ביוגרפיות

מייק פורטנוי

מייק פורטנוי

מייק פורטנוי


נולד ב-20 באפריל 1967 וגדל בלונג ביץ', ניו-יורק, שם התחילה התעניינותו במוסיקה.

אביו של פורטנוי היה די ג'יי במקצועו וניגן בעיקר רוקנרול, כך שפורטנוי זכה לחשיפה מוקדמת למוסיקה כבר מגיל צעיר. הלהקה הראשונה שפורטנוי אהב לשמוע הייתה The Beatles ולאחר מכן Kiss. פורטנוי אומר שזה היה בלתי נמנע שהוא יהפוך למוסיקאי בעצמו.

למרות שלימד את עצמו את כל מלאכת התופים, הוא לקח מספר שיעורי תיאוריה במהלך לימודי התיכון שלו. פורטנוי ניגן במספר להקות מקומיות, אך עזב אותן לאחר שקיבל מלגה לקולג' היוקרתי למוסיקה ברקלי שבבוסטון.

עם השנים נבחר פורטנוי 11 פעמים ברציפות למתופף השנה ע"י Modern Drummer Magazine, וכיום הוא ההשראה של הרבה מאד מתופפים בעולם. פורטנוי מתהדר במערכת תופים מפלצתית המשנה פניה בכל סבב הופעות.

פורטנוי אחראי לצילומי הוידאו של הלהקה במקומות השונים, והוא מודה שהוא בכלל אספן וידאו ומאד אוהב סרטי קולנוע.

אחד משגעונותיו הרבים של פורטנוי הוא הקמת סייד פרוג'קטס: Amazing Journey, Cygnus and the Sea Monsters, Liquid Tension Experiment, Hammer of the Gods, Yellow Matter Custard, Transatlantic, O.S.I
כמו כן ניגן תופים בארבעה מאלבומי הסולו של חברו הטוב ניל מורס.

ההשפעה הגדולה ביותר של פורטנוי היא ניל פירת' (Rush) וגם פרנק זאפה. מתופפים נוספים שפורטנוי אוהב לשמוע: טרי בוזיו, ויני קוליוטה , סיימון פיליפס, ג'ון בונהאם וקית' מון. השפעות נוספות מגיעות מלהקות כגון: The Beatles, Queen, Yes, Metallica, Jellyfish, Iron Maiden, U2, Jane's Addiction עוד. כמו כן מייק הוא גם חובב מוסיקת ראפ.
בתור אספן מושבע, וגם של פריטים נדירים, מייק מחזיק בכל הפריטים הנדירים ביותר של דרים ת'יאטר (ביניהם: קליפים, בוטלגים, דמואים וכל דבר שעליו מופיע שם הלהקה).

את רשימת להקות, סרטיו ועוד האהובים ביותר על פורטנוי, ניתן למצוא בעמוד זה.

פורטנוי מתגורר עם אשתו מרלין; ילדיו: מלודי ומקס ג'ון; והכלב Bongo והחתולה Cypress.

פרטים אישיים:

  • שם: מייקל סטפן פורטנוי
  • מקום לידה: ניו יורק
  • תאריך לידה: 20/4/1967
  • גובה: 1.75
  • צבע עיניים: ירוק
  • צבע שיער: שחור
  • אתר: mikeportnoy.com
  • ציוד: Tama Starclassic drums, Melody Master Snares, Sabian and Sabian Max Cymbals, Remo heads, Iron Cobra Pedals, Pro-Mark 420 Drumsticks and Latin Percussion

הידעת? למועדון המעריצים ישנו פורום פעיל מאוד בו החברים מתרגשים, צוחקים, מתווכחים, מתדיינים, נפגשים והכל יחדיו. הצטרף גם אתה לקהילה של מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל!