ביוגרפיות

ג'יימס לאברי

ג'יימס לאברי

ג'יימס לאברי


נולד: 5 במאי, 1963

מקור: אונטריו, קנדה

מצב: אישי: נשוי, שני ילדים
כלים: שירה

הוריו של ג'יימס אומרים שכאשר היה כבר בן 3, היה מסתובב ברחבי הבית ושר כל דבר ששמע ברדיו. ג'יימס החל לשיר ואף לתופף בגיל 5. הוריו אומרים כי הוא היה מתופף על כל דבר שקיים בבית, וזה גרם להם לקנות לו מערכת תופים.

אהבתו של ג'יימס לסגנון הרוק הייתה ברורה כבר מגיל צעיר, והוא היה חבר במספר להקות צעירות כבר בגיל 14 (שר וניגן על התופים).
בכל מקרה, ג'יימס ידע שהשירה היא התחום העיקרי בו הוא צריך להתמקצע ואילו התופים זה תחום משני. בגיל 18 עבר ג'יימס לטורונטו. בגיל 21 ג'יימס החל בפיתוח קול עם המורה רוזמרי פטרישיה בארנס.

אחרי עבודה עם מספר להקות קנדיות, ג'יימס הפך לזמר של להקת ההארד רוק הקנדית Winter Rose-אשר כמעט הוחתמה ב-Atlantic Records.
פייר פאראדי, מנהלה של להקת Voivod הקנדית, סיפר לג'יימס על להקה ניו-יורקית בשם Dream Theater שמחפשת זמר.

ג'יימס הצטרף לדרים ת'יאטר בשנת 1990 ונכנס למקום החמישה עשר ברשימת "הזמרים הטובים בכל הזמנים של אתר "Music Radar".
 לאורך קריירתו המוזיקלית, ג'יימס נעשה אחד הזמרים החשובים והנערצים ביותר של הרוק המתקדם. ג'יימס השאיל לאורך השנים את קולו לאמנים רבים (שכללו את Fate's Warning ,Trent Gardner ,Tim Donahue ו-Fraemeshift), וכמו כן ל-Rush ,ELP ,Ayreon 
והקלטות מחווה ללהקת Queen.

מאז שנת 2004 עבד לאברי על פרויקט ה-"True Symphonic Rockestra" יחד עם תומס דיואלד, ולדימיר גרישקו, דירק אולריך, כריסטופר ג'סידרו, סנדרו מרטינז, פול מיילנד, מרווין פיליפי ואיגור מרטין.
 האלבום שלהם – "Concerto In True Minor – 3 Rock Tenors" שוחרר בשנת 2008.

לג'יימס גם קריירת סולו הכוללת את הפרויקט Mullmuzzler (שנת 1999 – Keep it to Yourself, שנת 2001 – Mullmuzzler 2) ואת Elements of Persuasion (שנת 2005).

בשנת 2010 שחרר ג'יימס עם להקתו את האלבום "Static Impulse", שהציג באופן מרשים מטאל כבד דינאמי ומלודי, שעבר מיקס ומאסטרינג ע"י ג'נס בורגן (Opeth ,Paradise Lost). בשנת 2013 שוחרר אלבום סולו נוסף, Impermanent Resonance הממשיך את הקו המטאלי מהאלבום הקודם.

השפעותיו המוזיקליות של ג'יימס כוללות את Metallica ,Aerosmith ,Van Halen ,Journey ,Queen ,Yes ,Rush ,Pink Floyd ו-Led Zeppelin, כמו כן מלחינים קלאסיים כגון מוצארט, ויואלדי ובטהובן.
 הזמרים שהשפיעו עליו כוללים את סטיב פרי, פרדי מרקיורי, סטינג, פול רוג'רס ונאט קינג קול.

פרטים נוספים על ג'יימס לאברי ניתן לקרוא באתר האישי שלו.

הידעת? למועדון המעריצים ישנו פורום פעיל מאוד בו החברים מתרגשים, צוחקים, מתווכחים, מתדיינים, נפגשים והכל יחדיו. הצטרף גם אתה לקהילה של מועדון המעריצים הרשמי של דרים ת'יאטר בישראל!