סיפור הקמת מועדון המעריצים

ב- 18/05/2006 מועדון המעריצים קיבל את האישור הרישמי להיותו "מועדון המעריצים הרישמי של דרים ת'יאטר בישראל"

הכל התחיל לפני הרבה זמן (כמו בסיפורי האגדות) בואו נאמר 12 שנים בערך, כאשר חבר טוב שלי שאוהב לשמוע מטאל הביא לי לשמוע דיסק של להקת פרוגרסיב מטאל הנקראת "Dream Theater". הדבר "הכבד" ביותר ששמעתי באותו הזמן היה לד זפלין… אותו חבר אמר לי שלדעתו אני אוהב את הלהקה הזאת כי הם מאד מיוחדים מבחינה מוזיקלית, נגנים וירטואוזים וכו'. הקשבתי לאלבום Images and Words, וזאת הייתה אהבה ממבט ראשון. מאז טרחתי להשיג את כל האלבומים של הלהקה והיא נהפכה ללהקה הפייבוריטית עליי. הלהקה לא הייתה ידועה בארץ, שכן היא לא להקת מיינסטרים, אך עם השנים גיליתי שיש עוד הרבה אנשים שאוהבים את סגנון המוזיקה הזה ואת הלהקה.

בכל שלוש שנות שירותי בצבא, החלום הגדול שלי היה לראות את הלהקה בהופעה חיה. בחודש אפריל 2002 התחלתי לכתוב באתר היידפארק בפורום דרים ת'יאטר שהיה קיים שם. הפורום היה קטן ומאד לא רציני בצורת הניהול שלו. תוך כדי הכתיבה בפורום הכרתי חבר טוב ואיש יקר, אהרון מיקל הלא הוא Silentman, אשר הפגין ידע מוסיקלי יוצא דופן, ורצה בדיוק כמוני לטוס להופעה של הלהקה (אהרון עשה את ההיכרות עם המוסיקה של הלהקה בזמן הצבא בזכות חבר בשם ארז קריאל). לאחר כמה שיחות טלפון, נפגשנו כדי לתאם נסיעה לחו"ל להופעה של דרים ת'יאטר, היעד הנבחר היה פראג.

צפינו בהופעה נפלאה של שעתיים וחצי מדהימות ונשארנו עם פיות פעורים. לאחר סיום ההופעה הצלחנו אף לפגוש את הלהקה ולשוחח עימם כחצי שעה, והיה זה אחד הרגעים המאושרים בחיינו אם לא המאושר ביותר. הלהקה הופתעה שיש מעריצים בישראל, ועוד יותר מכך שטסנו במיוחד לחו"ל לראות הופעה שלהם.

מייד לאחר שחזרנו לארץ, החלטנו להקים את פורום ומועדון המעריצים YtseJammers Israel, שיהווה את קהילת מעריצי דרים ת'יאטר בישראל ומקום לדיונים על פרוגרסיב רוק ומטאל. מייד בהתחלה ניכרה התלהבות רבה בקרב המון גולשים. הפורום התחיל כעוד אחד ממאות פורומים בהיידפארק, ותוך כפחות משנה נהפך לאחד מעשרת הפורומים הפופולאריים ביותר בהיידפארק וכל זאת תוך עבודה קשה של הנהלת הפורום על-מנת לשמור על תקינותו, והשקעה ושיתוף פעולה מצד חברי הפורום. במסגרת הפורום נקשרו חברויות נפלאות בין חברי המועדון, ואף נוצרו כמה שידוכים מוצלחים.

המועדון עשה לעצמו שם גדול בארץ, למרות ניסיונות של מספר אנשים צרי עין וקנאים לנסות לחבל ללא הצלחה. המועדון כיום הוא מועדון המעריצים הרשמי של הלהקה בישראל וזוכה לקבל עדכונים שוטפים ואף סקופים בלעדיים הקשורים ללהקה ולחבריה המפורסמים ישירות בפורום ובאתר.

עם ההצלחה של YtseJammers Israel אי אפשר להתווכח:
בתוך שלוש שנים מהקמת המועדון כבר היה לנו פורום איכותי מהגדולים בארץ וקהילת פרוגרסיב מאוחדת וגדולה, התקיים צ'אט רשמי עם ג'ורדן רודס (נערך בשנת 2004 בהשתתפות של למעלה מ- 30 איש), מספר ערבי מחווה גדולים במיוחד בהשתתפותם של כ-300 איש וראיון רשמי עם ג'ורדן רודס שנערך באוקטובר 2004. כמו כן המועדון אירגן מספר משלחות להופעות הלהקה. משלחת של 32 אנשים לטורקיה בנובמבר 2002, משלחת של 45 אנשים ללונדון להופעה בינואר 2004. משלחת של 30 אנשים להופעה בבודפשט ביוני 2005, משלחת של 30 אנשים לאמסטרדם באותה שנה ומשלחת לתורכיה ב-2007 אשר מנתה למעלה מ-50 איש. ב-2009 היום המיוחל הגיע ולהקת דרים ת'יאטר הופיעה לראשונה בישראל. מטרתנו העיקרת הושגה, אך הפעילות הענפה המשיכה והלהקה הגיע לשתי הופעות נוספות ב-2011 ו-2017. כמו כן הגיע ארצה המתופף לשעבר מייק פורטנוי ב-2017 וגם קלידן הלהקה ג'ורדן רודס לקונצרט פסנתר ב-2018.

הידעת? למועדון המעריצים ישנו פורום פעיל מאוד בו החברים מתרגשים, צוחקים, מתווכחים, מתדיינים, נפגשים והכל יחדיו. הצטרף גם אתה לקהילה של מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל!