעות ברורות של ביורק ועם זאת עושה מוזיקה מאוד מקורית! הרבה אלקטרוניקה והרבה סאונדים וזה מעולה.
אה והקול האדיר שלה זה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו.

ולסיום:
iamamiwhoami

זמרת ויוצרת שבדית בשם Jonna Lee שעושה ארט פופ / אלקטרופופ ומשלבת גם דרים פופ, סינת' פופ וצ'ילווייב ועושה את זה מדהים!
kin פשוט אלבום אדיר!!!

ויש עוד כלכך הרבה דברים שאני רוצה להמליץ עליהם אבל אי אפשר... כי הפוסט הזה צבר כבר מימדים ענקיים!
בכל מקרה, המשך יבוא! :)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 9:24 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

אחלה פוסט!
את האלבומים של iamamiwhoami (השם הכי מעצבן בעולם), arcade fire ו-wild nothing שמעתי.
את של -הכנס שם מעצבן- לא כל כך אהבתי אם לומר את האמת, לא מצאתי שם משהו מיוחד יותר מידי. אני זוכר שהיה על זה הייפ לתקופה קצרה ואז הורדתי את האלבום אבל לא הרשים אותי, soz.
wild nothing אחלה אלבום אבל קצת samey, לא מהטופ של השנה לדעתי אבל אלבום חמוד וכיף :)
ובנוגע לארקייד פייר, שמעתי את Funeral המצוין ואת האלבום ששמת פה The Suburbs, שאותו פחות אהבתי בעיקר בגלל האורך x:
הוא נפתח מעולה עם 3 השירים הראשונים אבל אני מרגיש ש-16 שירים זה יותר מידי, ובאופן כללי גם בלי קשר לאורך אני מוצא אותו פחות טוב (אבל עדיין טוב!) מפיונרל.

השיר של Autumn's Grey Solace ששמת (עוד מהנושא של מה שומעים עכשיו) מדהים ואני צריך למצוא הזדמנות לשמוע את כל האלבום!
of montreal נשמעים מאוד מעניינים והם ב-wish list שלי כבר כמה זמן, גם אותם אני רוצה לשמוע.
why? גם נשמעים טובים, אחלה המלצה!

הזמרת הנורווגית ו-alt j פחות אהבתי, אבל אולי יום אחד... ראיתי שפנטנו אהב את האלבום של alt j ושמעתי כמה שירים שלהם ביוטיוב אבל יש משהו בסאונד שלהם שנשמע לי צ'יזי בקטע לא טוב, לא יודע להסביר מה.

אם כבר פופ, עכשיו אני נותן עוד שמיעה ל-Merriweather post pavillion (כתבתי את זה נכון? :?: ) של animal collective שיש לי אותו במחשב עוד מאז שיצא ב-2009 והיסטורית לא התרשמתי מימנו, אבל הפעם האחרונה שנתתי לו צ'אנס נוסף היה ליפני לפחות שנה וואללה עכשיו אני באמצע האלבום ואני מאוד אוהב את זה! הבנתי שיש להם עוד אלבומים מומלצים, להקה מאוד מעניינת עם סאונד מיוחד ונראה לי ששווה לחקור אותם :)
במקרה ושמעת את האלבום, היית ממליץ להתקדם מפה ל-Person Pitch או קודם לשמוע עוד אלבומים שלהם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 24, 2012 9:55 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

חחח מצחיק הדעות שלנו הפוכות לגמרי!!
אני מת על iamamiwhoami ואני גם חושב שזה אחד השמות הכי אדירים שיש!!!
ו wild nothing זה אחד הדברים הכי טובים ששמעתי השנה, בכלל אלבום האינדי הכי טוב של השנה לפי דעתי. חרשתי עליו כמו מטורף כבר!
ואת the suburbs של ארקייד פייר אני יותר אוהב מפיונרל למרות ששניהם אדירים כמעט באותה רמה! וזה שהוא כלכך ארוך ועמוס זה אחד הדברים שהופכים אותו ליצירת מופת לפי דעתי.
האלבום של autumn's grey solace באמת הדהים אותי ברמות שאי אפשר לתאר בכלל (ובגלל זה אני הולך לתת לו עכשיו חמש ב RYM :)). נראה לי שגם אתה תמות עליו.
והשיר הזה (שהוא שיר הנושא באלבום), הוא פשוט בין השירים הכי יפים ששמעתי אי פעם. ולמרות שכבר אמרתי, עוזרי תמסור תודה ענקית לשירה!! :)
of montreal הם להקת הפופ פסיכדלי האהובה עליי (יותר מאנימל קולקטיב אפילו :wow: )... אני פשוט חולה על כל מה שהם עשו. להקה מושלמת.
ו why? פשוט גאונים. אני הולך להופעה שלהם עוד שבועיים ואני ממש מתרגש כבר מעכשיו!! כלכך מחכה לזה!
הסאונד של alt-j באמת צ'יזי, אבל צ'יזי בקטע טוב!! לפי דעתי להקה ממש מיוחדת. פנטנו גם אמר שבהתחלה הוא ממש לא אהב אותם ואחר כך נפל לו האסימון. לא יודע איך, על השמיעה הראשונה שנתתי לאלבום הזה נדלקתי!
ו susanne sundfor מדהימה אם אתה שואל אותי.
ואגב, ממש מעניין אותי מה אתה חושב על radio dept. ועל starred :) חח תאמת שזה יצא מצחיק שלא הגבת עליהם כי זה שני הדברים שניחשתי שהכי תאהב ממה ששמתי :haha:
בקשר ל MPV - רשמת נכון! לי תמיד יש שגיאות כתיב בשם של האלבום אז אני תמיד רושם MPV. זה האלבום הכי פופי ונגיש שלהם (וגם האהוב עליי שלהם) אז עשית בשכל שהתחלת איתו.
גם על אנימל קולקטיב הרבה אנשים אומרים שהם לא התחברו בשמיעות הראשונות אבל כששמעו אותם יותר מאוחר נפל להם האסימון. אחת הלהקות הכי אדירות שפועלות כיום לפי דעתי.
תמיד מדהים אותי שהם התחילו בכלל כלהקת נויז פסיכדלי XD
ובקשר ל-אם להתקדם ל person pitch או לשמוע עוד אלבומים של אנימל קולקטיב... למרות שהוא אלבום אדיר, ממליץ לך לשמוע קודם את strawberry jam! הוא מדהים.

אגב, אני מוצא את זה מגניב שכל הפוסטים באשכול הזה בינתיים זה חפירות ארכאולוגיות!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 12:05 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

יודע מה, שמעתי עכשיו את השיר שפרסמת פה של alt j וזה היה יותר טוב ממה שזכרתי את שאר השירים שלהם שבדקתי. אולי אני אשמע את האלבום שלהם, נראה : )
בנוגע ל-Starred, עכשיו אני שומע את השיר no good וזה מאוד יפה ואווירתי ולגמרי משהו שהייתי שומע, אבל לפי rym לפחות ומה שאני בודק עליהם לא נראה לי שיש להם יותר מידי חומרים חוץ מזה, נכון? נחכה איתם עד שיוציאו אלבום. ו-radio dept גם נחמדים, הוספתי ל-wish list.

בנוגע לחפירות הארכאולוגיות, זה די מתבקש שנחפור, נראה לי אנחנו בין המשתמשים היחידים בפורום שמתחברים למוזיקה הזו וצריך לפצות על זה :haha:
אני חושב שניר גם אוהב פופ/אינדי וכו' אבל לא ראיתי אותו כותב בפורום כבר תקופה די ארוכה, ואני מניח שיש עוד משתמשים בפורום ששומעים דברים בסגנון אבל לא בתדירות גבוהה (?). אם אתה (כן כן, הקורא הנחמד שטרח להכנס לתת פורום "מוזיקה קצת אחרת" ועכשיו קורא את מה שאני רושם!) אוהב פופ או סתם מתעניין, תרגיש חופשי להצטרף או סתם לבדוק את מה שמפורסם פה <:

אם ללכת קצת Off-topic אני חושב שלהתפתח מוזיקלית זה בין היתר להפתח גם לז'אנרים שמחוץ ל-comfort zone של המאזין, ולא רק לצלול עמוק יותר לז'אנר מוכר (וכן, אני רואה את האירוניה בזה שאני כותב את זה בנושא שמדבר על לצלול עמוק יותר למוזיקת פופ שזה ז'אנר שאני אוהב ושומע יחסית הרבה, אבל פשוט אני קצת בשוונג ואין לי כוח לחפש נושא שמתאים לזה). בסדר, לכל אחד יש את הז'אנרים שהוא יותר מתחבר אליהם ופחות מתחבר אליהם בתקופת זמן מסוימת, זה לא העניין - מה שאני מתכוון זה, שלפחות בראש, לפחות באיך אתה מרגיש - תיהיה מוכן לתת צ'אנס לאלבומים מסגנונות מוזיקה אחרים, בין אם זה פאנק, פופ, פולק, מטאל, היפ-הופ, מוזיקה אלקטרונית, אקספרימנטלית, רוק וכל מה שעולה לך בראש. לא להגביל רק למה שנוח לשמוע. אני לא מתיימר להיות הבן אדם הכי פתוח מוזיקלית שיש וגם לי יש הסתייגויות מכל מיני דברים (בעיקר ג'אז), גם אני שומע -בעיקר- דברים שאני חושב שיש סיכוי יותר גבוה שאני יאהב ואני חושב שזה טיבעי, אבל אני אוהב פעם בכמה זמן להוריד אלבום שונה ממה שאני רגיל לשמוע.
בתקווה שאני לא יוצא בפוסט הזה אליטיסט יותר מידי, אני מאמין שחלק (מדגיש, חלק) מהסיבה שהפורום הרבה פחות פעיל עכשיו מאשר בשנים קודמות זה שרוב המשתמשים פה ששמעו כמעט אך ורק מוזיקת פרוג נטשו את הפורום מהסיבה הפשוטה שהז'אנר as a whole, או לפחות פרוג במובן הקלאסי של המילה ולא הכיוונים היותר חדשים שהוא התפתח אליהם, פשוט מת. הכל ממוחזר ואין משהו חדש או מרגש להציע, כמה אלבומים שמחקים את ג'נסיס ו-yes ו-PF ו-KC או את DT / Symphony / Opeth וכו' אפשר לשמוע ליפני שמתעייפים? שימו לב ש-literally -כל- מי שנשאר בפורום ועדיין מגיב, אפשר להגיד שהטעם המוזיקלי שלו מגוון מאוד, בוודאי הרבה יותר מגוון לעומת מה שהיה לדוגמה ב-2009 (השנה שהצטרפתי, שאז אני זוכר שכמעט כל מה שהיה בנושא של "מה שומעים עכשיו" היה להקות פרוג כאלו ואחרות וכמעט כל הדיונים היו על פרוג). אני מאמין שאם אוכלוסיית הפורום הגדולה הייתה מתפתחת לכיוונים חדשים במוזיקה בנוסף לפרוג, הפורום היה יותר פעיל. והרי יש כל כך הרבה מוזיקה שנוצרת! כמו שאמרתי, בין אם זה מטאל/היפ-הופ/רוק/פולק/פופ/אמביינט/אלקטרונית/אקספרימנטלית וכל מה שבאמצע, ולא חייבים לאהוב את הכל, זה מה שנקרא לפתח טעם מוזיקלי - כל אחד מנסה ושומע דברים אחרים ואוהב דברים אחרים וככה נוצר טעם אינדיבידואלי, הבעיה לדעתי היא שהרבה משתמשים פשוט נטשו ברגע שהפרוג הפסיק לעניין אותם. זאת אומרת, מה זה "בעיה"... שכל אחד יעשה מה שטוב לו בחיים, כשאני אומר בעיה אני מתכוון שזה בעיה לפורום בעיקר :)

rent over.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 3:12 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

בקשר ל starred, יאפ הם הוציאו רק EP אחד השנה שיש בו שש שירים מדהימים!
אני ממש מחכה לאלבום מהם. אבל הוא בטח ייצא רק שנה הבאה או משהו, בינתיים יש את ה EP הזה שהוא מעולה :)
ממליץ לך לא לוותר על alt j, תן לאלבום כמה שמיעות. יש לי אותו על הנגן ואני לא מפסיק לשמוע את האלבום הזה. הוא בין האלבומים הכי טובים שיצאו השנה!

בקשר למה שאמרת על ההתפתחות המוזיקלית ופתיחות לז'אנרים אני מסכים לגמרי!
באמת שאם אתה תחקור ותהיה עם ראש פתוח אתה תמצא בכל ז'אנר משהו שאפילו יעניין אותך קצת, לא מתחייב שתאהב אבל בכל ז'אנר יש אינסוף אמנים ואם אתה תהיה עם ראש פתוח בטוח שתתחבר למשהו, אפילו קצת.
ואגב, אם כבר דיברת על זה... תנסה גם להיפתח לאוונט-גארד-אקספרמינטל-בלאק-ג'ז-אלקטרו-מטאל! :haha:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 9:52 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

ברור!! לא פוסל.
אל תדאג, sigh עדיין יושבים לי בראש. נשמע אותם בהקדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 25, 2012 10:08 pm 
דרימיסט-על
סמל אישי של המשתמש

חחחח זה אשכרה הגדרה אדירה ל sigh - אוונט-גארד-אקספרמינטל-בלאק-ג'ז-אלקטרו-מטאל :haha:

אגב, היום במהלך התכוננותי למבחן שיש לי מחר בפיזיקה (שחצי מהזמן חיפשתי מוזיקה חחח) הגעתי לדבר המדהים הזה:

לא יודע ממש איך להגדיר את זה אבל כמעט ירדו לי דמעות כששמעתי את זה :cry:
רשום ב RYM שזה פופ פסיכדלי עם ג'אנגל פופ או משהו כזה... לא יודע לי זה נשמע כמו דרים פופ פולקי פסיכדלי ( :?: ).
לא חשוב מה זה חח זה פופ, זה מדהים, ממש מחכה לשמוע את האלבום... נראה לי אני אשמע את האלבום מחר בבית ספר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה

עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.